Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lelehet vagni a macska bundaja...

Lelehet vagni a macska bundajat? Elszaporodtak benne a bolhak nagyon es lehetetlen kiirtani tobbi lent

Figyelt kérdés

Probaltam cseppet nyakorvet fujosat port egyik sem jott be pedig nem a legolcsobbat vettem.

Talan ha levagnam neki es ugy furdetnem bolhairtos samponnal jobb lenne???


2018. júl. 4. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem szabad levágni a bundáját. Se a körmét, se a bajuszát.

A nyakára csepegtetős bolha/kullancs irtóból többféle van. Rengeteg a gagyi ami csak riasztó de talán még az se. Nem tudom a nevét a szernek de olyan 3 ezer és azonnal hullottak kifelé a bolhák és jó ideig nem is volt aztán benne. Próbálj tanácsot kérni az állatgyógyszertári patikustól mint én.

2018. júl. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Nem szabad levágni!

Ezzel a sokféle gagyi szerrel csak mérgezed, aztán majd ha jön a májkárosodás, vesekárosodás, ne csodálkozz!

A samponból, porból rengeteget benyal a cica.A legjobb a csepp a nyakára, a spot-on.De rengeteg rossz minőségű van belőle, ami felesleges pénzkidobás és felesleges méreg a cicának.

Jó állatorvostól kérj, vagy állatpatikában.Ezt ott elmondod, tudnak adni hatásosat.

Én cicára advocat vagy strongholdot szoktam venni, mindkettő jó féreg ellen is, nem olcsók, de legalább hatásosak.

2018. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Én most port használok a macsekra, eddig úgy néz, ki, hogy többnyire használ. Néhol még látok benne, de mivel lehet férges, ezért. Azt mondták, hogy ha férges, akkor könnyebben újra szaporodnak benne a bolhák.

Benti vagy kinti cica? Lehet az is baj, ha benti, hogy már a házban elszaporodtak a bolhák és úgy mennek vissza bele.

2018. júl. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a bajszát tilos levágni, a körmét szabad (kivéve ha kinti cica, mert akkor nem tud mivel mászni/védekezni). láttam már olyan cicát, akinek levágták a bundáját, szóval nem tilos, de nem egy elterjedt dolog. ez olyan mint a kutyáknál a szőr levágása, csak azt elfogadják már az emberek. macskánál nem. :) ha nagyon úgy érzed nincs más választásod, nem fog eget rengető tragédiát okozni.

a samponból pedig nem nyal be semmit ha ésszel van fürdetve. nem szabad hogy a fülébe/szemébe/szájába menjen a sampon. én az egész buksit kihagyom belőle, az a legbiztonságosabb.

és nyugodtan le lehet pontozni amiért nem mondtam hogy nem szabad levágni a szőrt :D majd pár év múlva talán elfogadják ezt a tényt is az emberek. :)

2018. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bolhás a macska akkor nem csak őt, hanem a környezetét is kezelni kell. Mivel a bolha peték szőnyegekben stb-ben megbújnak es mikor számukra ideális kikelnek.
2018. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!