Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cicat szeretnek...

Kinti-benti cicat szeretnek faragni a 8 hetes cirmosunkbol? Mikor engedhetem ki a kertbe?

Figyelt kérdés
Meddig erdemes benn tartani a hazban? Sajnos eleg kicsi a hazunk, 30 nm es a szoba konyha etkezo egybe van. Van egy 3 eves lanyom is es hat ejjel szeretnenk aludni es nem a ramazutira felkelni. Elobb utobb a cicanak is jo lenne megszoknia a kinti eletet is. Bar az utcara es a vad kutyak koze nem szeretnem ha menne. De nyilvan egy kijaros cica elmaszkal. Amuyg nosteny de majd ivartalanitjuk.
2018. máj. 27. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fél évesen már ivartalanítható. Ne késsetek le, mert egykettőre vemhesül és csak a gömbölyödő pocakot veszitek észre.

Ha szeretne már kimenni, érdekli a nagyvilág, akkor nyugodtan kimehet felügyelet mellett, ha már hívásra odamegy hozzátok.

Ivartalan cicák egyébként nem nagyon szoktak messzire kószálni. Az enyém csak odáig megy el, ahonnan még hall. Szóval akármikor hívom, fél perc alatt ott terem.

Szerintem jó, ha mindig bent alszik a cica. Így mindig tudod, hogy jól van, biztonságban van.

Napközben jól fárasszátok le, éjjelre legyen neki kaja, víz játék és akárhogy is nyaggat, ne foglalkozzatok vele. Hamar megtanulja, hogy éjjel nyugiban kell lenni és alvás van.

2018. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fokozatos szoktasd hozzá a kintléthez, ha kiviszed, egyelőre csak felügyelettel, míg ilyen pici.

Amíg nincsenek meg az oltásai, ill. nincs ivartalanítva, addig nem engedném ki, legalábbis én így tettem a cicámmal.

2018. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nosteny cicanak mi baja lesz ha ivartalanitas elott kiszoktatom?

Egy legterbe nem a legjobb 30 nm-en 3 ember es egy cica 😂

2018. máj. 27. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Az lehet esetleg, hogy korábban betüzel, minthogy meg lenne műtve, és akkor elkapják a kandúrok. Bár vemhesen is műthető, ha ez történne, de nem tenne jót neki, plusz egy csomó betegségnek is ki van téve a párzás során.


De mondjuk ha 6 hónaposan műtteted, akkor azelőtt remélhetőleg még nem fog tüzelni.

2018. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De nyilvan egy kijaros cica elmaszkal"

Nyilván, de nyilván nem fogsz sírni utána, ha nem megy haza, mert elütötték, megmérgezték, vagy széttépte valami. Meg nyilván ezt annak a törvénynek ismeretében jelented ki, ami megszabja, hogy köteles vagy gondoskodni arról, hogy az állatod ne jusson ki a magánterületedről.

2018. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jajj 5ös, teged ki hivott ide kotekedni? Koccoljal el..

A tobbieknek koszi!

2018. máj. 28. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!