Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy lakásban elő macska sok...

Egy lakásban elő macska sok költséggel jár?

Figyelt kérdés
körülbelül mennyire jön ki 1 hónapra?

2018. jún. 23. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez sok mindentől függ.

A napi táp állandó költség. A száraz táp jelentősen olcsóbb, mint az alutasakos, a kettő között van a konzerv. Alutasakosból olyan 10-12 000 Ft a havi adag.

Jelentősen csökkentheted a költségeket, ha adsz hús nyesedéket kiegészítésképpen. (A taurin miatt kell valamilyen táp)

Az oltás évente egyszer, az állatorvos díjszabása és a választott oltások szerint 5-15 000 Ft

Az enyém évente két cipőt telepössent. (más maccs szétkarmincáz ezt-azt)

Váratlan betegségek (nem tervezhető)

2018. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Az étkeztetés az, ami egy jelentősebb összeg, emellett az oltások és az ivartalanítás (ami egyszeri összeg).

A kaján és az oltásokon nem érdemes spórolni.

Alomtálból, alomból is vannak olcsóbbak-drágábbak. Én csomósodó, középkategóriás almot szoktam venni. Ár-érték arányban nekem ez jött be legjobban. Az olcsó alom hiába olcsóbb egyszeri kiadásra, de viszont gyakrabban kell cserélni, hamarabb lesz büdös, mellesleg porol is.

Az alomtálcát néhány év után cserélni kell, de mint mondtam, ez nem egy nagy összeg.

Kelleni fog plusz tisztítószer az alomtál mosására.


Játékokból is vannak csilivili puccos, mindenféle memóriajáték, egyebek. De otthon is rengeteg mindent készíthetsz neki. Youtube, pinterest tele van jó ötletekkel. Szóval erre nem kell sokat szánni.

Kaparófát is készíthetsz házilag, sőt, ilyen cicatornyot is. Erre sem kell kiadni szinte semmit, ha van egy kis kézügyességed.


A cicatál nem drága, de mondjuk az én cicám szívesebben eszik csészealjból. Tulajdonképpen erre sem kell költeni.


Meg ugye plusz a 3-6 havi féregtelenítés ami párszáz forint.


Esetleges károkat okozhat, főleg egy kiscica. Kábelrágás, tányérok, porcelánfigurág törése, szobanövények szétkaparása, rágása. És ott van még az esetleges, előre ki nem számítható betegség, amit az első válaszadó is említett. Viszont a rendszeresen parazitamentesített, oltott, jól táplált cicáknál ennek nem sok esélye van.

Én pár éve egyszer rosszabb minőségű tápot vettem (anyagi okok miatt), aminek meg is lett az eredménye - egy csúnya bélgyulladás. Gyógyszeres kezelésre volt szükség. Na, azóta, ha rosszul állunk is, sosem a cica ételére való pénzt vágom meg. Jól táplált cica = egészséges cica :)

2018. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

8-10 ezer/hó a kajája és az alom.

Lakáscicának is jó, ha vannak oltásai, illetve kell időnként féregteleníteni, és bolha ellen védekezni (ezeket az utcáról a cipődön is be tudod vinni, és így elkaphatja).

Betegség esetén állatorvos szükséges, melynek költsége párezertől sok tízezerig terjedhet.

2018. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Ami állandóan kell, az a kaja és az alom. Taurint lehet adni táplálékkiegészítőből pluszba, ha szükséges. Van a nyersetetés (macskáknak inkább a prey modell, a másik a barf, de abban van zöldség, ami a macskának nem annyira kell). Tuti, hogy ez lenne a legolcsóbb, plusz a macska ragadozó, szóval működne is. Ha ma kezdeném, biztos ezt próbálnám először, ma már egy felnőtt cicával nem biztos, hogy menne. Ugyanakkor itt, mivel nyers húsról beszélünk, meg húsról, nagyon fontos a beszerzés. Mivel én szeretnék majd háztájit, megoldanám magamnak, ha kéne. De manapság mikor nekünk embereknek is sokszor kétes frissességű és minőségű húst adnak el, ez elég gáz. A nagyüzemi hús amúgy is gáz, az én cicám a főtt bolti csirkét meg se eszi (én se). Főtt húst bármihez adhatsz kiegészítésként nyugodtan, meg nyers húst is lehet kiegészítésként is táp mellé. Táp: macskának a csak száraz táp nem egészséges, mert eleve keveset isznak, és az ételből veszik fel a víz egy részét, ezért jó nedveseledelt is, meg szárazat is adni. Nyugat-Európában egyáltalán nem divat és nem lájkolják ezt hogy macskának csak száraz tápot adjunk, ezt csak itthon nyomják. Szerintem egyenes út a veseproblémákhoz, ami macskánál gyakori.

