Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegségre utalhatnak...

Milyen betegségre utalhatnak ezek a tünetek? Találkozott már valaki hasonlóval?

Figyelt kérdés

Egy éves, herélt kandúrról beszélünk. Ha jól emlékszem, három napja észrevettük, hogy a hátán, a lapockáinál egy 1-1,5 centi magas, ovális foltban kihullott a szőre, és látszott a fehér bőre, mást nem láttunk. Másnap megjelent egy halvány, sárgás folt. Ma délben, amikor simogattam, észrevettem, hogy a folt pirosasra-narancssárgásra váltott. Pár órával később vörös lett, először azt hittem, vérzik is, de nem. Nem vérzett, nem gennyezett, nem tűnt érzékenynek, hagyta, hogy megnézzem, nem fájt neki, ha hozzáértem, nem láttam azt sem, hogy vakarná. A bőre azon a részen megkeményedett, vastagabb lett. Nem éreztem sem alatta, sem körülötte semmilyen csomót, tudtam mozgatni, tehát nincs odanőve semmi / nincs lenőve semmihez. A piros rész mintha ki lett volna száradva, nehéz volt megmondani, és nem tudtam jól megnézni sem.


A macska jókedvű, dorombol, nyávog, jön-megy, játékos és barátkozó, nem vakarózik többet a szokásosnál, nem úgy néz ki, mint akinek fájna valamije, vagy baja lenne. Tehát, egyelőre semmilyen változást nem látok a viselkedésében. Az étvágya nem rossz, mostanában néha kihagyta az evést (de az betudható a finnyásságnak vagy a melegnek), de naponta legalább háromszor eszik, ma rendesen vacsorázott, jó étvággyal.


Most megpróbálom megkeresni és megnézni, változott-e valamit a piros foltja, ha igen, akkor leírom.

És igen, hívunk állatorvost. Holnap reggel hívjuk fel, és megpróbáljuk rávenni hogy vagy holnap, vagy holnap után jöjjön ki megnézni, de addig is próbálok rájönni, mi lehet (leginkább azért, hogy magamat megnyugtassam).


Előre is köszönök minden választ!



2018. júl. 4. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem te viszed el állatorvoshoz? Akkor nem kéne rávenni...
2018. júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mert

1) Nincs autónk, és nem tudunk fuvart szerezni, buszon meg nem szívesen utaztatom háromnegyed órát

2) Nem feltétlenül tudom rávenni arra, hogy bemenjen a hordozóba

3) Félős macska, még az is nagyon megviselte, amikor ivartalanítani vittük. Ha lehet, nem teszem ki stressznek, pláne, ha beteg.


Én is kérdezek. Mi lenne, ha kérdezés helyett a kérdésre válaszolnál (mint ami eredetileg az oldal célja lenne)? Ha el tudnám vinni orvoshoz, elvinném. Most, hogy ezt tisztáztuk, érdemi választ is tudsz adni, vagy csak ennyivel tudtál szolgálni?

2018. júl. 4. 23:54
 3/9 anonim válasza:
Keresd meg az állatorvost telefonon, biztos jobb tanácsot tudna adni ezügyben! Megérdemli a cicus.
2018. júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Bocsi, lemaradt, hogy hívni fogjátok. Remélem rendbe fog jönni minél előbb! :)
2018. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos délután nem tudtuk elérni, és valószínűleg nem értékelné, ha éjjel hívnám... Úgyhogy a hívás mindenképp legkorábban holnap esedékes... Szerencsére nagyon lelkiismeretes orvosról van szó, biztosan kijön, amint tud. :) Csak addig próbálok körülnézni, mert hajlamos vagyok túlparázni az ilyen dolgokat, ha a szőrmókokról van szó. Még a húsevő baktériumokra is rákerestem, olyan szinten nyugtalanít (de az elég esélytelen).
2018. júl. 5. 00:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Mióta megszülettem macskákkal vagyok körülvéve, macskákat tartok, de nem találkoztam ilyennel.

De ne aggódj, ha a cicád jól érzi magát, nem lehet nagy baj.

Nagyon kívánom, hogy minden jól alakuljon. :)

2018. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyémnek volt hasonló. Az állatorvos javaslatára Betadinnal kezeltem, rendbe is jött. Azóta sem jött elő. (majd írd meg, nálatok mi lett)
2018. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oltási reakció?
2018. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egy kis frissítés, hátha érdekel valakit:

Pont most járt itt a doki, megnézte és azt mondta, valami valószínűleg megcsíphette, kenegessük bepanthennel, és ha pár nap múlva nem múlik el, hívjuk vissza.

2018. júl. 5. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!