Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának adhatok baba tápszert?

Cicának adhatok baba tápszert?

Figyelt kérdés
Sziasztok, találtam 2 db kismacskát, egy bácsi azt mondta, hogy az anyjukat elütötte az autó egy hete. Megszántam, haza hoztam őket. Nem vagyok macskás, nem értek hozzájuk, nem tudom mennyi idősek. Tudnak járni, de nagyon aprók és soványak. kb akkorák, mint a tenyerem, plusz egy ujjperc. Ha kutyák lennének 3 hetesnek tippelném. A bácsi adott tehéntejet, h azzal etessem őket, de nekem gyanús. A kutyámnak sem adok soha. Van viszont itthon baba tápszer, nincs felbontva, csak a biztonság kedvéért vettem, mikor szültem. Oda adhatom azt nekik? Ha nem, mivel etessem? Vizet ihatnak? Vagy szilárdat? Hétfőn megyek állatpatikába, addig viszont jó lenne, ha nem éheznének...

2018. máj. 26. 17:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
14%
Ha nem értesz hozzájuk vidd menhelyre.
2018. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de ha egy emberpalántával bírok, a cicákkal is fogok. Van rájuk időm, energiám, pénzem és helyem. A menhelyeknek nem nagyon. A tacsim is első pillanatban megszerette őket, és a férjem is. A cicák maradnak.
2018. máj. 26. 18:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hívj fel egy állatkórházat (azok szombaton is ott vannak) és kérj tanácsot.

Mondjuk én már neveltem fel talált cicát szükségből tehéntejen, de fel kell forralni, testmelegre lehűteni és felezni. Azaz fele tej, fele forralt víz.

Ezzel hétfőig kihúzod, hétfőn meg tudsz cicatápszert venni.

Nem ártana elvinni őket állatorvoshoz is, az átnézi őket, megállapítja a korukat és ellát hasznos tanácsokkal.

Őszintén szólva nem értem, hogyha egy hete ütötte el az anyacicát az autó, hogy maradtak szegénykék életben.

2018. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi idősek lehetnek?

Mi van a babatápszerben? Esetleg laktózmentes tej, vagy kecsketej mehet nekik, de a tehéntej valóban nem jó. Utána nekik való tápszert tudsz venni.

Ha nem annyira picik, akkor adhatsz nekik vizet, és ha tudnak enni, akkor egy kis konzerv macskakaját vagy szárazat (esetleg azt kicsit áztatva).

2018. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

#4

Pici macska ihat tejet, csak felnőtt macska nem, mert felnőttkorában már hiányzik a szervezetéből az enzim, ami lebontja a laktózt.

Semmi baja nem lesz a tehéntejtől, ha felesben adja a Kérdező.

2018. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, tudtam szerezni kecsketejet. Még a mancsukat is belenyomták. 😀 Jót tett nekik a hűvös konyha is, mert már nem engednek közel magukhoz, fújnak rám, meg elbújtak a mosogatószekrény alá. A bácsi azt mondta, azóta rak ki nekik tehéntejet, így maradhattak életben, ezért is adott nekem egy üveggel. Házi tehéntej, nem bolti, de nem mertem nekik oda adni, ezért is írtam ki a kérdést, hátha a tápszer jobb. Állatorvoshoz mindenképp viszem őket, a baba miatt is muszály vagyok. Egyenlőre csak a helyi felcser vette fel, de ő azt mondta, hogy csak haszonállatokkal foglalkozik.
2018. máj. 26. 19:07
 7/13 A kérdező kommentje:
A tápszer tejmentes, gluténmentes, szójamentes, Nestle BEBA. Rizs és szenjánoskenyérmag alapú pép Bifidusszal.
2018. máj. 26. 19:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint tudnak már lefetyelni? (csak abból gondolom, hogy írtad a mancsukat belenyomták) mert ha már önállóan esznek mehet az állati tej, tápszerrel ne kísérletezz szerintem.
2018. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen tudnak, bár nem túl sokat.Oda tettem a tálkához, pár mp-ig ettek, aztán odébb mentek. Vissza tettem, akkor megint pár korty. Szerintem le vannak gyengülve, mert alig pár óra alatt láthatóan aktívabbak lettek. Nagyon bolhásak voltak, megfürdettem őket, ázottan látszott, hogy az összes csontjuk kint van. Kamilla teával lemostam a szemüket, mert nagyon csipásak voltak. Most elég jól néznek ki, reggelre várjuk a dokit. Csak nagyon vadak lettek, délután még simán meg tudtam fogni őket, most meg fújnak rám.
2018. máj. 26. 21:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Feltámadt bennük az életösztön a tele pocival és már nem letargikusak.

Valami szerencsétlen gazdátlan, elvadult cica "szerelemgyerekei", akik ezt hozták az anyjuktól.

Meg fognak szelídülni veletek, de nagyon valószínű, hogy az idegeneket mindig utálni fogják, ... de ez nem is baj!

2018. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!