Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a cicával utazáskor?...

Mi legyen a cicával utazáskor? Kibírja, ha napi egyszer kap enni?

Figyelt kérdés

Családhoz utazunk, kocsink nincs. Kb. három napról van szó (péntek este megyünk, hétfőn délután-este jövünk).

Ti hogy oldanátok meg a cica felügyeletét ebben az esetben?


- Magunkkal szállítás: mivel rövid intervallumra utazunk, több átszállás, sok órás vonatút, csak stressz lenne neki szerintem. Arról nem is beszélve, hogy akkor vinnünk kell magunkkal alomtálcát, almot, tápot, tálat, játékot, stb stb...

- Édesanyám tudna vigyázni rá, a cica "kölcsönadása": a fentiek erre is igazak, macerás lenne minden cuccát cipelni, bár ez nyilván kisebb táv, még ok. Meg az az igazság, hogy pár hete költöztünk, még meg se szokta az új helyet a cica igazán, nem értené, hova cuccolom már megint, totál kiborulna.

- Édesanyám átjár etetni: én ennek örülnék, édesanyám viszont ennek a verziónak nem annyira. Nem lakunk messze egymástól, de nagy távnak érzi, nincs kedve mászkálni, pláne felkelni a macska kedvéért korán. Szóval, ha ez a verzió működne is, akkor legfeljebb úgy, hogy egyszer átjön valamikor napközben etetni almozni, és kész. Amúgy egyedül lenne a macska.

Alapból kétszer eszik a cica reggel-este, almozni is így szoktuk, nem tudom, mennyire bírná így ki a három napot? Főleg a friss víz hiánya a gond szerintem.


Pont a költözés miatt nem nagyon ismerünk szomszédokat, akinek a kezébe mernénk nyomni kulcsot, ismerős se nagyon akad sajnos, mindenki messzebb lakik.

Pláne, hogy a cica fél az idegenektől.


Ti mit tennétek, hogy oldanátok meg a dolgot?



2018. jún. 30. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a felnőtt cicát úgy hagyjuk itthon, hogy Anyukám jön etetni reggel.


Vettem egy olyan tálat, amibe lehet rakni fél literes üveget, amiben víz van ("önitató"), emellett lesz száraz táp előtte és ha etetés van, akkor aszpikos kaját kap.

2018. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cica száraztáp,3 napig édesanyja elég ha napi egyszer átmegy víz-alom és táp/ kaja adásra.

Cicának semmi baja se lesz.

2018. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

"felkelni a macska kedvéért korán" juj, ennyire azért nem kéne túldimenzionálni.


Azt ugye tudod, ha egy öregasszonyt bevisznek a kórházba, az ottfelejtett macskának két hét után sincs semmi baja. Számos macska kinn telel át a mínusz húszban, és akár egy hónapig nem sikerül ennivalóhoz jutnia. És semmi baja. A legtöbb macska kinn iszik, totálisan poshadt pocsolyákból, és semmi bajuk. A macskafélék szervezetének az az optimális, hogy két hetente fogás van (sikerült zsákmányt ejteni), akkor bezabál, és egy hétig fekszik, emészt az árnyékban. Utána egy hétig lesben áll.


Kiteszel egy lavor vizet három napra, és száraz tápból is ki lehet tenni jóval többet, legfeljebb nem eszi meg mind rögtön, jut belőle másnapra. A kedves anyuka meg esetleg egyszer ránéz valamelyik nap. Elsősorban a Te megnyugtatásod, és nem a macska életben maradása végett.

2018. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Köszi, de azért remélem, azt te is belátod, hogy szobamacskánál egy kicsit másképp működik a dolog.

Nyilván nem fog a macska elpusztulni ennyi idő alatt, de hadd aggódjak már egy társállatnak választott négylábú fizikai hogyléte miatt, köszi. Plusz nem értékelném azt se, ha szétcincálná a lakást nagy magányában, ezt a részét hátha jobban érted, ha a macskát, mint olyat, nem is.


Egyébként nem tudom, mi bajod van az idézett résszel. Leírtam, hogy a macska kétszer kap enni meg friss vizet, reggel, meg este. Nem azt írtam, hogy hat óra nulla-nullakor.

Ha reggel meg este helyett kap egyszer, mondjuk délután kettőkor, az eltér a szokásaitól, tehát meglehet, hogy nem jól reagál rá. Erre irányult a kérdés. Meg arra, hogy más cicagazdák hogy oldják meg az utazást, nyaralást. Neked nyilván nincs macskád, vagyis a kérdés nem neked szólt. Zárjuk is le itt, cupp. :)


Többieknek köszönöm!

2018. jún. 30. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukádnak kényelmesebb lenne, ha a cica költözne hozzá? Ebben az esetben én vinném hozzá. Nem merném egyedül hagyni otthon úgy, hogy naponta egyszer néznek rá. Ha nincs messze, szerintem nem olyan nagy stressz neki, és ott lesznek az ismerős cuccai is. Nem fogja élvezni az utazást, de ez a kisebbik rossz. Mégiscsak könnyebben megnyugszik, ha ott van mellette valaki, aki beszél, tesz-vesz. Én biztos nyugodtabb lennék, ha nem kéne amiatt aggódnom, hogy mit művel otthon a macska unalmában. Lehet, hogy máskor átalussza az egész napot és alig hajlandó felkelni, de tuti, hogy azon a pár napon játszós kedve lenne. Ez macska törvény.
2018. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, ő annak örülne, ha átcuccolna a cica.

Viszont a költözést is nehezen viselte, utána folyton az alomban gubbasztott, hogy elbújjon az idegen helytől, viszont bepisilt-kakilt máshova félelmeben meg zavarában... És nem elég, hogy ez még egy "költözés" lenne alig pár héten belül, de még mi se lennénk ott, mint biztos pont.

Meg hát az ő lakása nem cicabiztos, az is aggaszt. És anyám nem elég figyelmes ilyen téren.


De másrészről ez is bennem van, amit mondasz, hogy legalább nem lenne egyedül, csak hétfőn, mikor ő is dolgozik...

2018. jún. 30. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk elektromos etetőnk van, ami naponta háromszor ad ki száraz tápot. Víz két helyen van kint. Utazáskor egy rokon jött át napi egyszer kitakarítani az almot, illetve pótolni a vizet, ha kell. Én úgy hallottam, hogy a macskának nagyobb stressz a helyváltozás, mint az, hogy pár napra egyedül marad, ezért számára az a jobb, ha a megszokott környezetében van ellátva.
2018. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én biztos nem reszkíroznám meg, hogy a stressz miatt meglépjen anyámtól, vagy az út során...

Nem egyszer maradt otthon egyedül a macska, és egyáltalán nem viselte meg, hogy nem kapott nedvestápot vagy ilyesmi. Ellenben a költözés kész rémálom volt neki. Mi pénteken még megetetjük ilyenkor, én kirakok pluszban egy kis alutasakot (pedig azt csak reggel kapná), aztán hagyok előtte egy csomó szárazat, meg vizet, tiszta alommal otthagyom, vasárnap meg jövök.

Most ha ti négy napra mentek, bőven elég, ha egyszer ránéz anyád, nem kell azért mindennap átcaplatni.

2018. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!