Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon kandúr kiscicát...

Maine Coon kandúr kiscicát szeretnék venni. Tudtok ajánlani megbízható tenyésztőket?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Maine Coon kandúr kiscicát venni, akinek nem kell ivartalanítási kötelezettség. Ti ismertek ilyen megbízható tenyésztőt? Sok helyen kerestem már, de mindenhol szinte kötelező volt az ivartalanítás. (Nagy előny lenne,ha Komárom-Esztergom megye környékén található meg.)

2018. jún. 4. 15:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarod ivartalanítani? (érzem, hogy költői lesz a kérdés...)
2018. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szeretnék hobbi tenyésztő lenni. Utána is jártam már a dolgoknak és hogy hova szeretnék bejelentkezni, mint tenyésztő.
2018. jún. 4. 15:36
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Ne akarj rögtön tenyésztő lenni, először vegyél egyet, ivartalanítsd, neveld fel... Vegyél mellé még néhányat, ivartalanítsd Őket, szeresd Őket, neveld fel Őket.


Aztán ha már körvonalaiban legalábbis ismered a fajtát, akkor vegyél egy olyat akit tovább tudsz tenyészteni, addigra már magadtól is tudni fogod, hogy honnan vedd.


De remélem azt tudod, hogy nem valószínű, hogy anyagilag nyereséges kennelt tudsz működtetni, sőt...

2018. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Van már Maine Coon macskám, viszont nem kértem abból,hogy ismeretlenül kioktass.Főleg, hogy nem tudod, hogy van-e már Maine Coon macskám.

(Nem vagyok analfabéta, tudom, hogy honnan lehet venni macskát,de csak úgy, hogy ivartalanítási kötelezettséggel vásárolható meg [vajon miért is írtam ide kérdést?..], illetve tudom, hogy mi kell a macskámnak..)


A kérdésre pedig igazi választ várok, nem pedig kioktatást. Illetve mint mondtam, HOBBI tenyésztő szeretnék lenni. Nem ebből szeretnék megélni. És úgy érzem,hogy nincsen okom arra,hogy neked bizonyítsak bármit is és magyarázkodjak,szóval remélem,hogy beéred ennyivel.


Egyébként még +információ (mert lehet ebbe is belekötnél): A hobbi tenyésztő nálam azt jelenti, hogy imádom a macskákat és jól érzem magamat velük,ezért is szeretnék HOBBIból tenyésztő lenni.


Én is szeretnélek téged egy kicsit "tanítani", ha már te is "kedveskedtél" vele:


Érdekes, hogy nálad nyereséget jelent az a szó, hogy hobbi. Ha te hobbiból szeretnél futni, akkor nem versenyre akarsz bejelentkezni nem? Nem azért futsz, mert pénzt szeretnél vele nyerni és hatalmasat kaszálni. Akkor már versenyszerűen sportolnál, nem pedig hobbiból.


És nem érzed kicsit pofátlannak magad? Ha azt látnád rólam, hogy én kínzom az állataimat, AKKOR kommenteld azt, hogy szeretetet kéne neki/nekik adnom. Bizonyára azért van macskám, mert gyűlölöm őket és ki nem állhatom. Nem is értem,hogy milyen sötét erők vezettek ahhoz, hogy én ezt a kérdést megírjam..

Ezt a fajta megnyílvánulást máshol játszd el. Leginkább ott éld ki ilyesfajta szídalmazási vágyaidat, ahol TÉNYLEG látod, hogy mennyire nem törődnek az kisállataikkal. :)

2018. jún. 4. 16:12
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Húú kérdező, én ajánlani akartam tenyésztőt, de stílusod alapján már értem mièrt nem kapsz cicát tenyésztésre. Az első válaszoló semmi olyat nem írt amiért így fel kell kapni a vizet..
2018. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A második kommentelőnek válaszoltam.


Az első kommentelő tényleg semmi olyat nem írt és nem is kaptam fel a vízet, normálisan válaszoltam.


