Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 éves kinti cica átszoktathat...

8 éves kinti cica átszoktatható másik házhoz, gazdihoz, a kinti-benti létre?

Figyelt kérdés
Nem menne haza, nem szökne el? Vajon megtanulhatja még ebben a korban is az alomhasználatot?

2018. jún. 18. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Nehezen,de nem lehetetlen.
2018. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Amikor a kinti cicánk 11 éves volt, eladtuk a családi házunkat és elköltöztünk panelba. Úgy gondoltuk óriási váltás lenne neki a panel és mivel a szemközti szomszédunk nagyon szerette a macskát, így odaszokattuk és kinti-benti cica lett. Hetek kérdése volt, míg megszokta, hogy már nem ott lakik, ahol eddig, de sikerült. Furán hangzik, de sokszor elmagyaráztam neki, hogy miért nem ott lakik már ahol eddig, ki az új gazdája, stb. Úgy tűnik, megértette, mert nagyon szeret ott lenni azóta is, sehová sem megy. :)
2018. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A városban egy ismerősömék macskája. Gyalog kb fél órára laknak. Csirkéket keltetnek és a macskájuk leöli őket sorozatosan.

Nekünk van már egy cicánk, 3 éves ivartalan kandúr, többnyire bent van, de kimehet ha akar.

A szóbanforgó macska nőstény és ivaros. Ugye nem késő még ilyen korban ivartalanítani? Meg a másik, hogy a gazdái szerint a macska, amikor beszökik, előszeretettel piszkít a ruhaneműkre.

Költöztem már a cicámmal. Tudom, hogy új helyen célszerű pár hétig csak benn tartani. Nem tudom, egy ilyen idős cica alomra szoktatható-e még?

2018. jún. 18. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!