Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskákra szűkülne a...

Milyen macskákra szűkülne a lenti leírás alapján a köröm? Tudom, Google stb. , de ott is annyi van részletesen leírva, hogy nehezebb tájékozódni.

Figyelt kérdés

Szeretnénk a jövőbeli lakásunkba egy cicát. Én először a tenyésztett cicák között keresgélnék,és ha nem találnánk hozzánk illőt,akkor jöhet egy szép fekete,vagy akármilyen,csak ne fekete-fehér tarka vagy az a tipikus vékonyka cirmos házicica. :D (Szerintem lesz bőven miből válogatnom,nem tartom ezt olyan nagy szőrösszívűségnek..)

Szóval,olyan cicafajtát keresek,amely bírja az egyedüllétet (reggel 8-tól délután 3-ig). A fajtára ne legyenek jellemzőek nehezen kezelhető nyavalyák,amivel az olyan fajta cicák gazdáinak többségével meg kell küzdenie... Nem a fülcseppre vagy ilyesmire gondolok,hanem pl. jellemzően gyengébb immunrendszer,vagy általában túl félős,vagy túl agresszív,tehát az idegrendszere nem a legjobb... Nem beleérteni azt,mikor nyafognak valamiért az istennők/istenek :D

Szerintem olyan 100-120 ezret szánnánk tenyészcicára.

Túlságosan speciális igényekkel ne nagyon rendelkezzen. Nyugisan ellegyen lakásban is,ne kelljen rászoktatni pórázra,és úgy sétáltatni.

Kopasz cicát nem szeretnék. Előnyben részesítem a félhosszú szőrűeket. A perzsáról azt hallottam,hogy mivel olyan kis töpszli orra van,nem tud rendesen levegőt venni,de lehet,hogy baromságot mondtak nekem.. :d

Ha még kellene valamelyik önkéntesnek infó az igényeimről,kérdezzen rá!

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2018. júl. 6. 00:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Porcica ^^
2018. júl. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Jaj,de cuki vagy ^^

Na takarodj. :D

2018. júl. 6. 00:56
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján én keleti fajtákat nem javasolnék, ők túl energikusak. Esetleg nézd meg a ragdoll-t (ők nagyon barátságos cicák) vagy a brit hosszúszőrűt, vagy a brit rövidszőrűt(igaz rövidszőrű, de nagyon tömött puha a bundája,és takarítani is pont elég.☺) Ők nagyon nyugodt cicák, teljesen jól elvannak a lakásban, de igazi egyéniségek, bár ragaszkodóak de csak akkor van simi ha ők is akarják. Ha ölcicát szeretnél akkor a ragdoll.
2018. júl. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3 A ragdoll nem inkább 150? :(

A keletiek garázdálkodnának ennyi egyedüllét alatt,azért zárod ki? :D

Vagy mert őket vinni kell mozogni?

Köszi a normális választ. :)

2018. júl. 6. 02:02
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

Bármelyik: amelyik megfelel a külső követelményeidnek, nem a jófogásról van, hanem utánajárva egészségügyi szűrésekkel rendelkező rendes, normális tenyészetből. Komoly egészségügyi szűrésekkel, mert tenyésztőnél is lehetnek fertőzések. Ha egy egészséges állományból veszed, kizártad nagyrészt a betegségeket.

Legtuti egészségesebb fajta a házicica, nincs beltenyészet... és azért vékonykák, mert ebben az országban a macska még mindig fogyóeszköz, és sokan nem táplálják megfelelően őket (szóval nemcsak azért, mert kinti macska és csavarog) legjobb környéken (értsd gazdag) is jön a lábtörlőn alvó cica hozzám kunyerálni :(. Szóval a vér keveredése miatt a keverék jellemzően mindig stabilabb idegrendszerű, mint az agyontenyésztett egyed. Kutyánál, macskánál is, persze ez egy teljesen általános megfogalmazás, semmi elítélés vagy ilyesmi nincs benne.

Perzsánál nem gondoltam még, kutyáknál a mopsznál, bulldogoknál van ez a probléma, mivel divatkutya, és agyonszaporítják őket.

Ha nyugis macskát akarsz, ne vegyél keleti fajtát, általánosan megfogyalmazva azok aktívabbak, pörgősebbek, hevesebb vérmérsékletűek (pl. a sziámi beszédesebb). Ne vegyél bengálit. Te semmiképpen! Ne vegyél abesszint.

