Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a macskám, olyan...

Meghalt a macskám, olyan nehéz feldolgozni hogy nincs többé, sorstársak vannak itt?

Figyelt kérdés
LÉgyszi osszátok meg velem történeteiteket.

#halál #macska #elvesztés #felejtés #feldolgozas tullepes
2018. jún. 4. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel egy reggel holtan találtuk a macskánkat. Teljesen váratlanul halt meg, előző este még semmi baja nem volt. A mai napig nem tudjuk, mi történt. Lehet, hogy mérgezett egeret fogott.
2018. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
A macskámnak beteg volt a szeme, valami gennyes váladékszerű folyt belőle. Az állatorvos sem tudta, pontosan mi a baja. De nem fájt neki, szemlátomást jól érezte magát. Aztán hét hónap után egy hajnalban rosszul lett és meghalt.
2018. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 A kérdező kommentje:
51esnek. Nem is volt rajta semmi lathato nyom? Az enyem merget evett, o is egerbe vagy patkanyba gondolom, es egy hetig szenvedett. Nem tudom a tieddel mi tortenhetett. Sajnalom
2018. jún. 19. 15:26
 54/67 A kérdező kommentje:
52esnek,nem csinalt tesztet hogy nem e Aids es vagy leukemias? Mert meg azt tudnam elkepzelni. Vagy mas baja nem is volt?
2018. jún. 19. 15:27
 55/67 anonim ***** válasza:

Sajnos több cicámat veszítettem el. Kertes házban lakunk és errefelé nagyon sok a macska. Mindig volt 1-1, aki "ideköltözött" hozzánk. Ezeket a cicákat nem lehetett bezárni a házba. Sajnáltam is volna őket, nem a házba voltak szokva, imadtak az udvaron szaladgálni, napozni, nem akartam ezt elvenni tőlük. De ez se volt jó. 1-2 éven belül eltűntek. Nagyon megsirattam mindet, viszont így, hogy nem tudom mi történt velük egy kicsit könnyebb volt, mert ott volt a remény, hogy talán még élnek és jól vannak valahol. De igy is mindegyik elvesztese után kicsit "bekattantam". Órákat ültem az ablakban, hogy mikor jön már. Kerestem,hivogattam. Az egyik cicámat sajnos baleset érte. Ott is bekattantam és én magam is elhittem, hogy még újra lehet eleszteni, egész este kiabaltam az udvaron, hogy hátha hazajon és nem is ő halt meg, pedig egyértelmű volt. Utána azért könyörögtem, hogy ez csak egy álom legyen és ebredjek már fel. Még arra is emlékszem, hogy egy pók mászott aznap a szobámban és úgy örültem, hogy a pókok szerencsét hoznak, biztos haza fog jönni a cica. Szóval belőlem sokkot és tagadást váltottak ki ezek a helyzetek, persze idővel tudtam, hogy nem fogom őket többet látni es ebbe bele kell törődnöm, nincs mit tenni. Akkor még volt egy cicám, megfogadtam,hogy ha őt is elveszitem nem lesz több, vagy csak olyan akit kicsi korától a házba szoktatok. Az említett cica már 8 éve velünk van. Most sajnos beteg lett. Rettenetesen aggódok érte. Nem tudjuk mi baja, de az első gyógyszeres kúra nem hozta teljesen rendbe:( De mindent megteszek erte és remélem még sokáig velünk lesz!

Hiába kozhely, az az igazság, hogy ezen csak az idő fog segíteni. Nem múlik el teljesen, de sokkal könnyebb lesz. Ha szeretnel írj és beszélgetünk!:)

2018. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 51-es és az 52-es is. A hirtelen meghalt macskán nem, nem volt semmi látható nyom. Az utolsó napon is teljesen jól érezte magát. Az öcsém behozott egy kinti, kerti macskát, azzal ismerkedett, talán elkapott egy vírust, aminek nem tudott ellenállni a szervezete (egész életében benti macska volt.) Lehet, hogy éjjel túlságosan bebújt a takaró alá-ott szokott aludni-és megfulladt.

De ha mérgezés volt, bizonyára gyorsan ható mérget evett az egér, amit elkapott.

