Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak anya nélkül maradt...

Mit adjak anya nélkül maradt cumis kiscicáknak átmenetileg, amíg szerzek tápszert?

Figyelt kérdés

Valami házi tápszer? És melyik a legjobb tápszer pár napos kiscicáknak? A royal canint babycat milk-et néztem, de azt olvastam, hogy tartósítószert is tartalmaz.

Még egy kérdés, hogy a mamacicának meddig van az előteje vagy föcsteje? Mert ugye anélkül esélytelenek a túlélésre. Vagy azt lehet vmivel pótolni?



2018. máj. 28. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Fressnapf árul olcsóbb tejpótló tápszert és van több is pl MIAÚ REPETA PANZI pótló BEAPHAR .
2018. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ezek az olcsó tápszerek jók is?

Vagy ez nem olyan, mint az olcsó táp?

2018. máj. 28. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:
A macskáknál nincs föcstej, ők ugyan úgy placentán keresztűl kapják meg az immunsejteket mint az emberek.
2018. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? De mindenhol azt írják, hogy az első tej a föcstej.
2018. máj. 28. 17:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Embereknél és húsevőknél nem. Pl egy borjúnak létfontossággú lenne.
2018. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


"21. A kolosztrum (=föcstej) vizen kívül tápanyagokat, növekedési faktorokat, emésztőenzimeket és maternális ellenanyagokat tartalmaz, amik az újszülött macska túléléséhez

feltétlenül szükséges."


[link]


"Amikor a kismacska megszületik, ellenanyagokat kap az anyjától. Ez részben az anyaméhben, annak falán keresztül, de nagyobb részt az első napokban fogyasztott anyatejjel (föcstej) következik be."


Mindenhol azt írják.

Sehol sem találtam olyat, hogy csak növényevőknek van föcsteje.

2018. máj. 28. 23:12
 7/9 A kérdező kommentje:
De ne értsd félre, én nem vitázni akarok, csak eddig úgy tudtam, hogy mindig első tej az föcstej.
2018. máj. 28. 23:13
 8/9 anonim válasza:
Boltban lehet kapni cica/macska tejet! Rossmannban is, és jó fajta
2018. máj. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, születés után 2 napig un, föcstejet szopiznak anyukától, ez megvédi az immunrendszerüket, pár hétig tart a hatása, majd amikor megkapják az első oltást, megint védve lesznek. Ha nincs cicamama és mesterségesen táplálják őket, akkor is szépen fejlődnek, egészségesek, nem szenvednek hátrányt ha jó minőségű cicatejet kapnak /nem tehéntejet!/.
2023. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!