Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt macska mellett kölyökn...

Felnőtt macska mellett kölyöknevelés? Vállalható?

Figyelt kérdés
10 hónapos, oltott, ivartalanított kandúrunk van. Most láttam, hogy kéthetes kölyöknek keresnek ideiglenes gondozót, érdemes vállalnom? Nem kap el tőle betegséget a nagy? Nem fogja bántani? Kicsit harcias cica.
2018. jún. 3. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Légy óvatos! A 2 hetes kölyök még szopik és nem fogyaszt semmi mást csak anyatejet. Ha elválasztod az anyjától abba biztosan belepusztul. Szüksége van a mosdatásra is, ezzel segíti az anyja az emésztését. A higéniai feladatokat is az anya látja el. Nálam a kicsik 5-6 hete korban kezdtek el mást is enni. Ez a kicsi túl fiatal, az anyja nélkül elpusztul, hiába próbálkozol 3 óránként etetni cumisüvegből vagy szemcseppentő pipettából (nekünk sem sikerült pedig éjjel-nappal felváltva gondoztuk).Az emésztőrendszere még nem áll készen a szilárd táplálék fogadására. A természetben a kandúrok megölik az egészen pici cicákat, hogy az anya újra párosodjon,; pont úgy mint a hím oroszlánok. Az ivartalanított kandúrok ez irányú viselkedéséről nem tudok nyilatkozni; habár azok is párosodnak csak "eredmény" nélkül. Nagyon valószínű a bántalmazás. Kérdezz meg egy állatorvost és biztosan le fog beszélni a dologról.
2018. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magadhoz veszed a kicsit, vagy Te mész el hozzá?
2018. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs anyja a kölyöknek, a menhely keres gondozót neki. Ő jönne ide.
2018. jún. 4. 07:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Én elhoznám. Bár én legszívesebben minden gazdátlan állatot magamhoz vennék :-)

Egy próbát biztosan megér, de azt tudnod kell, hogy irtó nagy meló és még az sem biztosítja, hogy életben is marad szegénykém.

A biztonság kedvéért én külön szobába tenném a kicsit, ne találkozzon a naggyal. Bár ha korán lett ivartalanítva, kétlem, hogy bántaná, de jobb óvatosnak lenni.

Ha olva van a nagyfiú, nem kéne, hogy veszélyt jelentsen rá a csöppség.

Sok sikert!

2018. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mégis magadhoz veszed a kicsit, akkor az állatorvosnál vegyél tubusos vitaminkoncentrátumot ami egyben táp is. Ezt kis adagokban kinyomkodva elnyalogatja kicsi és nem tudod túladagolni 800-2000 ft/tubus (méret és állatorvos függvénye az ár). Masszíroznod kell a kicsit úgy mintha az anyja nyalogatná.Lehet venni külön macskatejet kb kétszer akkora mint a kávétejszín és ugyanolyan a kiszerelése is (kis nyeles műanyagpohárka letéphető fémfóliával a tetején). Az árát nem tudom fejből, de ugyanott megkapod ahol a vitamint. Első szilárd táplálék a lekapart csirkemáj legyen, mert könnyen emészthető és vitaminokat valamint ásványi sókat is tartalmaz.Nagy fába vágtad a fejszédet! Nem irigyellek az éjszakai felkelésekért; csak felnézni tudok rád. A legfontosabbat majdnem kihagytam MELEGEN KELL TARTANI !!! A puha takaró nem elég egy kisebb infralámpát kell beszerezned és megfelelően beállítani a kosárkájánál, a hősugárzó tüzet okozhat. A kosárból ne tudjon egy darabig kimászni! Szemcseppentő pipettára is szükséged lesz a folyadék bevitelhez. Szurkolok Nektek.
2018. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem az állatorvost (az ORFK fő állatorvosa); szerinte 10 nap után a cica 50-60 %-ban megmenthető. A Tiéd már 16-18 napos lehet, így még jobbak az esélyeitek, már szeme is nyitva van és már kúszik-mászik. Még nem igazán tud járni. Szerinte a 4 óránkénti etetés, gondozás már elegendő lehet. Azt mondta hívd a cicádat Mázlis-nak bármilyen nemű is.
2018. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedvességed!
2018. jún. 5. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!