Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szobanövényt lehet...

Milyen szobanövényt lehet tartani macska mellett?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, amik nem mérgezőek számára.

2018. jún. 12. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok olyan van, ami nem mérgező: pl. szobai sás, aloe vera (én kifejezetten szoktam neki venni - megenni - aloét). A kérdés az, hogy nem eszi-e meg a macskád őket. Fenti két példa pont az, amit szívesen megesznek, sást lehet is nekik adni direkt macskafű helyett.

Több olyan lista van googleban, ami a macskára nézve mérgező növényeket tartalmazza, sajnos mind különböző. Ezekből ki lehet szűrni melyik a mérgező. Valamint van olyan meghatározás, h pl. Liliomfélék - a - félék szón van a hangsúly, tehát csak a család van meghatározva, szóval ha vmilyen új növényt vennél, előbb be kell azonosítanod és leellenőrizned.

Nekem régen sok virágom volt. Ma már macskám van, és egyáltalán nem bánom a cserét. Eszembe se jutnak a szobanövények. Kedvencem volt a dracéna, volt két szép nagy, kitettem a lépcsőházba, mert mérgező, leégette a nap. Ugyanígy a krotonnal, na az még kisgyerekre is mérgező lehet. A mentett yukkámat megette a macska.

Szóval én kínálom sással is néha és aloéval is :) eleinte furcsa volt, de nekem ez így jó. Sőt


ez a szobai sás (palkafélék közé tartozik)

[link]

[link]

2018. jún. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!