Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Apacica és a kiscicák?

Apacica és a kiscicák?

Figyelt kérdés

Nemrég születtek kiscicáink, most 1 hetesek. Azt vettem észre, hogy amíg a mama elhagyja a fészket, addig az apuka ( aki most lett a szülés után ivartalanítva, és ha számít még ő egy sziámi ) befekszik melléjük és nyalogatja a hasukat. Egyből kizavarom onnan, mert igazából a mamacica nem nagyon szívleli őt, és féltem, hogy a szaga miatt nem fog foglalkozni a kicsikkel. Rájöttem, hogy igazából a szaggal semmi gond nem volt, de megláttam azt, hogy az apuka ráharap a nyakukra. Először azt hittem, hogy ki akarja vinni őket a kuckójukból, de olvastam, hogy az apacicák megfojtják a kicsiket, mert az anya nem közösül mîg fogalkozik velük, akkor is ha a sajátja? Mert hiába van ivartalanítva még mindig benne van az, hogy rámászna.. Mit tegyek? :(


ha valaki szóba hozná: igen az anyuka is ivartalanítva lesz 6 hét múlva( akkor lehet ), nem volt időnk ivartalantani őt, mert amint megkaptuk észre sem vettük, de már tüzelni is kezdett, és a fiúcicánk miatt sem aggódtunk, mert egyedüli lett volna, és nem kijárós. A babáknak igazából nagyon örülünk, nagyon szépek, édesek szóval biztosan találunk nekik szerető gazdikat ^.^



#macska #cica kapcsolatok
2018. jún. 10. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Hát sok sikert a gazdikereséshez.... Nekem hetek óta nem sikerül, és ahogy elnézem, nem vagyok egyedül. Bár ki tudja, lehet, hogy a házi szaporulatok kapósabbak, mint a mentett macskák.
2018. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Eléggé evolúciós zsákutca lenne, ha a saját kölykét megöli az apa, no persze, bizonyos fajoknál megvan ez bizonyos szitukban, de a macskafélék (már amiről eddig hallottam, az oroszlán volt) inkább a mástól való kölyköt ölik meg, hogy a saját génjeiket adhassák tovább.


A macskáknál igazából nem tudom, mi van, mert hallottam már, hogy egy kandúr bánthat egy kiscicát, de errefelé mindig minden kandúr ugyanúgy viselkedik: a pici cicákkal nem tud mit kezdeni, később viszont játszik velük, nyalogatja őket, meg minden.

Az anyamacska nem hagyja el a kiscicáit csak azért, mert más macska vagy az ember szaga rákerül.

2018. jún. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. kedves válaszoló, köszönöm szépen, hogy válaszolt a kérdésemre. Mit szeretne, kidobjam őket az út szélére, hogy jobb kedve legyen? Nagyon sokat segített. Nem tudom, hogy miért kell szaporulatozni, semmibe venni, ártatlan újszülött cicákat összemérni egy mentett cicussal, mikor egyik sem ér többet a másiknál. Nem kell szapulni őket.Megsúgom, az anyuka is mentett cica :)! Remélem talál neki szerető gazdát.


Második válaszolónak köszönöm, egy kicsit megnyugodtam.:))

2018. jún. 11. 00:07
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Macskára nincs valami szájkosár-féleség? Ráadhatnál olyasmit is, amit műtétetek után szoktak a nyakukban hordani az állatok, hogy ne érjék el a sebet. Persze csak arra az időre, amíg menne be a kicsikhez. Így nem tehet kárt bennük, viszont összebújhat velük.
2018. jún. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Általában a kicsiket azért nyalogatják a hasuknal hogy tudjanak kakilni a picik. Nem tudom hogy most a fiú cica ezért vagy valami másért csinálta. (Lehet hogy tényleg le akarta szedni róluk a szagot higy a mama ne ismerje fel őket.. remelem tévedek)

Ha durván harapja őket akkor mindenképp társ el öt valahova, nehogy baja essen valamelyiknek!

2018. jún. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apa nyalogatta a kicsiket, akkor nem akarja bántani őket, Bár ez nagyon ritka. Húsz év alatt egyszer láttam ilyet. Úgy látszik, vannak macskák amik átvesznek viselkedésben is dolgokat az emberektől.
2018. jún. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha bántási szándékkal harapott volna a nyakukra, amikor látod, akkor azonnal meg is ölte volna őket.

Ettöl függetlenül, ha a anyát zavarja a kandúr jelenléte most, akkor ne hagyd neki, hogy bemásszon hozzájuk

2018. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

az anyát nem zavarja hála az égnek.:D

igazából úgy nyalogatta mint a mami szokta őket; hasukat, feneküket, csak észrevettem, hogy nyakra ment, ezért ijedtem meg. lehet, hogy csak én néztem bele rosszat és csak fel akarja őket emelni.:)... ma például az egyik kicsike kiesett/mászott valahogy a kuckóból és az apuka megcsípte a nyakát, úgy húzta volna vissza a helyére ^^”

2018. jún. 11. 11:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem játszani akart velük, tanítani őket vadászni és megvédeni magukat, de nem tudja hogy azok a kis csimaszok még kicsik hozzá :)


Ha bántani akarná, akkor nem feküdt volna be, hanem... rögtön a "tárgyra" tért volna.

2018. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalan kandúroknál viszonylag gyakori a dajka-viselkedés.

Ha nyalogatja őket, akkor semmi baj, nem fogja bántani a kicsiket.

A macskáknak jó a szaglásuk, az anya nyilván tudja, hogy a kandúr bent járt a kölyköknél, ha nem balhézik, akkor minden rendben.

Segítség neki, hogy nyugodtan ott hagyhatja a babákat, ehet, ihat, pihenhet. Mert fárasztó ám egy alom nevelése.

2018. jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!