Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A benti cicák nehezebben...

A benti cicák nehezebben vedlenek le?

Figyelt kérdés
Az én benti cicám nyilván nem növeszt nagy téli bundát, azonban így nyáron folyton hullajtja a szőrét. Mamimnak van kinti kandúrja (jó jó, télen sokat volt bent, most is bejár pihizni), a lényeg, hogy nagy szőrű fajta, de most alig ismertem rá, úgy megritkult neki. Így elhondolkoztam, hogy egészségesebb lenne, ha az én cicám is 'ledobhatná' a bundáját. Próbálkoztam fésűléssel, nem szereti. A hasán nem is engedi. Kaptam sörélesztőt (farkaskonyhás), amit vedléshez ajánlanak, de bele sem szagol az ételbe, ha rakol bele (1,5 hétig minden adag nedves a kukában végezte). Szoktam 'fürdetni', ez leginkább bevizezés és vizes kefével fésülést jelent. Valakinek tipp, vitamin stb ami segíthet?

2018. jún. 12. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém kinti cica és és egész nyáron vedlik.
2018. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem benti, de a folyamatos vedlésen felül elég volt 2x rendesen átfésülni furminatorral és kb fele akkora lett a macska, mint volt. Most már csak egy kicsit vedlik, amennyire amúgy is szokott. Neki sem hosszú a téli bundája, csak pufi, meg egy kicsit váltogatja a színét, télen mindig sötétebb.
2018. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Furminator az vmi speckó fésű? Kár, hogy az enyém nem hagyja magát
2018. jún. 12. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!