Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám oldalán volt egy...

A macskám oldalán volt egy 2-3 centis dudor, az így kidurrant vagy nem tudom és lett ott egy olyasmi mint egy kikapart nagyon csúnya pattanás. Nem rég vérzett is. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

2018. júl. 4. 04:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Begyulladt szegénynek. Betadine oldattal kenegesd neki naponta 3X és hamar meggyógyul a seb.
2018. júl. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem egy kullancs volt a dudor oka? Lehet, hogy az "durrant ki" lehet, hogy a cicc kikaparta, kiharapdálta magából és abból jött ki a vér?

Ha kiderül, hogy nem csak vmi seb volt, hanem vérszívó is. Figyelj, maradhatott-e még vmi irritáló, oda nem illő dolog a sebben! Amúgy meg, ahogy írták: tartsd tisztán a "pattanás" helyét, segíts a ciccnek a seb mielőbbi gyógyításában.

Lehet, nem lenne elvetendő ötlet, de a biztonság kedvéért a dokival osztanád meg a tapasztalataid: ekkora (2-3 centis ??? )

dudor esetén tán nem baj, ha ő is tud róla.

2018. júl. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján egy tályog lehetett,ami egy gennyel, vérrel teli dudor, bárhol nőhet ilyen kutyán, macskán.Általában valami sérülés következménye. Másik macska megkarmolta, harapta, vagy saját magát vakarta és megsértette a bőrt.Mivel az oldalán volt, ezért könnyen ki tudta kaparni a tályogot, amin lett egy lyuk, és kifolyt a tartalma, és még egy ideig folydogálhat.Ezek a tályogok meg szoktak érni, és maguktól kifakadnak, de ha olyan helyen vagy, Pl.nyakon, farok tövében akkor ez veszélyesebb, vagy ha fáj neki, vagy ha túl nagyra nő, mindenképp orvosnak kell megnyitni, fertőtleníteni, antibiotikumot adni.

Már ez kifakadt, biztonság kedvéért orvosnak megmutathatod, aki fertőtleníti, esetleg ad gyógyszert.

De beteadinnal magad is fertőtlenítheted,kívül is a sebet, meg ha megnézed és kis lyuk is van a helyén, a lyukba is kell nyomni jó erős betadinos vizet fecskendővel, kifolyik, újra nyomni, tehát kimosni belül.Utána napi 1-2-szer szintén ezt megcsinálni, 2-3 napig minimum.Ha hagyja a cica.De még jobb rá a neomagnol, tablettában kapható, vízben fel kell oldani.

De ha tudod, vidd orvoshoz, ha még ilyet nem csináltál, ő szakszerűen megcsinálja neki.Elfertőződhet, ha nincs lekezelve, és a cica nyála is fertőzi.

Ez az én meglátásom, sok állatom van, többször volt már rajtuk tályog, állatorvos ezt így csinálta, kisebb tályogokat már én is ellátok.

De!Nem biztos hogy ez tályog volt, más is lehetett, tehát ha biztos akarsz lenni benne, orvoshoz vidd.

2018. júl. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp orvos kell elsőre.Hyperollal mosd le, enyhe oldattal.Jobb mint a betadine.
2018. júl. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért írtam betadint, mert az általában van otthon mindenkinek!És állatorvos is használja.

Hyperolt nem biztos hogy tud venni.

2018. júl. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég kívül lemosni, belül is kell a lyukat, sebet.
2018. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!