Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kilenc hónapos körüli cica...

Kilenc hónapos körüli cica még lehet ilyen ügyetlen?

Figyelt kérdés
Gyakran megesik még, hogy mellé lép, félre lép, mellé esik, leesik. Menhelyről hoztam fél éve, nem sokat tanulhatott anyától. Ott meg ráadásul karanténban volt sokáig. Fára már mászik egy ideje, és háztetőn is balettozott már, de közben meg néha lecsúszik az ablakpárkányról, leesik a székről stb.
2018. jún. 25. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a korától van. Nem szabadna már túl esetlennek lennie. Lehet, hogy nem egészséges.
2018. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa kicsit. Egyébként látszólag boldog, egészséges, és gyönyörű szép lett. Imád engem, sokat dorombol, együtt alszunk, és kis zabagép. Csak pl. tegnap is pihenget a széken, oda léptem megsimizni, dugta a kis fejét, és leesett a székről. Három hónapos volt kb. mikor elhoztam, előtte több mint egy hónapig ketrecben élt a karanténban. Egyből kapott macskabútort is, amire egy ideig nem mert felmenni, de aztán felbátorodott, elkezdte használni, és mászott mindenre ami mászható. De néha úgy látom, mintha baj lenne az egyensúlyával, ami ugye a cicáknál nem szokott gondot jelenteni.
2018. jún. 25. 08:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy baj van az egyensúlyérzékével.Ezt egy jó állatorvosi rendelőben tudnák megállapítani, de lehet nem tudnának javítani rajta.

De az is lehet,semmi baja nincs. Nagyon változó a cicák ügyessége.

Nekem több cicám is van, mindegyik más.Van benne ügyetlenebb is, mint a többi.De ha neked gyanús hogy ez baj, vidd el orvoshoz.

2018. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézetni dokival, mert jelenthet egészségügyi problémát. Habár mentett cicáknál jellemzően széles körű szűrést végeznek, hogy biztosan egészségesen kapd meg, de sose lehet tudni.

Ha szerencséd van, akkor lehet akár toklász a fülben, vagy hasonló "kisebb" gond, ami kihatással van az egyensúlyra.


Egyébként vannak ügyetlen cicák, az enyém pl. simán lefejeli az ablakot, ha ugrik. :D De ő nem is mászik magasra, mindig mondom, ő ilyen anticica. :)

2018. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaaj, olyan édes. Az enyém is ilyen kis ügyetlenke.

Itt született, minden rendben van vele, és vittem orvoshoz is. Azt mondta,hogy minden rendben van vele, ő iyen.

Már nagy cica, két széken alszik, de onnan is le tud esni. Lefordul.

Sokat alszik, ha álmos akkor, nem tud felugrani az ablakpárkányra sem egyből.


A tied kandur?

Nekem két lány cicám van ők nem ilyenek, ha felébrednek is egyből éberek, ez a kandurbandi akkor is alig tud észhez térni.

2018. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kandúr, igen. Van egy idősebb nőstény cicám is, ő nagyon biztos mozgású, nagyon ügyes. (természetesen ivartalanított mindegyik). A kicsinél azt is látom, mikor ugrásra készül, hogy bizonytalan. Rakosgatja a lábait így is úgy is, hogy hogy lesz a jó. :-D Ahhoz képest viszont vakmerő. Egyszer a tető gerincén sétált, láttok, hogy időnként megcsúszik a hátsó lába. Férjemmel már lent álltunk készenlétben, hogy elkapjuk ha esik, elég vicces volt, mert még a kutyák is oda ültek bámulni, hogy most mi lesz, meg a másik macska is. Meg is indult lefelé, csak úgy csikorogtak a körmei a palán. De aztán valahogy megállt, vissza kecmelgett, majd lejött egy biztonságosabb irányból.

Nem tudom esetleg nem -e gyengébb az átlagnál, az izomzata nem úgy fejődött eddig? Mint írtam, az életének egy fontos fejlődési stádiumában ketrecbe volt bezárva. Egy hónapig jártam be hozzá, mert önkéntes vagyok, így tudtam követni, és addig semmi változás nem volt rajta, nem akartam elhinni amit mondtak, hogy már 3 hónapos. Aztán ahogy elhoztam, hirtelen növekedésnek indult, szinte napról napra lehetett látni a változást. Nagyon megnyúlott, olyan hosszúkás, vékonyka még. Sokat eszik, féreghajtót is kap. de lehetséges, hogy csak gyenge?

2018. jún. 25. 09:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy gyenge még egy kicsit, úgy mint a koraszülött gyerekek, be kell hozni a lemaradást. Persze nyomot hagyhatott benne a ketreces tartás. Örülök, hogy nálatok rohamosan fejlődik! Szerencsés, jó helyre került!
2018. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen! Imádva van :-)))
2018. jún. 25. 10:43
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Szegeny nagyon sokaig volt ketrecbe meg talan az is gondot okozhat neki,hogy hirtelen sokat nott.A latasaval nem lehet baj?
2018. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy azzal baj lenne, azt észre lehetne venni. Nem úgy néz ki, hogy ahhoz kapcsolódna a dolog.
2018. jún. 25. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!