Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem hat a macskámon a...

Miért nem hat a macskámon a Frontline bolhairtó csepp? Újra és újra bolhás lesz. Tudnátok mást ajánlani?

Figyelt kérdés
A bent tartott kiscicám nemrég múlt egy éves. Mivel egyre kíváncsibb természetű és eljött a jó idő, minden nap kiengedem őt egy kicsit a kertbe, fél-egy órára. Kb két hónappal ezelőtt bolhás lett. Kapott Frontline bolhairtó cseppeket, az első pár napban nem is engedtem ki, majd ezeknek hála az első egy hétben szó szerint potyogtak belőle a döglött bolhák, ám aztán valamiért ez abbamaradt és vakarózott tovább. Visszamentem a Fressnapfba, beszéltem egy eladóval, aki szerint én biztos rosszul raktam rá a cseppeket, "nem jól hajtottam szét a bundáját"... vettem egy újabb adagot, valami "kombót", ami már állítólag azt is megelőzi, hogy a bolhák "rámásszanak" és a még ki nem kelt kis szörnyeket is elpusztítja rajta. Szintén kb egy hétig volt sikerélményünk, most ismét ugyan ott tartunk, hogy annyira vakaródzik, hogy minden este program a bolhák kiszedegetése belőle szemöldökcsipesszel... szeretném még hozzátenni, hogy nemrég volt otthon tisztasági jellegű festés és mindenhol befújtunk Insectiside 2000-rel. Ha valaki járt hasonló cipőben elfogadnék néhány tanácsot, hogy milyen másik bolhairtó szerrel próbálkozzak.

2018. jún. 19. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg mivel már egy jó ideje hasznalják, a bolhák hozzászoktak és már nem hat rendesen. Advocate-et próbaltad már?
2018. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bolha nem lesz immunis a bolhairtóra.

Ilyenkor az állat fekhelyét is be kell szórni a bolhairtóval. A "tisztasági festésnek" az égvilágon semmi köze a bolhákhoz, nem tudom, ez hogy jön ide, a bolha nem a falon él. Ellenben a padlórésekben jól meg tud bújni, meg kárpitos bútorokban, na OTT kell még használni a bolhairtót.

2018. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! A fekhelye is ki lett porszívózva, tisztítva, lefújva. Nem vagyok ostoba, tudom, hogy nem a falon él a bolha, édes istenkém :) lényeg, hogy új szobában van a cica, új falak, padló, padlószegély, új bútorok, új matrac, nem pedig ezer éves berendezések között, ahol már hónapok óta bujkálnának a bolhák, mert a Fressnapf-os eladó ezt is kifogásolta, hogy biztos olyan a környezet, amilyen.
2018. jún. 19. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez van. A fürdetés becsepegtetés előtt használ? Én is kíváncsi lennék a válaszokra.
2018. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó, elhiszem, hogy tudod magadtól is, hogy nem a falon laknak.

Nézd meg ezeket a videókat inkább:

https://www.youtube.com/watch?v=qom_YNHaNMU

https://www.youtube.com/watch?v=k_9_PV_y2xA

2018. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nálunk 1,5 éve volt ugyan ez annyi külömbséggel, hogy a kutyától kapta el és ugráltak a bolhák kb mindenhol a végére...

Próbáltunk mindent félét, meguntuk. Kaptak foresto nyakörvet, a lakás pedig végig lett fújva neostomosan-os oldattal.

Kiszellőztettünk, már aznap este potyogtak le a bolhák az állatokról. Ez kb 1 hétig így ment és végre megszűnt a gond. A cseppeket én személyszerint nem is szeretem.

2018. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Nem még, eddig nem volt ilyesmire szükség. Életében először 2 hónapja került rá az első adag Frontline. Utána nézek ennek, köszi!

#4: Használ a fürdés, de nem eléggé. 1-2 napig oké, állítólag annyi idő kell, hogy 100%-ig megszáradjon a bunda és alapból csak utána lehet rárakni cseppet vagy bármi mást.

#6: Az a poén az egészben, hogy nekem is van egy kutyám, de ő abszolút kinti és egyetlen egy bolha sincs rajta :D neki sok mindennel ellentétben csak a Frontline használ. Köszi a tippet!

2018. jún. 19. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Broadline. Ezt csak állatpatikában láttam eddig, de nálunk működött anélkül, hogy a környezetet is kellett volna kezelni. Ez is spot on. És hidd el, durván bolhás volt a macska.
2018. jún. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki, megoldódott a probléma! Foresto nyakörvet ajánlott az állatorvosunk, ő mást nem is nagyon tart, több évnyi tapasztalat után hivatkozott erre. 6-7 ezer forint körül volt, jó drága, de 8 hónapig kitart elméletileg. Nem csak bolhára, de kullancsra is jó, legyet és szúnyogot is elűz. Már pár nap után látszik a hatás, fele annyit sem vakarja magát a macska. Insected 2000-rel pedig senki ne fújkálja otthon körbe a lakást (ahogy sajnos én is tettem), mert piretrin tartalmú, ami árthat a macskának.
2018. júl. 5. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!