Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Parvós lehet a macskám, vagy...

Parvós lehet a macskám, vagy leukézis áll a háttérben?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves macskám, pontosan egy hete még semmi baja nem volt, másnapra elérte valami, bágyadt volt, nem volt étvágya, elbújt. Mivel vasárnap volt ügyeletre vittem, ahol azt mondták valószinű a kullancs okozza ezt nála, egy hónapja rengeteget szedtem ki belőle, nyakörv mellett, aztán drágább nyakörvre váltottam, sehol nem találtam benne, erre amikor a lázát mértük a végbelében volt egy. Éjjel rosszabbul lett, sokat hányt. ezért másik állatorvoshoz vittem, a legjobb a megyében. Ő azt mondta valőszinűleg parvós, adott neki infúziót, injekciókat.SŐt kapott egy immunerősitő pasztát is. Akkor még se enni, se inni nem akrt. AZóta iszik magától rengeteget. Voltunk mégegyzser orvosnál mert hányt egyszer, ugyanezeket a kezelések kapta.azt mondta javult az állapota. A legelején, elfelejtettem mondani, hogy 39 volt a hője, aztán másnapra lecsökkent, kihűlt, 37,2re, de helyrejött normálisra.

A macska tehát hat napja beteg, jobban néz ki, de nem akar megenni semmit, iszik, picil, hasmenése nincs, lágyat kakil, de azért mert nem ezsik. A pasztát kihányta, szóval nem adok neki inkább. AZ orvos nem tapasztalt nála sárgaságot, se nyirokcsomó megnagyobbodást.

Naponta egyszer rá tudom venni, hogy egyen picit. Egyébként dorombol és néha mászkál.


Én bizom az állatorvosomban, de azért szeretném a ti véleményeteket is kikérni. Akinek volt már hasonló esete, kérem ossza meg velem :(



2018. jún. 2. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolja, hogy parvó? Vettek mintát és abból tenyésztettek vagy csak tippelt?
2018. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak tippelt :(
2018. jún. 2. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegénykém. :(

Sajnos én nem vagyok állatorvos, de nagyon remélem hogy nem kell a legrosszabbra gondolni és rendbe jön a cica.

2018. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
AZ orvos fejében meg sem fordult, akkor mondta volna, kétszer voltam nála, meg egyszer az ügyeleten. Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Tudom hibát követtem el, hogy enm oltattam be. 20 éve vannak macskáink sohasem fordult elő komolyabb baj náluk. és rajta kivül még van 4 cicám, ha ő leukézisos akkor a többi is.
2018. jún. 2. 10:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Senki nem volt hasonló helyzetbe? :(
2018. jún. 2. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne másik orvosnak is megmutatni, és kérni egy vérvételt.
2018. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma ismét újabb allatorvos, mar a harmadik. Es a negyedik alkalom. Patkanymerget evett. Megvan nagyobbodva a veseje es a maja. Nem biztos hogy tuleli. En meg remenykedek. Sok csodat lattam mar. Rengeteg mindent kapott a mostani orvostol. Holnap viszem hozza vissza, persze ha tuleli az ejszakat
2018. jún. 3. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Uhh szegénykém! :(

Sok csodát és felépülést kívánok a cicádnak! Még ne keseredj el, segíts neki. Te mindent megteszel érte, igazán jó gazdája lehetsz.

2018. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbálom megmenteni :( alacsony a hője nagyon. melegítem, de legalább evett egy kicsit.
2018. jún. 3. 19:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Már végképp elbizonytalanodtam :( a cica meghalt, ma reggel. Az ismerőseim pedig hasonló tüneteket észleltek kettő cicájukon, őket letesztelték Parvo vírus volt, de ők két hétig szenvedtek. Most még gyászolna sem tudok, mert félek hogy a többi is megfertőződött. :(
2018. jún. 4. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!