Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segíteni szeretnénk Boci...

Segíteni szeretnénk Boci cicának. Tud-e valaki tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Egy ideje pártfogásba vettünk egy környékünkön élő kóbor kandúrt, Bocinak hívjuk. Viszont befogadni a másfél szobás albérletünkbe, ahol már van két macsekunk, nem tudtuk. Etetjük, figyeljük. Persze sok lent az autó, kutya, más macskák...


A cica félénk, de kedves és megadó, egy kis türelemmel és finomságokkal kézhez szoktatható. Annál is inkább, mert korábban gazdis volt, négy kislánnyal lakott együtt, ám a családot kilakoltatták, (apuka börtönbe került, gyámhatósági ügyek, stb.,) lényeg a lényeg, elköltöztek, a cicát pedig kidobták. Bocka úgy tudjuk körülbelül másfél éve van az utcán, 5 év körülinek saccolta az állatorvos. A dolog legrosszabb része, hogy tegnap leteszteltük, mert be akartuk oltatni, és kiderült, hogy FIV pozitív. Az állatorvos azt mondta, mindenképp oltani és ivartalanítani kellene, de az ő esetében ez kockázatosabb, így nem volna szerencsés utána az utcára visszaengedni, mert könnyebben elkaphat fertőzéseket, belázasodhat, stb., szóval meg kellene utána figyelni.


Tudom, hogy ezzel jelentősen csökken az esélye a gazdisodásra, de jó körülmények közt tartva egyedüli szobacicaként még évekig élhetne egészségesen, (FIV = macska aids, csak macskákra veszélyes immunhiányos állapot, az utcán pedig sok fertőzésnek van szegény kitéve). Másik FIV-es cica mellé is kerülhet, egymás állapotát nem befolyásolják. Próbálkozom, hátha sikerül... Nem tudom egyedül megoldani a helyzetet, hisz haza a két egészséges cicám mellé így biztosan nem hozhatom, pedig neki szobacicának kellene lennie, hogy ne terjessze tovább a kórt és ne gyengüljön az immunrendszere. Egyelőre szerencsére nincs rossz állapotban, szeretnénk mielőbb biztonságban tudni, hogy ne is romoljon le. :(


Nem tudom, mit csináljak és ezen a ponton mit tudok érte tenni, már nagyon megszerettük és megszakad a szívem, pláne, hogy megint az emberi felelőtlenség áldozata lett egy ilyen kedves cica. Ha valakinek van ötlete, mit tehetnék, ismer megbízható menhelyeket, ahol nem altatnak, és segítenének, kérem írjon.


Köszönöm.



2018. júl. 4. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatmentő sereg cicás osztagát keresd meg, hátha tudnak segíteni. Náluk is dömping van, de van fives cicájuk, hátha tudnak tanácsot adni, netán mégis befogadni.
2018. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem tetted, akkor a Pesten hallottam macskákkal csoportban oszd meg. Ott nagyon sok segítőkész macskaimádó van.
2018. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szegényke, elég esélytelen. :( Nekem is a Pesten hallottam macskákkal fb-csoport jutott eszembe, valamint keresd meg Facen a Cica Alosztály - Kutyamentő Angyalok egyesületét. Náluk is sok most a cica, de vannak FIV-esek.
2018. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, több helyre írtam, náluk is megpróbálkozom. Sajnos aki eddig válaszolt, az nem tudta vállalni. :( Nem lesz egyszerű eset...

Kérlek titeket ha (akár később) hallotok bármilyen lehetőségről, olyanról, aki talán fogadhat FIV-es cicát, akár várólistáról, írjatok nekem itt.

2018. júl. 6. 09:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de biztos vagy benne, hogy a két cicád nem ugyanúgy FIV-s? Mert még drágán vett és bent tartott cicákról is kiderült már, hogy azok. És ha véletlenül úgy van, akkor megtarthatod őt is.

Én teszteltetném a sajátjaimat legelőször. Hiszen már szereted ezt a harmadikat is.

Ezen kívül mutathat a teszt FIVt akkor is, ha oltották ellene. Bár a helyzetről, amit írtál, talán nem valószínű.

2018. aug. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!