Kezdőoldal » Állatok » Macskák » U alakú hát, felálló farok,...

U alakú hát, felálló farok, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kiscicám 2 hónapos, nem rég került hozzánk. Kandúr. Ez idő alatt remekül beilleszkedett a családba, szeret itt lenni, sokat foglalkozunk vele, amit imád. Imád játszani is, többször is játszunk úgy hogy én letérdelek ő meg "rám támad" , ám néha ( nem mindig ) felveszi ezt a fura testtartást, ahol a háta U alakba görbül, farka meg mereven feláll, és úgy ugrál előttem. Több helyen is olvastam, hogy ez a félelem jele, de én nem látnám, hogy félne, inkább olyan játékosnak néz ki, plusz nem fordul elő minden alkalommal amikor így játszunk, és nem hiszem, hogy valószínű lenne hogy egyszer fél, egyszer nem.

Lehet én értrlmezem félre a jelzéseit, és tényleg meg van ijedve, de ha nem olvasnám ezt a neten magamtól meg nem mondanám, hogy ez a félelem jele, mert ugyan olyan játékos közben, nem látszik, hogy félne.

Szerintetek mit jelenthet ez? Hagyjam inkább békén, amikor ezt csinálja? Vagy ezt ugyan úgy játékból csinálja, és semmi gond nincs?

Nem szeretném, hogy féljen mellettem a picikém.


2018. jún. 12. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


A kiscicákra jellemző, hogy teljesen "értelmetlen" testhelyzeteket használnak :)


A te cicád nem fél, csak játszik. Az U alakú háttal nagyobbnak akar tűnni, ez amolyan játékos provokáció :)

A kiscicák sokszor birkóznak a testvéreikkel/anyjukkal/kábé minden élőlénnyel, akivel összetalálkoznak, így tanulnak vadászni és megvédeni magukat.

2018. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
*testbeszédet használnak
2018. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

1-es vagyok, ha fél, akkor hangosan fúj, és igyekszik minél gyorsabban minél messzebbre elpucolni a potenciális veszélyforrástól.

(sokat dolgoztam mentett cicákkal, voltak köztük olyan picik, akik sose láttak még embert)

2018. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Aki lepontozott, az vegye a fáradtságot, és írja le hogy mit írtam rosszul, mert így nagyon sok értelme volt :)
2018. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a nem olvasod bele hogy kiscica nagy hogy u alaku hat felallo farok akkor eleg erdekesen hangzik 😂🤣😂
2018. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez, ahogy írták, "optikai tuning" :)Volt egy cicám, akivel évekig lejártam sétálni. Nem félt a kutyáktól, de biztos ami biztos, szemem láttára "megnőtt": kihúzta magát, amitől 8-10 cm-rel magasabbnak látszott, kicsit felfújta a bundáját, amitől testesebbnek :) és így billegett el a kutya előtt :)
2018. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 hónapos kiscicám is fel szokta venni ezt a testhelyzetet játék közben, nekem eszembe se jutott, hogy félne. Áltálában akkor csinálja, ha felpörög és hozzá még bakkecske módjára ugrál párat. :)
2018. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, nyolcadik osztályban, kémiaórán is volt olyan, aki felhorkantott, amikor a tanár felírta a táblára a "faszesz" szót.


Aki értelmes, az átsiklik az ilyenek felett, kérlek tégy te is úgy.

2018. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Játékos küzdelemre való felhívás ez.A tesóival így játszanak,és most te helyettesíted őket.
2018. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszolóknak, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2018. jún. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!