Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS. Találtam egy kiscicát, a...

SOS. Találtam egy kiscicát, a lakóhelyem melletti szőlőhegyen, ahol nem lakik senki. Mit csináljak, mivel etessem? Nagyon picike még, keresi a mamiját.

Figyelt kérdés

Borzalmasan megijedtem, amikor rátaláltam, bőrig volt ázva, alig találtam őt meg a hatalmas gazban, nagyon nyávogott, volt egy nagy csiga szegénynek a nyakán, Megtörölgettem, megszárítottam, behoztam a házba, hála istenek úgy látom, nincsen semmi baja, bár a pocakja talán kicsit puffadtnak tűnik, de ezen kívül pl. játszik, ami gondolom, jó jel. Száraz macskaeledelem volt itthon, azzal nem is tudott semmit kezdeni, meg féltem is, nehogy megfulladjon tőle vagy vmi, szerencsére volt itthon vizes tápom is, azt megtudtam vele etetni, majdnem leharapta az ujjamat, annyira éhes volt, ki tudja, mióta lehetett ott..:( Nagyon keresi a cicit, folyton bújik, csak az ölemben alszik el. Nem tudom, mennyi idős lehet, talán 2-4 hetes körül... Holnap tudok legközelebb vásárolni, gondoltam veszek neki való tejet meg tápot. Holnap körbekérdezősködök a környéken, van egy sejtésem, melyik cica lehet az anyukája, még mellette lenne a helye. Nagyon remélem, hogy lesz helye, mert én sajnos nem tudom őt megtartani, kettő másik cicám van. Ha senki nem jelentkezik érte, hétfőn vagy kedden elviszem állatorvoshoz, hogy nézze őt meg, meg persze addig még maradhat, amíg nem találok neki gazdit.

Nem tudom, mivel helyettesíthetném neki a cicit, mert nagyon keresi a mamiját szegénykém.. :(

Ja, kimentem vele az előbb, hátha megérzi őt a mamija, de nagyon sötét van már, semmit se láttam, pedig a pici még pont nyávogott is, meg az a baj, hogyha az az anyukája, akire gondolok, az én macskám pont vele szokott veszekedni és lehet, hogy most az anyuka azért nem mert oda jönni, amikor hívtam. :/


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. jún. 2. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A boltban vehetsz cicatejet, fecskendovel szopiztathatod. Ha puffadt a hasa, az bajt is jelenthet, ugyanis a kiscicak perisztaltikajat az anyukaja segiti azzal, hogy nyalogatja a hasat. Ha nincs anyacica, nem tud uriteni a kicsi, felrobbanhatnak a belei. Egy kenocsbe martott lazmerot dugj a fenekebe ovatosan es melegvizes vattaval simogasd a hasat. Kicsit bizarrnak tunik de mi is ezt csinaltuk a 3 hetes kiscicammal, muszaj. Sok sikert!:)
2018. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia! Jaj, nagyon köszönöm! Most egy kicsit megijedtem, nehogy valami baja legyen a pocakjának. :O :( Ha van láza az azt is jelentheti? Egyébként, pont most büfizett picit alvás közben..
2018. jún. 2. 23:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha egyedül volt akkor valószínűleg az anyukája hagyta ott meghalni :( volt olyan hogy az anyacica nem akarta szoptatni a kis cicákat ezért az egyiket belerakta egy Pocsolyaba ahol a kiscica megfulladt. A másikat elásta, a harmadikat egy járdára tette, a negyediket meg csak úgy otthagyta a semmi közepén. Sajnos van ilyen anyacica akik képesek erre. Ha nincs nagyon otthon semmi akkor vagy laktóz vagy sima tejet forralj fel és higitsd fel kis vízzel és rakj bele egy kis cukrot. A pociját gyakran simizd hogy tudjon pukizni és budizni. Sok sikert! Remelem minden rendbe lesz!
2018. jún. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megpróbálom ezeket!

