Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van tapasztalatotok cica...

Van tapasztalatotok cica utaztatásával kapcsolatban, amit meg tudtok osztani?

Figyelt kérdés

Szeretnék tapasztalatokat kérni olyan gazdiktól, akik már elvitték magukkal a cicájukat hosszabb útra magukkal(6-7óra).

Mennyire vállalható , vagy inkább keressek a cica számára egy itthon maradós alternatívát?

Hogyan lehet például az almozást megoldani útközben, stb.

A cica hordozóhoz és autóhoz szoktatott, négy hónapos

maine coon.

Köszönöm a válaszokat



2018. máj. 24. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek minekünk annak idején az állatorvos azt javasolta, hogy adjunk neki kevés nyugtatót, a ketrecébe vizet ami nem borul ki könnyen ( magas edény kevés vízzel) kevés tápot és textil pelenkát alá. És legalább 1x álljunk meg 2x ha meleg van és csináljunk kereszthuzatot a kocsiban úgy hogy a cicus is levegőzhessen. Ha nem vad és ugrálós javaslom 1x vedd is ki. Ha nincs pisi kaki mehettek tovább ha van cserélj textilpelust.
2018. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi szoktuk vinni haza vidékre, nála az autós hám vált be egy rakat törölközővel a macska alatt és 1 óránként megállunk egy benzin kúton, hogy sétáljon egyet, ha hisztis. Ha nem, és alszik békésen, akkor megyünk tovább.

3 órát szoktunk utazni, mivel stresszel, pisilni nem szokott, csak ha megérkeztünk akkor rögtön és utazás előtt 6 órával nem adok neki enni inni. Nem mondom, hogy élvezi, de boxban orbitális hisztit csapot, az nem volt járható út. Egy dbig a férjem ült vele hátul, és aludt az ölében, de már nem szükséges, mert elvan anélkül is.

2018. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is main coon cicánk van,vele eddig egyszer tettümk meg egy hosszabb utat oda-vissza.4 hónapos múlt akkor,és nagyon jól viselte az utazást.Az ölemben volt végig a hordozója a kocsiban,egyébként is én vagyok a mindene.Szóval neki csak az volt a fontos, hogy mellette legyek.

Mi nem tettünk be neki enni-innivalót (4 órás volt az út),a hordozó aljába raktam törcsiket,ha balesetezne,de semmi ilyesmi nem történt.Bevallom,nekem eszembe se jutott kiengedni a hordozóból...féltem volna,hogy kiszökik a kocsiból,ha kinyitjuk az ajtót plusz ha még esetleg az ijedségtől össze-vissza ugrál, karmol.Ez ugye az autópályán 130-al és még három gyerekkel a hátsó ülésen nem lehetett opció.

Mi azért vittük magunkkal,mert több mint egy hétre mentünk és nem szerettem volna ennyi időre másra bízni.Ha csak 1-2 éjszakát nem vagyunk otthon a szintén cicás barátnőm jön,és ellátja a cicust.

Nyáron megyünk két hétre,akkor visszük magunkkal.Szerintem úgy csináljuk,mint télen,esetleg beadok abból a gyógynövényes nyugtatóból előtte, amit azóta írt fel az orvos neki.

2018. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen legszívesebben itthon hagynám, ami be is vált a másik cicánkkal, a szomszédban luxuskörülmények között látnák vendégül, csak az a baj, hogy a kicsi cicánk állandóan ,,nyaggatja az idősebbet, ezért amikor otthon vagyunk, egyik szemünk mindig rajtuk, amikor pedig elmegyünk itthonról, akkor külön szobákba zárjuk őket. Viszont ezt nem tudja a szomszéd nekünk garantálni, úgyhogy csak az egyiket vállalja be, a másikat pedig kénytelenek vagyunk elvinni. A panzió kizárva, így nem marad más, mint hogy magunkkal visszük. Az autózást eddig jól bírta, talán picit többet gyakoroljuk azt.És megkérdezem az állatorvost a nyugtatóval kapcsolatban. Az nem káros a cicára?
2018. máj. 24. 18:38
 5/6 Maxitabi ***** válasza:

Szia, én nem adnék neki semmit..

Mi a két cicával többször utaztunk már egész napos utakon nyaralni (egyikük MC)Dél-Tirolba, Ausztriába.

Alapszabály, hogy hordozóban utaznak -mivel külföldön nagyon komoly bírság jár érte, ha nem (kutyáért is)-másrészt szerintem is így a legbiztonságosabb. Másrészt -akármennyire nem szeretik a hordozót, mégis biztonságot ad nekik-előtte szoktatni kell-néha itthon abban alszanak. Továbbá, ha valami "baleset" történik (pisi, hányás), akkor csak a hordozót kell pucolni..(bár még soha nem volt ilyen.)

Nem esznek és nem isznak útközben semmit, nem pisilnek, alszanak - vagy nyavalyognak. Az első utakon még készítettem, de felesleges volt.

Mindig hám ill nyakörv van ilyenkor rajtuk-könnyebb megfogni őket-hátha...

Mondjuk nálam általában reggel/hajnalban végzik a nagy-WC-t, így az utazás alatt ezzel nincs gond.

Mindig viszünk magunkkal régi lepedőt, huzatot,azokkal letakarjuk a kárpitos bútorokat, az ágyneműt. Egyrészt érzik a megszokott otthoni szagokat, másrészt nem lesz minden szőrös. Hozzáteszem, hogy nem könnyű szállást találni-mert még szoktunk egy kutyát is vinni. Az útra meg papírtörlőt,nedves törlőt, rongyokat.

Szóval mintha gyerekkel utaznál- a fél háztartást felpakolod.. :)

2018. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 24. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!