Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicák felnevelése, etetése,...

Kiscicák felnevelése, etetése, segítség?

Figyelt kérdés

Szóval 5 hetesek azok a kiscicák, akiket újszülöttként(max 2 naposan) találtam egy patakparton. Öten vannak és odáig eljutottam, hogy eddig fecskendővel etettem őket és nedves vattával törölgettem a hasukat, feneküket, illetve melegítő párnát tettem alájuk. Szépek, egészségesek(annak látszanak) és ideje, hogy elkezdjenek enni, mert már szétszednek etetéskor. Szóval először is, milyen tálban adjak nekik és mit? Melyik a legjobb kölyöktáp? Ha a kölyöktápot a jelenlegi tápszerükbe áztatom, az úgy jó vagy mit kéne?

Másik kérdés, hogyan szoktassam őket az alomba? Mert csak kitúrják, vagy épp abban napoznak, de nem igazán értik, hogy mire való.

A harmadik, hogy ez az oltási program jó vagy benti cicákat hogyan kell oltani?

[link]

Féreghajtót már kaptak egyszer 4 hetesen.

Rovarirtónak/bolhairtónak mit használhatok ilyen picikre?


2018. máj. 26. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is ennyi idősen kezdtem etetni a cicákat, bár nálam anyacica is volt, aki szoptatott. Junior tasakos macskakaját vettem, nem tálat használtam, mert azt még nem érték fel, hanem egy nagyobb tálcára tettem le kis kupacokat úgy ettek.

Az alommal nekem semmi gond nem volt. Amikor megtaláltam az első pisit a parkettán, papírzsebkendővel felitattam, a pisis papírzsepit az alomra dobtam, és attól kezdve - gondolom a szag miatt - az összes odajárt pisilni. Arra még egy darabig vigyáztam, hogy ha tisztítottam az almot, akkor is az előzőből beletettem egy kicsi pisis részt, hogy érezzék, mire való. Aztán néhány hét múlva már az sem kellett, megszokták, hogy oda járnak.

2018. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. máj. 26. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!