Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel jár egy cica (lakásban)...

Mivel jár egy cica (lakásban) tartása? Kérdéseim lent.

Figyelt kérdés

Tehát egy kamasz lány vagyok és nagyon szeretnék egy társat, de a kutya nem megoldható. A cicának több az esélye de lenne néhány kérdésem:


~Ha van kaparófája attól függetlenül karmolja pl a bútorokat?


~Mennyire hullik a szőrük?


~Rendesen használja az almot vagy néha máshova is jut a pisi-kaki?


~Ha otthon van egyedül naponta kb 7 órát csinál rumlit a lakásban? Pl. polc tartalmának leborogatása😂


~Milyen jó fajtákat ajánlanátok? Persze a cicáknakvan önálló akaratuk, de van-e olyan fajta aki egy nagyon jó társ vagy ez ettől teljesen független? Kinek mi vált be?


Ezekre lennék kíváncsi illetve bármi tapasztalatra vagy aranyos történetre aazoktól akiknek van/volt cicája :)



2018. júl. 1. 23:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Először macskabiztossá kell tenni a lakást pl. Ablakokon ne tudjon kiesni.

Ha ivartalanítani fogjátok(kell) akkor a műtét után szinte állandóan figyelni kell, mert simán kiszedi a varratát és szétnyílik, ezt ugye lány cicákra értem. Megoldás az a búra a fejére, de miénk letudta szedni úgy hogy bement egy szűk helyre és elkezdett hátrafelé menni.

Igazából, ha az első évet kibírjátok utána egy szerethető kis szőrgombóccá válik, mint a kis sziámi cicánk.

2018. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg változó (a szőrhullás évszaktól s persze macskafajtától is függ), nem is én fogok neked megfelelően válaszolni, de egyetlen kérdésre reagálnom kell. Nem kell ahhoz 7 óra... Nekem kinti macskáim vannak. Évi nem sok órát jönnek be, de a plédes polc és a könyvespolc leborogatása teljesen alap.

Amikor lakásban tartottuk a macskákat, akkor is imádták az ilyet, ruhásszekrényt nem érdemes macska számára nyithatóan tartani, túl poénos kihúzni egy csomó ruhát, majd befeküdni a helyére... Olyan extrém gyakori nem volt azért ez, nem sokat vesz el a macskatartás örömeiből :)


Értelmes macska az ajtókat is simán kinyitja, ha könnyebben nyílnak. Sajna becsukni már nem tudja vagy akarja maga után...

2018. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos majdnem minden macska, még ha imádja is a kaparófáját néha-néha a bútorokat is szokta karmolászni.


Az, hogy a szőre mennyire hullik fajtától függ pl. a szfinx macska egyáltalán nem vagy csak nagyon kicsit hullatja a szőrét.


Általában használja rendesen az almot, de nem 100%, hogy nem csinál egyszer oda ahova nem kéne.


Rumlit legalább egy kicsit mindig fog csinálni, kivéve, ha rossz kedvű, vehetsz neki 1000 játékot is úgyis mással fog játszani.


Az én kedvenc fajtáim a kinézetük miatt: a Mainecoon, a skót lógófülű és a sziámi macska én házimacskát tartok aki nagyon kis barátságos ám nem valami játékos (az enyém, a többi biztos játékosabb) fontos lenne, főleg, ha egy hosszúszőrrű macskára esik a választásod, hogy legyen valmi kis fű a lakásban, tulajdonképpen dekorációnak is jó és nayon fontos aa macska számára, mert fűnek hashajtó hatása van és így kitudja ökedezni a szőrt amit lenyelt a mosdás alkalmáól, a macskák nagyn tiszta állatok nincs szükségük fürdetésre csak, ha valamilyen káros anyag kerül a bundájukba, bizonyos macska fajták pl.: a mainecoon szeretik a vizet. Fontos, hogy változatos legyen a kajája, illetve, hogy kapjon száraz és nedves kaját is, a letöbb macska nincs oda nagyon a száraz kajáért, de fontos az, ert jót tesz a fogaiknak.


Ha van kérdésed nyugodtan írhatsz nekem.


Amúgy olvass sokat a macskákról, rengeten dolgot édemes tudni róluk.


És nehogy elfelejtsem: Ne szaporítótól hozz macskát.

Inkább menhelyről vagy tenyésztőtől!

