Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kiscica miért pisil/kakil...

Két kiscica miért pisil/kakil a szobába, ha közbe az almot is használják?

Figyelt kérdés

3 hónapos testvér kiscicáim lettek. Benti cicák, az előző macskám kinti-benti volt és sikeresen megmérgezték. Ezt elszeretném most kerülni.

Viszont az előző cicámnál ilyen gond nem volt, alomba végezte a dolgát. De ez a két kis ördög, már második alkalommal piszkít szőnyegre és nemtudom mit kéne tennem. Az alom megközelíthető helyen van, bármikor odatudnak menni. Esetleg két külön almot kéne elhelyeznem? A szobámba nem szívesen rakom az almot, pedig ott érzik a legjobban magukat.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 22. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A "két kis ördög" nem tudja, hogy az alomba kéne.
2018. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudják Ők, ha volt is baleset az első napokban, szépen belenyomtam a nózijukat, aztán beleraktam őket az alomba.

Az lehet esetleg hogy még kicsik? Még arra gondoltam, lehet nem szívesen wc-nek egymás helyére az alomba.

2018. jún. 22. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem oda csinálják, akkor nem tudják. Ez a része lezárva. Na most jön az, hogy miért nem tudják. Meg is van a válasz. Mert belenyomkodtad az orrukat, amikor ötletük se volt, hogy mit kéne csinálniuk. Ezt nem ők rontották el. Belenyomni akkor kell, hogyha már régóta tudja, hogy az alomba kell, de szemétségből, "csakazértsem" máshova csinálja.
2018. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezzel nem teljesen értek egyet, orvos is ezt ajánlotta, de úgy gondolom minden cica más. Előző macskám megértette rögtön, nem jelölgette meg a lakást " szemétségből".
2018. jún. 22. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell egyetértened, ez így van. Az érdekes ember lehet. Minden macskás hallotta már ezt a """megoldást""", de mindenki tudja, hogy ez szinte soha nem válik be, és szorongást is okozhat a macskának.
2018. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két cicához mindenképp két külön almost érdemes kitenni. Bár a probléma ezzel nem biztos, hogy azonnal megoldódik.

Szőnyeget egy ideig szedd fel, mert érzik rajta a szagot, és azért mennek oda is. (Vagy zárd ki őket a szőnyeges helyiségből).

Orrot belenyomni nem csak felesleges, hanem káros is. Picik, nem tudták, hogy nem szabad, ezzel nem tanulnak semmit a cicák. Ők alapból tiszta állatok, törekedni fognak rá, hogy ne piszkoljanak máshova, csak türelem.

2018. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Picik még, lehet, hogy messze van nekik az alom és nem találják. Szerintem elég egy alom, mert testvérek, nem utálják egymást. De lehet, hogy közelebb kellene tenni hozzájuk, legalább ideiglenesen.

Ha legközelebb rossz helyre piszkítanak, tedd a "termést" az alomba, és mutasd meg a cicának, mi a teendő. Én úgy csináltam, hogy beletettem a cicust az alomtálcába, óvatosan megfogtam a mellső lábát és segítettem neki elkaparni.

2018. jún. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első pár napban próbáltam a cicával az alom közelében lenni és játszani, ha láttam, hogy keresi a helyét pisilni/kakilni rögtön az alomba raktam. Egyszer se történt baleset pedig nagyon picike volt :)
2018. jún. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az én kiscicám is gyakran csinált ilyet. Egyszerűen volt, hogy bele csinálta a dolgait, máskor pedig nem. Én soha nem nyomtam bele az orrát, nem tartom szép dolognak. Felszedtem a szőnyeget és figyeltem rá, ha épp kell nekik úgyis nyávognak, akkor tedd őket be az alomba, és ha ki akar mászni az amelyiknek épp kell rakd vissza, a lapátkával kotorj bele és mutasd neki hova kéne. Az anya cicák is ezt szokták. Én amikor mellé pisilt/kakilt az enyém a papírtörlőt beraktam az alomba és mellé a kiscicát, hogy lássa hova kellett volna. Miután megnézte kidobtam. 2 cicával nehezebb mert nem tudhatod épp melyik volt a rosszaság, ha nem tudod mutasd meg mindkettőnek. Idővel rászoknak mivel a cicák nagyon tiszta állatok. Ők sem szeretnének pisiben/kakiban élni. Amíg kicsi volt a cicám én csomósodó almot vettem mert az a tapasztalatom, hogy könnyebben megszokják. Figyelj rá hogy mindig legyen tiszta az alom, naponta többször is kitisztíthatnád. 2 cica mellé 2 alom is szükséges szerintem.

Sok sikert!

2018. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Két alom van már, sajnos nem tudjuk figyelni őket folyamatosan, több műszakban dolgozunk itthon. Reggel 4kor kell kelnem, és az egyik cica mindig pisilni akar a sarokba, na akkor gyorsan belerakom az alomba és ott elvégzi a dolgát. Tisztítva is gyakran van az alom.

A szobámba egyenlőre nem engedem be őket, néha beszöknek és akkor szagolgatják a szőnyeget, 3x takarítottam ki azóta, de úgy néz ki még érzik.

2018. jún. 29. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!