Viszont az, hogy engem azzal vádol valaki ismeretlenül, hogy nem szeretem a macskámat azt felháborítónak tartom. Gondolom te sem szeretnéd, hogyha valaki megbántana téged úgy, hogy a macskádnak a legeslegjobbat nyújtod, mégis belédköt, hogy adj neki szeretetet azelőtt, hogy tenyésztő lennél, holott te imádod őt. Nem hinném, hogy a stílusom olyan durva lett volna ahhoz képest, amilyen az ő stílusa is lett volna..


Illetve,ha én úgy reagálom le az ő rágalmazásait, hogy kiállok magamért, akkor az azt jelenti, hogy nem igaz amit ő mond és megsértett.


Nyílván az én hibám és én vagyok a rossz ember, hogyha ő sértett meg engem és így reagáltam..

2018. jún. 4. 16:28
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy hobbi tenyeszto? Van a hivatalos, kennellel es teaor szammal bejegyzett, es a szaporito. Ennyi. Az hogy nem ebbol akarsz megelni megint mas.
2018. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

És nagyon sajnálom, hogy így látod, én nagyon kedves vagyok mindenkivel addig, amíg meg nem bántanak.. Illetve akkor is olyan szinten, ahogy megbántottak.


És te is ismeretlenül azt mondod, hogy ilyen stílussal nem csodálkozol, hogy nem kaptam olyan macskát, amelyik ivaros lenne.

Én nagyon tisztelettudó vagyok, főleg idegenekkel szemben. Sosem sértettem meg egyik tenyésztőt sem és nem is állt szándékomban, és nem szoktam idegeneket sem sérteni mindaddig, amíg nem adnak rá okot. Előítéletes sem vagyok, és mindig sajnálattal nézem azt is, mikor olyat látok, hogy elhunyt a kisállatuk, mivel szokott ilyen lenni az oldalukon.


Mindig formálisan kérdeztem, illetve válaszoltam nekik, és nem tehetek arról, hogy ahány tenyésztőtől kérdeztem a macskák felől, annyian nem adtak el olyan cicát, amelynek ne lett volna ivartalanítási kötelezettsége. És szomorú, hogy egyetlen kommentemből az egész személyiségemet leszűrted. Ha mindenki így ismerne embereket, akkor nem lennének barátságok sem, mivel ki lenne úgy szimpatikus, mikor egy megvédő beszédet/szöveget olvasol? Senkit sem találnál annak. De úgy érzem, hogy nem használtam trágár szavakat sem amivel okot adnék arra,hogy ,,kihúzzam nálad a gyufát", ezért sem értem azt, hogy miért találsz engem ennyire borzalmas embernek.


*


A hobbi tenyésztőt pedig úgy értem, hogy bejelentett, hivatalos, de nem ebből szeretném a kenyeremet megkeresni. Más tenyésztő is használja ezt a kifejezést.

2018. jún. 4. 16:40
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Te jó isten! Mert Te az én kommentemből (2. vagyok) aztán nem szűrtél le semmit a személyiségemről? (Tévesen)

Míg ez a válaszoló sokkal hosszabb és érzelmesebb kommentből szűrt le valamit rólad...

Mi ez a kettős mérce?


Amúgy mégis honnam kellett volna tudnom, hogy van már macskád?! Semmi utalást nem tettél rá.


Olyan, hogy hobbi tenyésztő meg nincs. Szaporitókkal meg így is tele a padlás.

Az, hogy szereted a macskákat az még nem jelenti rögtön azt, hogy alkalmas is lennél tenyésztőnek!


Ha nem találsz Magyarországon egy olyan kennelt sem ahol adnak el neked ivaros macskát, akkor kivel akarod egyáltalán párosztatni? Nem elég egy kennel ehhez.


Ráadásul a valódi tenyésztők, ha kell akkor másik kontinensre is utaznak a megfelelő genetikai tulajdonságokkal rendelkező pár ért. Ha nem talász egy sz#ros kennelt sem, akkor ezt hogyan akarod lebonyolítani?!

2018. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A válaszod választ ad minden kérdésemre, főleg a személyiségeddel kapcsolatban.
2018. jún. 4. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!