Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi egy ivartalanított,...

Mennyi egy ivartalanított, többnyire benti cica napi kaja adagja?

Figyelt kérdés

180g-ot eszik konzervet,szárazat vegyesen.(Premiere mindkettő) Illetve napi egyszer juti falit vagy vitaminos pasztát kap kis kiegészítésként.(real nature,gim cat)


Keveset jár ki, maximum hétvégén amikor tudunk rá figyelni, bár az udvar végéig megy csak el, tovább nem.


szerintetek elég lehet neki? én mindig éhesnek látom,illetve úgy várja az estét, hogy ehessen mintha hetek óta éhezne..


3-4kg körül lehet amúgy.

Előre is köszi a válaszokat :)



2018. máj. 27. 18:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Rajta kell lennie a zacskón/dobozon az etetési útmutató.

Ha felesben etetsz, akkor mindkét adagot felezd.

2018. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Metionin ***** válasza:
Egy marék táp ami mindig előtte van, de nem mindig eszi meg egy nap, egy alutasakos, vagy fél alutasakos és egy hal/kis hús. 4 és fél kiló, 2 éves kandúr, ivartalan. Ő is szokott éhezők viadalát előadni de olyankor csak játszik mert nem a kedvenc alutasakosát kapta vagy nincs hal. Ha nem kap mást, szépen megeszi azt is ami van. Minden étkezéskor úgy esik be a konyhába, mint aki egy hete nem kapott semmit de képes hisztizni ha nem a kedvenc van.
2018. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szárazat cica előtt egész napra kint lehet hagyni, kivéve, ha túlzottan hízásnak indul.

A cicák szeretnek napi többször, keveset enni.

Amúgy ha jó súlyban van, nem sovány, élénk, egészséges, akkor elég a mennyiség.

2018. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
reggel és este is kap 60g konzervet és 30g szárazat szóval felesben etetem :) nem tűnik betegnek vagy soványnak :D a royal canintól majdnem 6kg volt, abból mindig volt előtte, ezért nem mertem ebből a premierből is kitenni elé sokat egyszerre..nem akarom hogy meghízzon megint szegénykém :D de olyan rossz mikor azt látom rajta hogy éhezik 😂
2018. máj. 27. 19:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Én kevesebb konzervet adnék, és több szárazat, a nedvesnek nagy része víz nem táplál annyira. Az azért durva, hogy 6 kiló volt, most meg 3-4. Nem tudom, hogy alapból nagyobb testű-e a cicád és milyen súly lenne neki ideális, de gondolom látnád ha sovány lenne.

Az én brit ivartalan lányom a bűnös royal canint ès applaws tasakosat eszik, kb.30-40 gramm száraz/20 gramm nedves arányban. 4.5kg. évek óta tartja a súlyát, a száraz egész nap előtte van, sokszor eszik keveset.

2018. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Napközben kint van a száraz adag harmada(25g), reggel nedves táp harmada, este egy kis halfilé/hús(pulyka vagy nyúl, mást nem eszik meg)/tojás/marhamáj/kefires túró(rám ne nézzetek, imádja).
2018. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5.5kg volt royal canin száraz+ nelly tasakos mellett.. egrsz nap előtte volt a száraz, akkor még nem járt ki udvarra se.. orvos akkor azt mondta egy kicsit duci, próbáljam egy rövidebb diétára fogni. megtörtént :D kevesebbet és gabonamenteset kap. A doki azt mondta az rc tömény gabona hiába neves táp, azt nem tudja megemészteni és ezért hízott meg. Ránézésre most nem sovány de nem is husi, játszik, rohangál, kijár udvarra is mostmár, van hogy egész délután kint van és bogarakat kerget, fára mászik :) esténként velünk alszik,reggel ő az ébresztő óra. egyszóval nem tűnik se éheztetettnek se betegnek, szerintem boldog cica. az etetési útmutatókban leírtakhoz képest viszont kevesebbet adok neki, és iszonyat éhesnek tűnik etetéskor. ezért merült fel bennem a kérdés hogy jól tartom e :)
2018. máj. 27. 20:20
 8/19 A kérdező kommentje:
ez a 30g száraz úgy lett belőve, hogy ezt pont megeszi egy nap alatt. Ha többet teszek ki neki nem fogy el... ha pótolom is csak a frisset eszi meg.
2018. máj. 27. 20:25
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből de ha nem tudja megemészteni akkor átmegy a macskán és nem hízik tőle. 😊

Esetleg próbálj ki más tápot: acana,orijen, applaws, real nature hátha ezektől nem lesz rnnyir

2018. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocsi elküldte 😁

Szóval hátha nem lesz ennyire éhenkórász.😸

2018. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!