Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszaka lehet aludni a macskák...

Éjszaka lehet aludni a macskáktól?

Figyelt kérdés
Van egy kinti-benti ivartalanított fiú cicánk, 1,5-2 éves. Eleinte jól elvolt idebent éjszaka, de az utóbbi 2-3 hónapban állandóan hangosan nyávogott, meg a mi szobánkban kezdett el játszani, kapargatta a fotelt és nem lehetett aludni. Elzárni nem tudjuk, mert nincsenek ajtók a szobák között, csak a fürdőszobán. Őt így éjszakára sajnos ki kell tennünk, de elvan kint is, szóval talán nem annyira nagy probléma. Most jön majd még egy cica, kiscica, 10 hetes. Gondolom eleinte éjszaka sírni fog, meg nem tudja majd mi van, de meg lehet neki tanítani, hogy éjszaka a kisszobában játszon, vagy ő is aludjon inkább?
2018. máj. 26. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, nekem szerencsém volt, de én mindig tudtam aludni a macskáimtól. Ők is aludtak velem legtöbbször.
2018. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Az a titka, hogy szeretni kell őket, nap közben foglalkozni velük., Én menhelyről hoztam kölyök cicát, és a kezdetektől fogva velem alszik, átalussza az éjszakát. A kinti-benti nem szocializálódott eléggé, nem vette fel veled a ritmust.
2018. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém velem alszik, nem zavar éjjel, nem kelt hajnalban, jó cica.
2018. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Három cicánk van, kettő benti, egy kinti-benti, de éjszakára az utóbbi is mindig bent van.

Mindhárman már nagyon idősek (13-15-18 évesek) de soha nem volt velük éjszaka probléma, aludtak mint a bunda.

Nem tudom, hogy nálad mi az ok.

Lehet, hogy nappal, unalmában sokat alszik mert nem vagytok otthon és éjszakára élénkül fel?

2018. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jött a tavasz, lehet vadászni éjjel.

Az enyém is kijárós ivartalan kandúr. Ott alszik, ahol kedve van. Jó időben többször van kint, ilyenkor reggel jön be és akkor szundikál egy nagyot.

Ő kicsinek csak benti volt, így tudja, hogy éjszaka csendes pihenő van bent. Ha bent alszik, akkor mindig úgy, mint a bunda.

Saját tapasztalataim alapján célszerű a cicut kiskorában csak benn tartani éjjel. Legalább addig, amíg megszokja, hogy éjjel szundi idő van. Néhány hétig tart ez kb.

De ezt megcsinalhatjátok a naggyal is. Szoktatás kérdése az egész. Nyilván, ha nappal megfelelően le van fárasztva vagy lefárasztja magát.

2018. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk két éves csak benti ivartalan kandúrunk van. Az utóbbi időben sajnos nem hagyja a férjemet aludni éjszaka. Nyalogatja, a mellkasára fekszik, így nálunk azt a pár órát a kutya szoba kenneljében tölti, napközben is alszik benne magától, mert nyitva hagyjuk az ajtaját. :) Teszünk be neki vizet ês pár perc múlva alszik is..
2018. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!