Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a konzerv megfelelő a cicának?

Ez a konzerv megfelelő a cicának?

Figyelt kérdés

Összetétel: csendes-óceáni tonhal 75% tonhallé 24% rizs 1%. Analitikai összetevők: fehérje 17% zsírtartalom 0.5% nyershamu 1% nyersrost 0.1% nedvesség 77%


Naponta szokott ebből egyet kapni (70g) a táp mellé, mert jelenleg ez az egyetlen amelyiket megeszi. Most 8 hónapos macska.


2018. jún. 29. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, megfelelő; sőt külön előnye a rizs, ami rostot tartalmaz, így gátolja az elhízást (a kutyusoknál 30-50 %-os adagolás is ajánlott kevés mozgás és elhízás esetén). A száraz táp nagyon sokszor puffaszt, én heti 1-2 alkalommal adom a cicáknak. Ne felejtsd el ŐK RAGADOZÓK! A növényi rostokat, vitaminokat a zsákmányállatok előemésztett gyomor és béltartalmából szerzik be a vadon élő állatok (vadmacskák,pumák, gepárdok, leopárdok oroszlánok, stb). Ezért ha panelben laksz és a cicád nem kijáró; akkor egy virágládában tarts közönséges füvet a cicádnak, mert másképp a dísznövényeidet fogja "megdézsmálni". A Dísznövények, virágok 95-97 %-a MÉRGEZŐ!!! Hidd el ez így van, a párom dísznövény kertész. Úgynevezett "házi kosztra" is rászoktathatóak pl pörköltszaft nokedlival vagy rizzsel, tésztával. Én csirkemájat és csirke fahátat (zsíros részekkel együtt) valamint csirkenyakat is adok nekik természetesen feldarabolva; ezenkívül sertés májat és szívet is kapnak felcsíkozva. Mindezt nyersen, mert az eredeti élőhelyükön nincs szakácsnőjük, számukra ez a természetes.A hal is szóba jöhet hébe-hóba (már ha sikerül fognom). A halat isten tudja miért, de különösen kedvelik (akvárium veszélyben) Nagy bánatomra. A halas ízesítésű zselés vagy szaftos konzerv a kedvencük. Ivartalanítás után ellustulnak és hajlamosak az elhízásra ezért este nincs kaja, mert a szervezetük elraktározza. Etetés reggel és késő délután van. Este bárhogyan "rimánkodnak" is, én kőszívű maradok. Nagyon hamar megszokták (az idegeim kevésbé a nyafogást,nyávogást, követelődzést). Hideg vizet naponta többször kapnak, a lakásban és az udvaron is. Meghálálják a törődést, a felejthetetlen játékukkal, ragaszkodásukkal, kedvességükkel. HA VALAMIT NEM AKARTAK MEGENNI (A FENE A VÁLOGATÓS FAJTÁJUKAT) 1-2 NAPOS BÖJT MEGOLDOTTA A PROBLÉMÁT! Néha egyszerűen muszáj kőszívűnek, komisznak lenni. Elkövettem azt a hibát, hogy csak a kedvenc kajájukat kapták! Alig tudtam helyrehozni az egyoldalú táplálásból adódó problémákat. Változatosan etess, minden nap más-más finomságokat kapjanak. Sok örömet kívánok a cicádhoz.
2018. jún. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!