Az alutasakos kaja egy nagy nulla. 4% fehérje, (ki tudja mi) valamint egy csomó aszpik, és tele van ízfokozóval, ezért szeretik a macskák. Az ismert Whiskas stb. meg pláne.

Praktikus a konzerv és száraztáp kombó, a száraz kint lehet mindig, a konzervet többször frissen kitenni (több részletben) különösen nyáron, plusz két-három vizestál szerte a lakásban. Száraztápot lehet nagy kiszerelésben olcsóbban venni, konzervet ahogy sikerül és egy jobb minőségűt.

Amit figyelni kell az összetételen: elöl legyen hogy hús, és konkrétan megnevezve, h milyen állat húsa (csirke, pulyka, hal, stb.) és jó nagy százalékban legyen benne hús. Ideális, ha nem szerepelnek az összetevők közt olyan szavak, hogy "állati melléktermékek" valamint tényleg konkrétan legyen megnevezve az állat. (mert egyébként akármi hulladék, nyesedék szemetet beletehetnek). Kevés olyan szó legyen az összetevők közt, amiről nem tudod kitalálni, mi lehet. A nyershamu egy minőségi jellemző, az a jó, ha kicsi az értéke, az nem igazi hamu. Ideális a gabonamentes, és minél kevesebb zöldség legyen. Akkor a legkiválóbb, ha neked is tetszik az illata, és meg is mered kóstolni :). Ja, ízfokozó, tartósítószer szintén jó, ha nincs benne.

Száraz kaja: tökjó pl. Purizon, GranataPet.

Nedves kaja (=konzerv) Mac's, Grau, GranataPet.

Van pl olyan, ami biztos hogy jó receptúra, de Thaiföldön készül. Nem adnék a macskámnak ki tudja milyen thaiföldi kis koszos csirkéből készült kaját (almo nature-ről beszélünk), meg ázsiai tengerből fogott halat.

Gazdaságos beszerzési hely:

[link]

Nagyon jó. Német cég, sok akció, kedvezmények, kedves ügyfélszolgálat, jó szállítás (DPD), nézegesd az árakat, meg a termékeket, úgy kézzelfoghatóbb, amiket leírtam, innen vannak.

A RoyalCanin hírével ellentétben nem akkora extra valami.

Egyéb dolgok, amiket egyszer kell megvenni, ill. időnként kicserélni, ill. elromolhatnak: alomtálca, kaparó, fésű, macskabútor (nem minden macska hajlandó használni), bújó, ágy, ilyenek.

Alom: mi Tigerinot használunk, ld. itt a zoopluson, mondjuk már unom, hogy porol. Szilikátos. Csomósodóból is nem kell kötelezően az olcsót venni, mert ha rosszabb minőségű a macskának is rossz neked meg többe kerül. Ami tetszik, és ki akarom próbálni, az öko faalapú csomósodó, Cat's Best (ld. zooplus)

amúgy van macskának wc ülőkére szoktató készlet, youtube-on rajta van, akkor almot se kell venni. Mert amúgy az alom állandó kiadás.

Mivel a macska nagyon tiszta állat, és nagyon ad a higiéniára, egészségügyi okokból mindenképp érdemes neki jobb almot venni.

Játékot olcsón lehet venni, filléres dolgokkal eljátszik.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__9329177-miv..

a 7. válasz, az én vagyok, töviről-hegyire leírva a játék


Összefoglalva: a macska minőségi ellátása belekerül havonta jópár ezerbe, mindkettőtöknek megéri, ha igazán szeretnél egy hű társat. A felső határ abszolút a csillagos ég.


