Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen benti macskát vegyek...

Milyen benti macskát vegyek édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék anyukámnak egy "benti" (más néven szobacicát) venni születésnapjára. Imádja a macskákat, de eddig az összes házicicáját vagy megmérgezték, vagy eltűntek neki. Fajtatiszta cica is szóbajöhet, max.150 ezer Ft-ig.


Tudnátok nekem ajánlani/ötletet adni, hogy milyen cicát vegyek neki? Őt csak vész esetén kérdezném meg, hogy milyet szeretne, meglepetés lesz a cica. Előre is köszönöm a segítséget:)



2018. jún. 26. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Közönséges házimacska?


Tökéletesen megfelel a feladatra, megvan benne minden "funkció" ami egy fajmacskában is fellelhető :)


A menhelyek dugig vannak kis, szeretetéhes szőrgolyókkal, és tehetsz róla, hogy ne egy szürke kennelben töltsék életük nagy részét.

2018. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
A házi cica is megfelel, és jobb ha megkérdezed az anyut, ő mit szeretne.
2018. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
43%

Ha sima házicicát veszel, mindenképp kölyökmacskát, mert őt még bentre lehet szoktatni, illetve szobatisztaságra nevelni. Felnőtt esetében ez nehezebb folyamat.


Ha mindenképp fajtatisztát akarsz, akkor ezeket tartom személy szerint gyönyörűnek:

-brit rövidszőrű (Whiskas reklámokban is ilyen fajta szerepel) kb.90-100 ezer Ft

-perzsa

-sziámi

-maine coon

Ezek mind 80-100 ezer Ft között vannak.


Ha olyan cica kéne aminek nem hullik a szőre, ajánlom még a Szfinx cicát, bár lehet ő anyudnak nem tetszene, mert a rendes macskákhoz képest elég furán néz ki, hiszen nincs szőre.

2018. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
szntem minden fajta macska megfelel, de jobb lenne ha kölyköt vennél mivel azt könnyebb tanítani dolgokra.
2018. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a 150 egy fajtatiszta macskáért reáliy lehet még, de olcs[bban nem nagyon hiszem, hogy vannak.

Egy ilyen szfinx macska 300 körül van, ha jól tudom. Amúgy nagyon jók, szerintem gyönyörűek, csak meg kell szokni Őket. :)

Imádom a mostani házi cicáimat, de a szörhullás miatt jobban örülnék, ha a lelküket átültethetném szfinx testekbe...

De lehet, hogy az enyémek extrán hullajtják a szőrüket, mert keverékek, így lehetnek ilyen genetikai furcsaságok, a nagyobbról mondott is valamit az állatorvos, hogy ilyen hosszúszőr mellett nagyon fura, hogy csak egyrétegű a szőre és, hogy emiatt állitólag jobban hullik.


Nekem még fajtatiszta macskák közül nagyon tetszik a bombay, de szerintem az is drága, lehet nem is tenyésztik itthon.


Így, vagy úgy... Ami nagyon fontos, hogy egy macskára mindenképpen költeni kell. A közepes tápok 1500/kg. áron kezdődnek, de jobb lenne egy 2-3 ezer forintos, pl. acana, orijen.


Meg ne felejtsétek el oltatni, akkor sem ha benti.

Illetve a visongás és jelőlgetés miatt érdemes minnél hamarabb ivartalanítani!

2018. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Én is brit macskát ajánlanám (nagyon nyugodt cica) vagy a ragdollt ami nagyon emberközpontú. Ezek bőven belefèrnek keretbe, sokan tenyésztik őket, így biztos találsz jó és segítőkész tenyésztőket.
2018. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, még jöhetnek:)


Nagyon sűrű,hosszú szőrrel rendelkező cicát nem igazán szeretnék, tehát perzsa és Maine Coon kilőve:)

A brit rövidszőrű most nagyon megtetszett, gyönyörűek. Ha sikerült eldöntenem, mindenképp megírom, hogy melyik lett végül.:)

2018. jún. 26. 19:35
 8/15 anonim válasza:
76%
Oroszkék macska nagyon ragaszkodó.
2018. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Állatot nem ajándékozunk, pláne nem meglepetésként.
2018. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Ne a kinézetét nézd elsősorban hanem a személyiségét. Ha anyukád odavan az ölcicákért akkor a brit rövidszőrű nem jó választás mert a felsőbbrendűsége miatt max akkor hízeleg ha éhes. A perzsa már jó lehetne de azt meg nem akarsz. Házimacskánál meg keveréknél meg lutri hogy mit fogtok ki. Én egyébként hagynám, hogy ő válassza ki milyet szeretne, ok hogy így nem meglepetés de vele fog élni 10+ évet.
2018. jún. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!