Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elloptàk az egyik cicàmat,...

Elloptàk az egyik cicàmat, mit tegyek a màsikkal?

Figyelt kérdés
Volt két kölyökmacskàm, 13hetes lehet kb. 3 hete voltak nàlam, kinti, de néha bejövős cicaként. Mivel tesók voltak nagyon őssze voltak nőve.. ma reggel mig a boltba voltunk az egyiket elloptàk. A màsik azóta sír keresi, vagy éppen alszik de csak ugy ha hozzàm van bujva. És visszafejlődött... dagaszt, szopna, àlmàban szopik is... eddig sosem csinàlt ilyet, kis jàtekos cicak voltak, nem is voltak azok az ölbe cicàk inkàbb elvoltak egymàssal. Megszokja hamar hogy egyedul maradt? Vagy nagy trauma érte?
2018. jún. 8. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Honnan veszed hogy ellopták?
2018. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Onnan hogy kb 15 percet voltunk a boltban, es mire hazaertunk màr a környéken sem talaltuk. Egyebkent mindenhova ketten mentek, sose tavolodtak el egymastol. Sok itt a kisebbség sajna. Lehet valamelyik porontynak megtetszett odacsalta es elvitte... lehet el is engedte tàvolabb csak ugy nem fog hazatalalni mert pici még :(
2018. jún. 8. 17:44
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Vagy csak olyan mint az én cicáim, utánatok rohant mikor nem figyeltetek, és eltévedt. Persze könnyebb vádaskodni, meg a "kisebbségre" mutogatni.
2018. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fuu akkor eltévedt. De amugy lopta màr el cigànygyerek ugy kiabàltam az ablakbol hogy tegye le. Nem is ez volt a kerdés. Hanem az hogy a masik cicàm mikorra dolgozza fel, mert nagyon letargikus meg visszafejlodott babacicàvà.
2018. jún. 8. 18:03
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

...szóval a saját szemeddel láttad, hogy el akarták vinni, de a továbbiakban nyugodtan kint hagytátok őket felügyelet nélkül?


Attól, hogy egyszer rászólsz, még nem fogják abbahagyni, ez már nem a Dóra a Felfedező rókája, drága.

2018. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen kinthagytuk őket, mivel kismama vagyok almot nem hasznalunk. Mikor itthon vagyunk bejöhetnek, de a dolgukat kint végzik. Kint meg nem tudom bezarni őket de nem mentek ki az utcara.. de vidéken a macskàk amugy is kint élnek. Meg szerintem bezârva nem is lenne jo nekik.
2018. jún. 8. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos mióta az állatvédők ivartalanitás pártiak gyakoribb a fiatal állat lopás!Nem csak pest megyében.

De az állatvédők is begyüjtik a "kóborlókat".Macskába is rakatható és leolvastatható a csip.

Amúgy tesóméknál volt macsek (is) amikor a gyermek született,sőt albérletbe voltak.A védőnő azon a véleményen volt hogy rendszeres takaritás mellett tartható szobaállat ,jobb lesz a kicsi immunrendszere

2018. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy a gyerkőcnek nem àrt, de a magzatra kàros lehet. Nem us a cica hanem az ürüléke.
2018. jún. 8. 19:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazmózis az, ami veszélyt jelenthet. Vizsgáltasd ki magad, hogy átmentél-e már rajta, mert ha igen, még egyszer nem kaphatod el.


Ha a macska egyáltalán hordozza (mert az sem biztos), akkor is csak akkor jelent legfeljebb veszélyt, amikor ürül (mert nem mindig ürül és nem mindig fertőz), és akkor is csak akkor, ha te takarítod az almot. Nagyobb esélyed van egy mosatlan gyümölcstől elkapni.

2018. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tartsátok inkább bent a cicát. Ez, hogy a magzatnak árt, ez baromság, csak ide Magyarhonba még nem jutott el ez az információ. Annyi, hogy ne te cseréld az almot, ha lehet, hanem a párod, vagy pedig ha neked kell, szerezz maszkot és úgy tedd. De attól, hogy bent van a macska és az alom, nem lesz semmi gond. Nekem is orvos mondta, és nem egy mezei nőgyógyász. Ha felügyelettel néha kiviszed, mondjuk pórázon, abszolút nem lesz baja a benti léttől. A kinti macskák viszont rövidéletűek mostanság. És törvény is tiltja, hogy az állatunk elhagyja a telkünket.
2018. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!