Ami évente van: oltások: kombinált+ veszettség elleni, illetve ha kijár(na) ideális chippeltetni. Egyéb előre nem tervezhető orvosi költségekre meg jó félretenni. Féreghajtó háromhavonta, pár száz ft. Sok kiscica férges, meg macskanáthás (elkapja az anyatejjel), ilyenkor kell egy féregtelenítő kúra, max 2 ezer, de később csak háromhavonta a tabletta, meg a macskanátha csak állatorvossal kezelhető, mert hepatitis vírus okozza, az is egy-két antibiotikumos kezeléssel megvan. Ha nem tudod vágni a karmait akkor az alkalmanként kb. egyezer Ft. Egyéb apró-cseprő orvosi vizsgálatok is megvannak pár ezerből ha kell valami.

Kb. ennyi jut eszembe.

Ez így leírva lehet hogy durva, de attól több örömöt ad sokkal. Olyan, mint a gyerek, hogy csomó mindent meg kell neki venni, csak a macska nem növi ki a ruháit. :)

2018. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Ja, és vannak a macska számára mérgező szobanövények, esetleg ezektől érdemes megválni. (pl. kroton). Van olyan is, ami nem mérgező. Hát azt majd meglátod...
2018. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy átlagos költség, amiket a többiek leírtak.

Ezen felül lehetnek plusz költségek, mint pl. az én egyik cicámnál. Krónikus betegsége volt, 7 év alatt sok százezer ment el csak az orvosi kezelésekre, gyógytápokra.

Soha nem számoltam össze, imádtam a cicát, de sajna nem volt egy olcsó "mulatság".

2018. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én cicám kb. 10-15000 körül van egy hónapban, de ha van időm rendes húsból főzni neki ételt akkor van, hogy már 10 alatt is meg van. Konzerveket, száraztápkat és alutasakot is szoktam neki venni +nasinak jutalom falatot vagy kis rágcsálható rudacskákat (de 1-1 csomag akár 2 hónapig is elég, mert nem adok neki sokat). Mivel herélt kandúr, herélt cicáknak való tápot kap ami drágább mint a sima tápok. És én szilikonos macskaalmot szoktam neki venni. Ez is jóval drágábbnak tűnik de szagtalan, és nincs annyi baci körülötte, ami fontos ha lakásban tartod és szerintem összesen jobban kijövök anyagilag, mint a korábbi csomósodókkal.

Nekem kb. pont egy éve van meg a lakásban tartott cicám egészen kiskorától és az a tapasztalatom, hogy a költségeknél sokkal nagyobb kötöttség a sok kötelezettség.. az én macskám nagyon igényli például a játékot, a szórakoztatást, azt hogy minden nap mellette legyek és foglalkozzak vele. Ha nincs lefárasztva vagy unatkozik általában csinál valami rosszaságot amivel elfoglalja magát. Persze ezekért cserébe rettentő sok élményt és szeretetet ad. Ha komolyan gondolkozol fontos végig gondolni, hogy van e elég energiád és időd minden nap foglalkozni a cicáddal, főleg ha kölyök cicát szeretnél. Játékok közül én max a madzagon lógatott plüsössös/tollas botos játékokat ajánlom, esetleg a kislabdálkat, mert én is rengeteg jópofa játékot vettem már és a legtöbbet feleslegesen mert nem nézett rájuk. Az alufólia golyókat és a karton dobozokat viszont imádja, ami gyakorlatilag semmibe sem kerül.

(Bár én lakásban tartom a macskám, ha sétálni vagy túrázni megyek kiviszem magammal hámon, rettentően élvezi mivel elég kicsi a lakásom. De nem városba hanem erdőbe ami maitt az oltások picivel drágábbak- kell neki veszettség elleni, a többi már fent említett oltás mellé. És bolha meg kullancs irtót is gyakrabban kap, én cseppet szoktam venni ami 3000 körül van.)

Minden cicához szerintem türelem és energia kell, még akkor is ha nyugis a cica. És eleinte számolj azzal, hogy a fa bútorok, kanapék, fotelek kicsit megszenvedhetnek a karmocskáktól, még akkor is ha van kaparófa.. az asztalon hagyott kaja eltűnik, a poharak leesnek és sok szobanövény tönkre megy (vegyél neki macskafüvet kisállatboltban)...de ezeket a rosszaságokat többnyire kinövik.

Nem csak az anyagi költségeid fogja megváltoztatni, hanem az egész életed, de az én tapasztalatom szerint csak jó értelemben.

Nekem a cicám az egyik legjobb döntésem volt, remélem ha te is úgy döntesz együtt élsz egy cicussal legalább olyan boldoggá tesz majd mint engem az enyém!

2018. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!