A másik, aki betegségben halt meg, kicsit több mint fél év után-az orvos részletes vizsgálatot nem végzett, gyógyszert adott, amit a macska ételébe kellett keverni. Csökkent is a duzzanata. Úgy tűnt, teljesen el fog múlni.

Volt egy harmadik cica is-ő három év után kiszökött a lakásból és soha többet nem került elő, sem élve, sem holtan. Talán most is él valahol- 11 éves lehet.

De több más macska is meghalt a környezetemben-többet kutyák kaptak el, egynek rejtélyes betegsége volt. Egy macska, aki évek óta a szomszéd kertekben lakott, mindennap élelmeztük, egyszer csak eltűnt-pár hétre rá találtuk meg a sövényben. Hideg volt, lehet, hogy megfagyott, de öreg is volt már. Sok gyerekét is etettük-etetjük.

A kertünk végében már egész állattemető van.

2018. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 A kérdező kommentje:

55os. Sajnos en is igy vagyok, kertes hazban lakom es sok macskam eltunt mar. Egyebkent azoknak akik azt mondjak h bent kell tartani oket elhiszem, vannak akiket bent lehet, de nekem van egy macskam, akit mar emlitetgem, kiskora ota benti colt, en neveltem, mert meghalt az anyja es testverei is. Aztan hogy teltek a honapok nem birta a bezartsagot, pwsig sohasem volt kint. De egyszerűen ki akart menni, nagyon rossz volt, nagyon, mindent szetszesett, futott egesznap korbe, körbe. Az ablakba, a fuggonybe, muszaj volt kitennem. Az en feleloaswgem rusom, de nem ereztw jol magat bent.


Barcsak, akit megmergeztek bent tartottam volna, o mas volt, nyugodt. Nem vagyott kalandra. De a szuleim nem engedték. Szoval ez van :(


bennem is sokaig elt a remeny hogy hazajonnek aztan rengeteg honap majd ev eltelt es nem jottek. Valahogy az o halala volt a legrosszabb, nem tudom miert.

Lattam meghalni, eltemettem, de meg mindig nem tudom felfogni higy soha tobbe nem latom, nem simogathatom meg, nem ul tobbe az olembe, a mai napig nem fogom fel hogy nem jon tobbe haza.

Igen, mindenki ezt mondja, idovel jobb lesz, van benne igazsag, a fajdalom nem mulik csak elfogadjuk hogy ez tortent egyutt elunk vele.


Köszönöm szépen a valaszod.

2018. jún. 22. 22:08
 58/67 A kérdező kommentje:

56os. Nem tudom mi tortenhetett az elsi cicaddal, de nagyon sajnálom.


A masodikat ha nem vizsgaltak ki rendesen, lehet higy komoly baja volt, es methetetlen. Ki tudja.


Az en környezetemben ia haltak mar meg. Hoztam egyszee egy kiamacskat. Ket napja colt nalam. Kezdte megszokni a helyet. Nem a lakasban volt hanem elkeritve, de kiazokott. Egyik reggel haldokolva talaltam ra. Hideg volt, feküdt, a vegbelebol vee szivargott. Valamilye allat osszeroppantotta, annyira sajnaltam.


Volt egy szintén kolyok cicam, a testvere meg el. Elutottek, amit fel sem tudtam fogni, egy olyan helyen ahol 30as tabla van egy szuk kis utca, távol a fouttol. Egyik macskamat sem utottek meg el.. Erre ez tortent vele..


Nem is tudom mi a rosszabb ha hirtelen hal meg vagy ha hosszasan beteg, a cicának persze az elso mert nem szenved. De nekunk hogy konnyebb elfogadni? :(

2018. jún. 22. 22:16
 59/67 anonim ***** válasza:

Hogy lehet elfogadni? Arra kell gondolni: élt eddig-addig, történt vele ez-az, csinálta, átélte ezt-azt, ez is nagyon nagy dolog.

Ugyanígy lehet és kell feldolgozni egy ember halálát is. Ne azt nézzük, mi lett volna, mi lehetett volna, inkább azt: mi lett, mi volt, mi van.

2018. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim válasza:
Nem tudom és bocsi hogy ezt ideírom, de amikor a tesómmal olvastuk ezt a kérdést, akkor jött rá, hogy az övé is meg fog, mert ma még nem evett, csak 1x (este 9:30) Köszi a kérdést, emiatt nem halt meg a macska
2018. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!