Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet következmény/baj egy...

Lehet következmény/baj egy ilyen balesetből? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Lovakat tartunk. A lovaknak a karámokban van önitató, de a legelőn még csak itatóvályú, most lesz kivezetve a slag az önitatókhoz. Ma kimentünk a lovakkal terepre, mire visszaértünk és kiértünk a legelőre, ott volt egy kétségbe esett pici cica. (Messzebb egy dobozt is találtunk a kerítés és az út között, úgyhogy valószínű valami szemét dög kirakra) Akkor vettük észre, hogy a vályúban is van valami. Ott is volt egy cica, de már csak a víz tetején lebegett. Azonnal kikaptam, pocakját, tüdejét nyomkodtam, orrocskájába fújtam, és egyszercsak felvisított. Nagyon örültünk, megtöröltem, szárítani kezdtem, a pici teste teljesen áthűlt, minden porcikája jég hideg volt, szóval valószínű egy ideje már vízben volt. Szárítani, törölgetni, melegíteni kezdtem, közben nagyon ijesztően szörcsögött és hihetetlenül remegett. Sajnos a környék állatorvosai nem voltak elérhetők, csak egy ~200 km-nyire lévő dokit tudtunk elérni. Azt mondta, szárítsuk, rázogassuk, aztán meglátjuk, mi lesz. A cica azóta sokkal jobban van, de még mindig néha halkan szörcsög (nem jött ki belőle víz), de már nem remeg, ha megfogjuk, felvesszük, nagyon sír (nem tudjuk, hogy fáj-e neki vagy csak fél), és csak van. Picit mászkálgat, testvérkéjéhez odabújik. De csak van. Sajnos ma nem fogunk tudni vele orvoshoz menni, de holnap reggel azonnal visszük. Lehet valami "szövődménye" éjszakára ennek a balesetnek? Csak a kimerültség és a rémültség miatt ilyen kis kedvtelen? Aggódunk miatta!

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jún. 17. 21:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és hazahoztam mindkét picit, itt vannak most velünk a lakásban. Egyelőre párizsit tudtam nekik adni, azt mindkettő evett. Szomszédban van cica, akartam tápot kérni, de azt mondta a szomszéd (ezer éve macskatartó), hogy ők olyan 6 hetesek lehetnek, nem fogják megenni a száraztápot, ami neki van. Adott alutasakos kaját, annak majdnem a felét adtam oda a kettőnek (kb negyed tasak/cica), azt is megették, úgyhogy enni eszik.
2018. jún. 17. 21:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet macska nátha és azért szlörcsög. A leírás alapján simán lehet beteg szegény. A doki fog többet mondani.
2018. jún. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére egyiknek sincs semmi baja. A szörcsögés a víz miatt volt, mert megtelt a kis orra, a légutak, és még tisztult ki. Éjszaka szép lassan abbamaradt. Ma már sokkal bátrabb, verekednek, játszanak. Megkapták az első oltásukat is, ilyen hangosan cica még szerintem nem tiltakozott, úgyhogy van benne erő. :) 2 hét múlva kapnak még egy szurit, kaptak cseppet, ami külső és belső élősködőkre is jó, ugyan bolhások nem voltak. Nem akartam cicát, de úgy néz ki, két kis rosszcsont is boldogítja az életem ezek után. :)
2018. jún. 18. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!