Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kapni fogok 1 kiscicát (van...

Kapni fogok 1 kiscicát (van már kutya a házban) milyen tippet tudnátok adni magához a macska neveléséhez, felszereléséhez, illetve az esetleges összeszoktatáshoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kell neki 1 külön itató és etető tál. 1 Kaparófa, illetve alomtálca, amihez a szilikonos almot ajánlják elvileg a legjobban. Tudnátok segíteni, hogy 1 cica mellett ezt milyen időközönként kell cserélni, akkor is hogyan, milyen étel a legjobb? Teljesen házi macska lenne mert lakásban vagyunk. Van-e kötelező oltás egy házicicánál a kölyök korán kívül? A kutyával szerintem nem lesz gond, mert imádja a macskákat csak nagyon játékos (bullterrier) és az elején még figyelni kell hogy "ne törje össze". A kölyök macska utálhatja már a kutyát azonnal? Bocsi hogy így össze vagyok zavarodva, direkt nem akarom hogy úgy jöjjön ide a cica, hogy csak kínzás legyen neki.

2018. jún. 27. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A cica először biztos fél majd a kutyától, biztos kioszt neki néhány pofont önvédelemből. De aztán összebarátkoznak majd. Sok sikert!
2018. jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
57%

Ételnelnek egy csomó konzerv van boltokban, azt hiszem van direkt kiscicákcak is, de a legjobb ha kikisérletezed hogy melyik a kedvence.

Mi általában az ételmaradékot is odaadjuk neki (nyilvan csak azt amelyiket eheti)


Mivel nekünk kinti macskáink vannak, ezért az alomról nem tudok sokat, bocsi. De szerintem a szagán érzed, hogy mikor kell cserélni.

2018. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kellenek, de a szilikonos alom... hát mindenkinek más válik be. Először egy sima

csomosódós almot próbálj ki. Az olcsóbb.

Azt egyből tudod takaritani.Nekem a szilikonos mindig büdi volt.


Oltást az első oltásokat adasd, be, aztán majd meglátod, ha benti cica lesz. Persze a féreghajtót,bolhairtót ne felejtsd.


A kutyától először félni fog, majd idővel megszokja.

Az a lényeg, hogy mindig figyeld amikor, egyűtt vannak.

Nehogy a kutya mégis elkapja.



Hát az etetésnél nagyon megoszlik a vélemény.

Van aki csak a prémium tápra esküszik, van aki szerint elvan a macska a házikoszton.

Én megvettem neki a prémiumot( egyébként látványos a külömbség) is meg az olcsót is.

De ezek mellett az egyik ölni tudna a milánóiért, a másikkal együtt esszük a csokit mert megőrül érte. JAA a csoki mérgező a macskáknak. én is egy picit adok neki.

A harmadik csak alszik.:)



Javaslom a virágokat tedd el mert tönkreteszi amig kicsi.

Néha bizony muszáj nevelni, erre tökéletes a sima vizes spriccelés.


Még ami nagyon fontos, és itt a gyk-n úgy mondják már mintha ima lenne, de hidd el nagyon fontos ivartalanitattni. Ha kandúr akkor fél egy év múlva olyan büdőset jelől,hogy elviselhetetlen. És csak egy cseppet, hogy mág véletlenül se találd meg.


Ha kislány cica akkor egyszer szökjön meg....


Ja ha szobacica akkor szörcsomóoldot adj neki.

És próbáld meg hozzászoktatnia keféhez.


Huu, most hirtelen ennyi jutott eszembe.


Nagyon boldog cicás élete kívánok neked, nagyon sok örömet tudnak okozni.

Hát még mennyi bosszúságot:)))))

2018. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

You tube-on keress összeszoktatós videókat. Külön kellene zárni a kiscicát először, és csak fokozatosan összeengedni őket, bemutatni őket egymásnak, először csak a szagukat, aztán valami elválasztható részen is lehetnek, illetve két ember legyen velük ilyenkor, a kutyát pedig szeretgetni kell, nehogy azt érezze, hogy "lecserélték". Nagy előny, hogy a macska kölyök, ill. hogy egyikőjük kölyök, így könnyebb lesz. Nem fogja utálni, ez nem genetika.

[link]

a párologtatónak van most egy olyanja, hogy feliway friends, összeszoktatós párologtató, más az összetétele, de az szerintem két macskához van, nem kutya-macskához, nézd meg, írhatsz is nekik ott a honlapon.

Amiket leírtál az jó.

Oltás: veszettség elleni, és kombinált. A kutya bármit hazahozhat neki az utcáról, mivel ő ki fog menni, és nyalni, mosdatni fogják egymást, ezért érdemes oltatni. A PureVax ban minden benne van, ill. kérdezd meg az orvost, nincs minden oltásban minden benne (kombináltról beszélünk), vannak komoly betegségek, amik ált. testnedvekkel terjednek. Ismétlő oltás évente. (ahogy a kutyánál) Chip? viszitek valahova?