Ez nagyon szomorú lenne, ha ez történt, hogy az anyukája hagyta ott.. :(

2018. jún. 2. 23:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Én videón láttam és nem bírtam és sírtam olyan rossz volt nézni. A legszomorúbb az egészben hogy az emberek is képesek ilyenre pedig ott van az árvaház
2018. jún. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen... :/
2018. jún. 3. 00:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Kicsit elkanyarodtam, de majd írj ha bármi történik
2018. jún. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Dehogyis, köszönöm szépen. Rendben, írok! :)
2018. jún. 3. 00:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nedves törlőkendővel is simogathatod a hasát. A lázmérőzésről még nem hallottam, tényleg bizarr, nem vagyok biztos benne, hogy kell. Bedugni azért nem biztos, hogy kéne, mert ugyanúgy felsértheted vele a beleit, ha akarod, csak érintsd hozzá a végbélnyíláshoz. De tudtommal a hasát kell nedves törlővel simizni.

Tehéntejet nem kéne neki adni. Illetve itt írták a múltkor egy kérdésre, hogyha nem hajtja meg, akkor adható, de nem szerencsés. Van cicatápszer. Vagy laktózmentes tej?



cicatápszer googleban, fressnapfben is van sajátmárkás, illetve az állatorvos hátha tud ajánlani, v van neki (állatpatika)

[link]


Valami plüsst adj neki, amihez hozzábújhat (plüssállat), csinálj neki egy fészket, amit puha ruhával kibélelsz. És én vagyok az, aki mindig kiírja, hogy egy ketyegő órát (vekker, ruhával beburkolva) tegyél be ebbe a fészekbe (a ruhák alá). Az anyja szívdobogására emlékezteti.

Ha hirtelen nem tudsz mást, valami májkrém féleség jó lehet, de csak órákig, max egy napig. Mert puha, az ujjadról el tudja nyalogatni. Így kínálhatsz neki bármit, hogy az ujjadra kened, és hozzáérinted az ajkaihoz. Kecsketejet szokták még írni.

Szerintem: ez az örökbefogadás nem két perc lesz. Valahogy oldd meg, hogy maradhasson nálad,mert nem fognak érte kapkodni :( meg szerintem a segítségnyújtással sem. A doki viszont ad majd tanácsot.


A puffadt has a kaki dolgon kívül férgesség jele is lehet, az anyatejjel örökölheti. Aztán később még számíts macskanáthára is esetleg, nem biztos, csak lehet.

Ha már megmentetted, tartsd még meg egy ideig! Nagyon jó, hogy segítesz rajta.


Hátha valamelyik macskád elfogadná, és anyáskodna vele. Csak nehogy bántsák.

2018. jún. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Hú, nagyon sok mindent írtál, köszönöm szépen!


Végül már forraltam neki tejet, de eléggé felvizeztem, remélem, nem lesz tőle baja, egyébként, szerencsére büfizett utána, hogy megitta. :) Sajnos laktózmentes nem volt..:/

Rendben, simizem neki nedves törlőkendővel a hasát, meg már masszíroztam neki, sajnos kaki még nem volt, de még csak pisi sem... :/ Megpróbálom ezt a vekker dolgot is.

Sajnos, nem tudom, hogyan oldhatnám meg, hogy maradjon, mert éppen egy évvel ezelőtt fogadtam be egy másik cicust, a szüleim már kivannak tőlem, biztos, hogy nem engednék meg őt. Ismerek egy állat menhelyet, akik hamar segítettek a barátnőmnek is, egyből elvitték a kiscicát, akit talált, ilyen ideiglenes befogadókhoz, nagyon kedves idős, cicás nénik voltak, valami ilyesmiben reménykedek én is. A kinti cicám kicsit agresszív más cicákkal, a benti pedig elég idős már, 16 éves, ő pici kora óta nem érintkezett másik macskával, nem tudom, őt sem akarom felzaklatni, úgysem érti, hogy most mi van, mert a pici egy külön szobában van, de ha úgy hagyom magára, hogy felébred és észre veszi, egyből nagyon nyávog, szóval a cicám már furcsállja a dolgot, meg persze azt sem akarom, hogy véletlen bántsa a picit, plusz azt sem tudom, a picinek nincs-e vmi egészségügyi baja, nem akarom, hogy az enyém elkapjon tőle valamit.

2018. jún. 3. 03:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!