Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a macskáim? Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
A macskáim kölyökkoruktól kezdve prémium tápot kapnak + alutasakos kaját. A táp mindig ki van rakva nekik, de ha csak azt kapnak, akkor hisztiznek az alutasakos kajáért. Ezzel nem lenne baj, csak hogy az alutasakos kaját nem eszik meg (már minden fajtát próbáltam), csak a szaftot nyalogatják fel (meg néha esznek belőle 1-1 falatot).Ez elég nagy pazarlás így, ezért időnként szoktam nekik adni rendes húst,(pl. csirkemellet,pulykamellet,halat,májat) DE ezeket se eszik meg soha! Már az idegeimre megy, hogy ennyire finnyásak és nem szeretném őket csak száraz táppal etetni.Szerintetek lesz bajuk tőle, ha csak tápot esznek és mást nem kapnak mellé? Minden más amit adok nekik csak kidobott pénz.
2018. jún. 18. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Hagyd csak ott nekik a kaját, és ne kapjanak mást. Hidd el ha éhesek lesznek, meg fogják enni. Az enyémek is válogatós mocskok, de az éhség nagy úr.

Egyébként próbáltad már kézből adni nekik? Az enyémek a nyers csirke mellett csak úgy eszik meg, ha kicsire felkockázom és kézből adom a szájába. Aztán van hogy rájönnek menet közben, hogy hoppá ez finom, és akkor már eszik maguktól is a tányérból.

2018. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is felvágom nekik kisebb darabokra, kézből is próbáltam már. Az egyik ilyenkor megszagolja és úgy húzza el a fejét fintorogva mintha nem is tudom mit adnék neki.:D A másik cica megkóstolja, kicsit szopogatja a husikákat, utána meg kiköpi és otthagyja. Én még két ilyen mocskos cicát nem láttam! :)
2018. jún. 18. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!