2018. júl. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Kutya, macska helyett madárra nem gondoltál? Azzal biztosan kevesebb a gond, de a könyvek szegélyeit pl. megrágja, ha oda engeditek.
2018. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

1. Ez cicafüggő. Az enyém pl. soha nem szokott máshoz hozzá nyúlni, de hallani olyat hogy más cicája igen. Azért nem jellemző szerintem.

2. Az enyémnek eléggé hullik, pedig furminátort használok. Egy ilyet érdemes szerintem beszerezni, bár eléggé drága (6500 ft körül van). Sajnos macska/kutya mellett többet kell porszívózni.

3. Kaki még sose fordult elő, pisi igen mikor elfelejtettem kicserélni az almot és nagyon elhasznált volt már. Ajtós alomtálcája van, eléggé bezárja gondolom a szagot, rossz tud lenni a cicának odabent ha már nagyon koszos, és olyankor előfordulhatnak balesetek. De szerintem a legtöbb macskáról kijelenthető hogy ha nem csúszol meg a takarítással sose fog máshová pisilni.

4. Egy kölyök cica veszélyesebb ilyen szempontból, ők még futkároznak, játékosak. Az enyém már idősebb, nem szokott elkövetni semmit:D

5. Én nem vagyok vásárlás párti, szerintem az a legjobb ha megmentesz egy kis életet egy menhelyről. Fajtákon belül is más-más személyiségűek a cicák, hogy pl. mennyire bújós szerintem leginkább az előéletétől függ, hogy milyen hatások érték kiskorában, stb. Az adott cicát kell megpróbálni megismerni kicsit mielőtt magadhoz vennéd, és akkor látni fogod hogy milyen típus.

2018. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Az előző vagyok, még annyi hogy a leborogatást amit az egyik hozzászóló említett nem kell szerintem készpénznek venni. Az én cicám mikor elköltöztünk és félt kiszemelt magának a sarokban egy polcot, hogy ott aludjon, persze voltak rajta dolgok, de mindig olyan óvatosan ugrált fel-le, nem lökött le semmit alvás/henyélés közben sem, pedig jobban ki tudott volna nyújtózni. Rálépni se szokott semmire, még egészen pici dolgokat is kikerül, ha elől van az ágyon, földön. De lehet, hogy ő a ritkábbik eset:D Szekrényajtókra tényleg figyelni kell, kiváncsiak, bemehetnek.
2018. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és tippeket, megfogadom őket ;)

A 4. válaszolónak pedig: kösz a madaras ajánlatot, de azért kérdeztem cicákról mert cicát szeretnék :)

2018. júl. 2. 09:41
 8/12 anonim ***** válasza:

- Kaparófától függetlenül is karmolhatja a bútorok is, igen.

- Nagyon hullik, főleg tavasztól-őszig :D

- Az én eddig összes cicám rendesen és csak az almot használta, de előfordulhat persze baleset. Az almot mindig tisztán kell tartani, mert kényesek a tisztaságra.

- Amíg kölyök a cica, addig csinálhat rumlit, akkor is, ha otthon vagytok. El kell pakolni a könnyen leboruló, törékeny dolgokat, és sokat játszani a cicával, mozgatni.

- Sima házimacsekra szavazok.


Üdv. egy kinti-benti cica gazdi.

2018. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A legutóbbi válaszolónak is köszi a választ, sokat segítetek :)
2018. júl. 2. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem karmolja a fotelt, és néha az ágytakarót. Nem tudok mit kezdeni vele, vágom a körmét, de nem számít, már szétszedte a fotelt.


Az enyém szerintem annyit vedlik, amennyit egy átlagos házi macska szokott. Vagyis kva sokat. :D Furminator kefe sokat segít, de ha macskád lesz, viseld el, hogy idővel a seggedből is macska szőr jön majd, akkor is, ha minden áldott nap porszívózol.


Csak akkor pisil máshova, ha nem takarítom az almot rendesen. Egyébként nincs baleset.


Egy kiscica lehet, az enyém már idősebb, ő ha nem vagyok otthon leginkább csak alszik meg nézelődik az ablakon kifelé. Amíg kicsi volt, minden nap arra értem haza, hogy szanaszéjjel van a lakás. Imádtam, de emiatt kiscicát nem fogadnék be újra, nagyon nagyon nagyon fárasztó. Inkább egy 3-4 éves nyugis felnőttet, amelyik kezes.


Nekem mezei házi macskám van, és nagyon jó társ, ez nem hiszem, hogy függ a fajtától, inkább nevelés.

2018. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!