Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az öcsém macskája megtámad,...

Az öcsém macskája megtámad, de nem értem miért?

Figyelt kérdés

Öcsém nyaral és átmentem megetetni a macskájukat. Már jó párszor láttam őt, sose volt semmi baj. Most is rögtön jött, búlt. Simogattam is, élvezte is majd fogta magát és elkezdett harapni és karmolni. De nem játékosan hanem konkrétan támadott. Pedig esküszöm semmit sem csináltam.

Beismerem férfi létemre kicsit megijedtem mert miért támadna meg..



2018. jún. 28. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Az üres szülői házhoz szokott átmenni a szomszéd macskája, akkor is ha néha ott vagyok. A megsimogatásakor szintén azt csinálta amit leírtál. Ezzel a testbeszéddel azt akarta mondani hogy "Ne simogass hanem etess meg mert kilyukad a gyomrom".
2018. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy macska a lábadhoz dörgöli a fejét nem feltétlen azt jelenti, hogy szeretgetést/dögönyözést kér. Ez a macskáknál annyit jelent,hogy az ő szagukat tulajdonképpen rákenik a lábadra,ezzel "megjelölnek" téged. Van olyan macska amelyik ilyenkor is engedi a simogatást, de általában nem szeretik,ha bizonyos testrészeikhez érsz pl has. Zsémbesebb macskák csak a fejükön engedik magukat simogatni,azt is csak rövid ideig,utána szólnak,hogy fejezd be. De ezt mindig jelzik a testbeszédükkel,csak ha nem vagy macskákhoz szokva ezt nehezebb észrevenni.
2018. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!