Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutya husegsebb vagy a cica?

A kutya husegsebb vagy a cica?

Figyelt kérdés
Van egy cicam es egy kis kutyam. A kiskutyam barkivel elmenne haza aki csak meg simogatja vagy jatszik vele az utcan es sose engem vagy a csalad tagokat udvozol eloszor hanem valaki vadidegent. A cicam egesz nap kovet engem a lakasba es hiaba van vele akarki akkor is utanam nyavog ameg vissza nem megyek hozza. Ez esetben a cicam husegesebb?

2018. jún. 5. 23:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%

Nekunk egy kutyank, es 3 macskank van. A kutya egy tacsko, es szegeny nagyon buta, neveletlen, mindent osszerag, megugat, ha szolok neki le se sz.rja..

A macska mellettem ul a padon. Dorombol, csendes.

Egy a macskara szavazok.

2018. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
26%
Alapvetően a kutya.A macskát az emberhez szokták hasonlítani,az önzösége miatt.
2018. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Tipikusan a kutya, de azért a macskák is lehetnek ragaszkodók... Elég fejlett állat mindkettő ahhoz, hogy különféle személyisége legyen a példányoknak, a nevelés is számít (főleg a kutyánál, elvégre a macskát általában nem igazán lehet nevelni :D de azért befolyásolható azáltal, ahogy bánunk vele).
2018. jún. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

A tacskód nem nagyon buta kedves első, hanem csak simán neveletlen. :) Ami a te hibád, nem az övé.

Szerintem mindkettő lehet hűséges. Azonban a cicák leginkább oda mennek ahol van kaja. Oké, lehet hogy szeret is téged, figyel rád. Ezt nem zárom ki. Minden állatnak vannak érzelmei.

A kutya viszont szerintem hűségesebb. Általában nem macskákról lehet neten látni olyan videókat, amiben a gazda sokáig távol volt, és mikor a kutya felismeri, kb, belehal az érzelmeibe, olyan hevesen letámadja a gazdáját. Vagy az a japán kutya, aki éveken keresztül kijárt a vasútra, remélve hogy egyszer a gazdája hazajön.

https://www.youtube.com/watch?v=aObhKcGb8S8

De ezen szerintem ne vitázzunk. :D Mindkettő lehet hűséges.

2018. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Fingkirály ***** válasza:
87%

Nevelés és szocializáció kérdése.


Ha szeretettel neveled négylábú társadat, akkor akár kutya, akár macska, ragaszkodni fog hozzád, sőt, mindkettő ha elmégy otthonról, és visszatérsz, a kapuban/ajtóban fog várni és üdvözölni.


Ugyanezen állatok amúgy általában barátságosabbak idegenekkel is, munkába menet mindig haverkodok egy macskával, aki kiüldögél az otthone elé, és ha lehajolok, simán odak*rv*l hozzám, viszont otthon marad, nem tekereg el velem.


Ugyanígy jólnevelt, jól szocializált kutyák is érdeklődőek és nagyon barátságosak, jópofák idegenekkel is, ám a gazdit, no azt soha az életben nem hagynák el.

2018. jún. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

A "kutyahűség" szó nem véletlenül létezik. A kutya falkaállat, ösztönösen követi a társait, mégpedig bármi áron. A macska nem él falkában.


A falkahűség azonban a kutyánál is csak érett korban jelenik meg, kb. másfél évesen. A növendék vagy kamasz kutya még nem ragaszkodik a falkához feltétel nélkül, és hajlamos elszökni, elkóborolni. Ennek is megvan a maga biológiai magyarázata, ez az ösztön azt a célt szolgálja, hogy a különböző falkákról leszakadó egyedek előbb-utóbb találkozzanak az élőhelyen és saját falkát alapítsanak. Ez biztosítja a gének keveredését, a diverzitást, mert ha a falka tagjai csak egymással szaporodnának, az belterjességet eredményezne, tehát hosszú távon csökkentené a falka túlélési esélyeit.


A kiskutya ezért ugrál boldogan mindenkire. Még nem alakult ki nála a falkaösztön, pontosabban az a része, hogy ő melyik falkához tartozik pontosan. Kicsit később már érti, hogy hol a helye, de van benne egy "kalandvágy", hogy máshol is megnézze, mi az ábra, mert talán még jobbat talál. Ezért megy el a kiskutyád mindenkivel, aki megsimogatja vagy kedves hozzá. Majd később benő a feje lágya, és jobban fog ragaszkodni.


A macska egyszerűen azért követ, mert jó neki veled. Enni adsz neki, játszol vele, tutujgatod. Úgy gondolja, tök cuki vagy. A nyávogás is erre utal. A felnőtt macska ugyanis nem nyávog: a nyávogás a kismacskák jelzése az anyjuknak, hogy gondoskodásra vágynak. A felnőtt macska csak az embernek nyávog, más macskának nagyon ritkán.

2018. jún. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mer en igazabol azt vettem le h a kutya nem kimondottan egy emberhez hanem az egesz emberiseghez huseges.Mamameknak volt egy kutyajuk elszakadt a poraz a kutya elfutott tobbet nem lattak vagy lehet haza ment az elso emberrel..en is volt h talaltam egy kutyat siman haza tudtam hozni boldogan eljott velem. De nemtom nektek mi a tapasztalat
2018. jún. 6. 07:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Mint írtam volt, ez fiatal kutyákra jellemző. Egy 2-3 éves kutyát már nem tudnál így elvinni. Azok is elkóborolnak, de nem végleg, hanem tüzelő szukák után vagy vadászni indulnak.
2018. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hűség, önzés, tipikus emberi tulajdonságok. Használhatjuk ezeket a kifejezéseket, de.

Hogy használhatnánk ezeket egy egész fajra? Az emberekre sem mondjuk hogy "az emberek (faj) hűségesek/önzők".

A kutyák régebb óta lettek háziasítva, mint a macskák, és falkaállatok. A "ragaszkodásuk" nem hűség, hanem kódolt ösztönreakció. A macskákban ilyen nincs, egészen más utat jártak be.

Én azt gondolom, hogy a kutyák esetében nem is beszélhetünk a hűség (emberi értelemben vett) fogalmáról, mert nem hűségesek, hanem követik az ösztöneiket. A macskáknál viszont, mivel nincs ilyen ösztön, ha felmerül a ragaszkodás és tisztelet egy ember irányába, az nem ösztönválasz, szóval akár hívhatjuk annak a érzelemnek is, amit az emberek úgy hívnak "hűség".

Ettől függetlenül persze, a kutya teljesíteni fogja az ember parancsait, meg "rajta log", a macska meg "tesz rá magasról". De nem azért, mert valamelyik hűségesebb lenne, hanem mert ilyen az ösztöntermészete. Az érzelmek meg egy egész más dolog.

2018. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tudom. Mindenki ugye a kutyákat tartja hűségesnek, a macskákat önzőnek. Nem tudom mitől hűséges pl az a kutya, akinek enni-inni adsz, foglalkozol vele és ha olyanja van akkor odakap, vagy megugat. A macskáim mindig követnek mindenhova, egyértelműen hozzám ragaszkodnak a legjobban.
2018. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!