Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a kiscicákkal?

Mi történhetett a kiscicákkal?

Figyelt kérdés
Egészséges egy éves cicánknak született 5 szépen fejlett kiscicája. Egy elpusztult a születés harmadnapján, kettő egymásután amikor már kinyílt a kis szemecskéjük, kettő szintén egymásután háromhetesen. Nem tudom mi történhetett velük. Alultápláltak lettek volna? a két utolsó már mászkált is, jó kis pocakjuk is volt, nem hiszem, hogy nem ettek volna. Most szegény anyjuk itt sír körülöttem és keresi őket. Mindig voltak cicáink, most sem ez az egy van, soha nem volt még ilyen, hogy egy teljes alom elmenjen.
2018. jún. 9. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy nem pusztul el egy teljes alom. Milyen tüneteik voltak? Biztosan nem tette el őket valaki láb alól?
2018. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pl. súlyos féregfertőzés (a nagy pocak erre utal), és/vagy genetikai ok is, például ha a szülők rokonok, vagy súlyos betegség, amivel az anyjuk által fertőződtek, márpedig összevissza szaporodó, gyanítom oltatlan macskáknál ez könnyen előfordulhat.
2018. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem tette el őket láb alól senki, mert csak velem találkoztak napközben zárt helyiségben voltak, estére amikor hazamentem kiraktam őket a friss levegőre, de elmászkálni nem tudtak, tisztán voltak tartva, az anyjuk sem volt férges, rendszeresen féregtelenítve volt. Ezért érthetetlen számomra. Pl. az utolsó kettőnek előző este semmi baját nem láttam, másnap estére amikor hazamentem az egyik már el volt nyúlva, a kis szemei már félig lezárva és két órán belül el is pusztult. A másik még mászkált, de a szeme neki sem volt olyan szépen tágra nyílva mint előző este, és egyre inkább olyan volt, mint aki már nem is lát majd le is záródott és mint aki kómába esett, egy jó idő múlva elkezdett nyávogni, de továbbra sem nyitotta ki a szemét és nem is kelt fel, aludt tovább, két nap két éjjel így volt, tegnap reggelre végleg elaludt.
2018. jún. 9. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos látta? Vagy erre se költesz?
2018. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem jutott eszedbe az állatorvos...
2018. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"egyre inkább olyan volt, mint aki már nem is lát majd le is záródott és mint aki kómába esett, egy jó idő múlva elkezdett nyávogni, de továbbra sem nyitotta ki a szemét és nem is kelt fel, aludt tovább, két nap két éjjel így volt, tegnap reggelre végleg elaludt" - állatorvos??? Amikor elkezdett rosszul lenni?


Oltások a felnőtt macskának?


Rengeteg, macskákra halálos betegség van, egy részük ellen oltással lehet védekezni.

2018. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy az anyacica nem gondozta, táplálta őket megfelelően, mivel még fiatal, gondolom, ez volt neki az első alom. Velünk is megesett, 3 nap alatt 5 kiscica...

A nagy pocak nem feltétlenül jelenti azt, hogy elég tejhez jutottak a kiscicák.

2018. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!