Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régen azt hallottam hogy ha a...

Régen azt hallottam hogy ha a kiscicát elfogdossák akkor nem fog megnőni, lehetséges?

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Úristen, ez hülyeség!

Ha fogdozod ott hagyja az anyja és elpusztul

2018. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy baromság.
2018. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Ez annak a párja, hogy ha fogdossák, megfostosodik. Eleve milyen szó az, hogy fostosodik? Mert hogy nem magyar, az biztos...Szörnyű babonák vannak az állatokkal kapcsolatban....
2018. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A fostosodik OK, ott van a fostos bugybóka :D Szép népnyelvi módon ez lenne a búbos banka.


Ami a kérdést illeti, ez baromság. Egy egészséges cica működik, szopik, majd magától eszik és megnő.


Rendes macska-ember kapcsolatnál lazán megfoghatók a picik, semmi nincs belőle. Ha az anya nem bízik az emberben s az tapizza a frissen születetteket, s kinti macskáról van szó, akkor elviheti őket máshova (akár akkor is, ha nem tapizza), de normál esetben nem teszi.

2018. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy ezeket, azért mondják/mondták régen a gyerekeknek, hogy ne fogdozzák annyit a kismacskákat, amik lehet, hogy férgesek és így ne kapják el a gyerekek is. Nekem is mindig mondták anyámék, hisz akkor még olyat, hogy féreghajtó, luxus volt venni a macskának sajnos.
2018. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Minket azzal riogattak, hogy ha a még csukott szemű kiscicát megfogjuk, leesik a körmünk :D
2018. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Több macska is van a házunkban, és a kölykezés se ritka esemény nálunk.

Attól, hogy megfogdozza valaki a kölyköket, nem állnak meg a növésben, hacsak nem fojtja meg. Az anyacicák különbözőképp reagálnak mindenre, így a fogdosásra is. Van amelyik engedi, hogy az újszülöttet megfogjuk, megnézzük, hogy fiú, vagy lány, van amelyik nem. Az előbbi általában nem hordozza a kölykeit, míg az utóbbi, emberileg érthetetlen módon többször is, és mindegy, hogy megfogjuk a kölyköket, vagy nem.

2018. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, hogy nem fog megnőni, ha a fogdosás után elhagyja az anyja és elpusztul.
2018. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó komment az hülyeség. Én úgy tudom hogy ez a nyulaknál van.
2018. jún. 4. 08:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Pont hogy az utolsónak van igaza! Nézz utána
2018. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!