Féregtelenítés. Ha valaha bolhairtó kellene a cicának (előfordulhat), nagyon vigyázz, hogy macskának valót vegyél! (macska fotója van rajta) A kutyának való bolhairtó hatóanyaga mérgező a macskára nézve úgy 99%-ban! Egy-két termék van, ami mindkét fajra jó, nagyon meg kell nézni. Akkor is, ha orvos adja (volt itt példa a gyakorin).

Az etető-itatótál és az almostál legyen távolabb egymástól. Az alomtálca evidens miért. Az itatótál azért legyen távolabb az etetőtáltól, mert nem érzi meg a víz szagát a kaja szaga miatt, ha közel van.

Az almot kitapasztalod, figyeld a macskát, jelezni fogja a véleményét. Tisztán kell tartani, a macska egy tiszta állat. Amik rá vannak írva a zacskókra, hogy a szilikonos 30 napig jó, az mese. Mi is szilikonost használunk amúgy.

Ablakra erős szúnyogháló, erkélyre rács, macskaháló (én nem tudom amúgy, hogy az a nylon izé hány kilóig bírja meg a macskát, jobb a rács szerintem), bukóablak résére (ahogy kibuktatod az ablaknyitásba) kapható rács. A bukóablakba ha bemászik, rácsapódhat, agyoncsaphatja. Feszt az ablakba fog ülni, azért kell a védőfelszerelés.

Alomtálca csendes, nyugodt helyre. Fürdőszobába nem lehet tenni a szilikátost, mert magába szívja a fürdő nedves levegőjét. Zárt alomtálba szintén nem szerencsés, lehet a macska nem is fogja szeretni a zártat.

Hát a kutyától el kéne zárni az almot... Véletlenül belenéz :) Ugyanígy a macska kajáját... de azt teheted magasabb helyre.

Fésű, kefe, nem kell a legdrágább, a szőrtípusnak megfelelő kell.

Eleinte ne hagyd őket egyedül. Pusztán, mert a kutya sokkal nagyobb, a macska még gyerek, ráadásul lehet, hogy a kutya túl sokat akar majd vele játszani (mármint h a kiscicának az még fárasztó).

Valami pihenőhely, szeretik a zugokat, egy bújó jó lenne, jó egy régi pólód is, felemeled neki a végét, belemegy. Nyárra jó a póló, télre melegebb (régi pulóver, v polár vmi)

Nylonzacskót semmit ne hagyj elöl! Ugyanúgy belebújhat, megfulladhat, mint egy kisgyerek!! Ez fontos, ne legyen számára elérhető helyen!

Filléres játékok: ásványvizes kupak, cigihüvely, kislabda (kutya meg ne egye a macska háromcentis labdáját!), reflexlabda, tollas pálca (fonalak és hasonlók tilosak, ugyanúgy tilos lenyelnie, mint a kutyának, a macska nyelve pedig recés, minden megtapad rajta és lenyeli).

[link]

nézz körül, olcsó jó akciók, kedvezmények, korrekt és jó szállítás

minél magasabb fehérjetartalma (hús, konkrétan megnevezett állat húsa) legyen, kevés zöldség, lehetőleg gabonamentes, kevés olyan szó legyen az összetételben, amiről nem tudod, hogy mi.

Jó, ha van két itatója is a macskának. Eleve gyárilag kevesebbet isznak, és az élelemből is vesznek fel nedvességet (zsákmányállat testnedvei), ezért jók a konzervek (nedveseledel). Jó lenne, ha nem aszpikosat vennél neki, annak nincs igazán tápértéke.

Hirtelen ennyi

Jó lesz az!

2018. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


játéknak eddig ezt találtam a legolcsóbbat (arra, amit nem tudunk otthon előállítani), fressnapfben szoktak lenni akciók, amúgy a fressnapf piszok drága, de pl. almostál kiárusítás is van, bár nekünk először egy szögletes mosdótál lett az alomtálca 400 Ft-ért. Ja, mindig, mikor almot cserélsz, domestosos vízzel öblítsd át az alomtálcát, töröld szárazra, mégiscsak wc. Az én macskám csak az illatosított domestost szereti, a simának érzi a hyposzagát. Egyébként kaphatóak macskabarát tisztítószerek, azt még nem próbáltam, ezt meg tudom, hogy fertőtlenít. Annyi, hogyha szoktatok domestossal padlót felmosni, lehetőleg ne legyen ott a macska, míg fel nem szárad. A domestosban van valami olyan szag, ami a vizelet nitrogéntartalmára hasonlít, vagy ilyesmi, és ezért örömmel végigtrappol a frissen felmosott padlón, meg beleül, csak ugye a macska utána le fogja nyalni a talpát :O. (Akkor mosok fel, mikor alszik a macskám).

(előző vagyok)

2018. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!