Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a velemenyetek errol a...

Mi a velemenyetek errol a kutya macska sziturol?

Figyelt kérdés
A kutyam mindig uldozi a cicat jatszani akar vele a cica fel tole. Ha hozzam ide jon a kutya a macska meg tamadja mer azt hiszi engem is "bantani" akar. Hogyan baratkoztassam oket ossze? Kicsit feltem a cicam a szemem fenye a kutyam sose vedett meg senki elol

2018. jún. 6. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy gáz.


De ha valójában arra vagy kíváncsi, hogy mit csinálhatnál, hogy ez megváltozzon, arra is lennének tanácsaim.

2018. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cica mellé hoztunk a menhelyről egy kölyök kutyát. Az interneten azt olvastuk, hogy a macska egy alacsony energiaszintű állat, a kölyök kutya pedig magas energiaszinten van, ezért a macskát ez zavarhatja, és megijedhet, akkor pedig elfut, a kutya pedig üldözni fogja a futó állatot. Szóval az internet szerint egyetlen megoldás, hogy a kis kutyát alacsony energiaszintnél kell bemutatni a macskának, ha el van fáradva, vagy álmosabb, és akkor nem fognak félni egymástól. Ellenkező esteben jobb nem összeereszteni őket, és szép lassan kell ezzel a módszerrel összeszoktatni őket, folyamatos figyelem mellett, hogy megakadályozzuk az ilyen szituációkat, amiket leírtál, hogy ne legyen rossz tapasztalatuk egymással. Ha már ilyen fogócska kialakult, szerintem akkor is próbáld ezeket betartani, fáraszd le a kutyádat, és akkor jöjjön a cica. Nem tudom felnőtt kutyád van-e, de a lényeg, hogy a kutya falkaállat, a macska nem. Következésképpen a kutyának kell megtanulnia, hogy rangsorban a macska van feljebb. Ebben segíthet, ha mindig a cica kap először enni, aztán a kutya. Cicát simogatod először, aztán foglalkozol a kutyával. Cicának legyen biztonságos helyen a kajás tálja, ha kell, tedd magasabbra. Mindig tiltsd meg neki, ha a cicával szeretne fogócskázni!Én ezeket az interneten olvastam, nekünk 3 hónapja van ez a felállás, mostanra egész jól kijönnek, nem haverok, de a kutya tiszteletben tartja a cicát.
2018. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!