Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy lehet a gond a macsekkal?

Nagy lehet a gond a macsekkal?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom. Ma voltunk dokinál.

10 napja került hozzánk egy 9 hetes nőstény. Kaptunk útravalónak kis saját eledelét, de én nem tudtam mindent pontosan ugyanúgy csinálni, adtam mást is és van, amit az előző helyén kapott én meg nem tudtam beszerezni. És messziről hoztuk, itt egyáltalán nem lehet ugyanazt a tápot kapni, vagyis teljes étrend váltás lett úgy, hogy kapta a régit az új mellett, majd maradt csak az új mikor az útravaló elfogyott.


3 napra rá hasmenése lett, gondoltam, az előtte ivott laktózmentes tejtől. Ez 24 óra után kezdett határozottan javulni, így másnap mikor féregteleníteni vittem meg oltani, meg sem említettem. Volt benne féreg. Azóta sem állt teljesen össze a széklete és ma megint folyós, nagyon, így irány a doki. A doki szerint csak az új hely okozza. Kapott szurit és Happy Cat gyógytápot, csak ezt eheti.

Szerdán újra adnak neki szurit.


Mire hazahoztam, már folyt ki belőle kicsi a hordozó dobozába.


Járt valaki hasonlóképp?


Vajon a szurinak mikor kell hatnia?


2018. júl. 2. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Férges volt szegény, már csak ettől is hasmenéses (ne felejtsétek el ismételni a féreg hajtást, a gyógyszer csak a kikelt férgeket öli meg, a macsekban lévő petéket nem).


Nem lehetett könnyű az első pár hete, de mivel vigyáztok rá, viszitek orvoshoz, rendbe fog jönni.

2018. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A macskák nem emésztik a tejet , sajtok magas sótartalommal készülnek . De ritkán kaphatnak 12% tejfölt és nyáron ha hőség van natúr joghurtot .
2018. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig egyre rosszabb és nem eszi ezt a tápot :(
2018. júl. 2. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha romlik az állapota, akkor vidd ma vissza, lehet hogy elkapott egy fertőzést.
2018. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kapott még egy szurit és 1 héten át reggel és este bélflóra visszaállítót.

Most már sokkal szebb a kaka, még nem tökéletes, de már nem aggódom. Rendbe jön.

2018. júl. 17. 07:22
 6/6 anonim ***** válasza:
:) Jó helyre került.
2018. júl. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!