Olyantól vegyél, aki lakásban tartja illetve családi körben tartja a macskáit, nem pedig az udvaron a pecuban rácsok mögött. (Ismételten ugye a jófogáson láthatóak ilyen fotók).

Bár félhosszút írtál, de nekem most eszembe jutott a norvég erdei macska. Magyarországon kevés tenyésztő van, megválogatják a vevőket. Jó, sokkal drágább, mint amit írtál.

[link]


Az egyedüllétet annyi ideig mind bírja.

Másik ötlet az orosz kék. Állítólag már van tenyészet itthon, keress légyszi vissza kérdések közt. Szintén arra figyelj, hogy nagyon sokan egy kék (szürke) házimacskára rámondják hogy orosz kék, mert azt hiszik, hogy az egy speciális szín, vagy tudják, hogy egy fajta, és pénzt akarnak belőle csinálni, az ilyenek vannak 30 ezerért a jófogáson. Tehát itthon sokan azt hiszik, hogy az egy szín. Pedig nem.

Az orosz kék egy nagyon csendes, nagyon nyugodt habitusú cica, nem fogja szétszedni a lakást. Különlegessége hogy dupla bundával rendelkezik, az aljszőrök olyan hosszúak, mint a fedőszőrök, és ettől olyan bársonyos a kinézete. Hosszú szőrű változata a Niebelung (köd- a Niebelung mondáról kapta a nevét), már elismert külön fajta.

Mind nyugisan elvan lakásban, nem kötelező sétáltatni, nagyon kevesen csinálják.

Viszont akkor gondoskodj a biztonsági berendezésekről, ajtóra, ablakra, bukóablakra, erkélyre, hogy ki ne essen, és egy tuti bebiztosított erkélyen levegőzhet is. Amúgy egész nap képesek az ablakban ülni. Épp ezért tuti erős szúnyogháló, és én nem hiszek a nylon macskahálókban erkélyre, nem hiszem, hogy megbír egy ötkilós macskát.

Túl speciális igényekkel nem rendelkezik: szeresd, tartsd tisztán az almot, adj neki jó kaját, két-három vizestálat, két almostálat, játékok olcsók, valami bújóhelyet (rossz póló, pulóver is jó, azért mondom, hogy kevésből is kihozható). Szóval szeresd nagyon, és becsüld meg annyira, hogy minőségi kaján tartod, oltatod, és ha kell, áldozol az orvosra is.

2018. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az orosz kék macska is drágább mint 100-120 ezer Ft. Igen, van itthon tenyésztő, a Facebookon ha rákeresel, ki fogja dobni.

A tenyésztők pedig nem beltenyésztenek. A házicicák azok, akik az utcán bárkivel (akár rokon, akár nem) nemi kapcsolatba lépnek. A tenyésztők odafigyelnek a vérvonalra, minél szebb és egészségesebb egyedekkel pároztatnak, ezáltal a lehető legjobb kölyköket szeretnék kitenyészteni. Nagyon kevés az a tenyésztő, aki beltenyésztést csinál, de az a törzskönyvből látszik.

2018. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Éppen ezt az egyet nem értettem az ötös szövegében,hogy pont a házicicák a biztosabbak... Ki tudja,kivel párzott,és hogy milyen fajtának a jellegzetességei (akár viselkedés,akár küllem) ütnek ki rajta. Nem szeretnék kockáztatni.

Egy normális tenyésztő pedig ahogy írtad utolsó,erre odafigyel,hogy a legjobb egyedek vérvonalát vigye tovább.

U.i.: Miért törölték a válaszomat,amit az ötösnek írtam? Rosszat mondtam? :/

És egyébként őt miért értékelték le ennyire? A tenyésztős téma miatt,vagy mert nem olyan macskákat ajánlott nekem?

(Amúgy tényleg minden válasznak örülök,így is úgy érzem magam,mint egy kényes kis királyné,aki parancsol a népnek,hogy aztán küldjenek kommentet,mert hogy én képtelen vagyok ennek utánanézni.... :d Csak az értékelésből látom,hogy kell-e hallgatnom rá,vagy sem.)

2018. júl. 7. 11:14
 8/20 anonim ***** válasza:

Nézegesd a fajtákat, és a tenyésztőket itthon. Én ezt az oldalt nagyon ajánlom: [link]

Itt tudod szűkíteni is a keresést. Elég jól le vannak írva az adott fajtákkal kapcsolatos dolgok.

Az oké hogy valaki ajánl neked egy fajtát, még ha 100%-ra is pontozzák, de neked kell hogy elnyerje a szimpátiádat, magadtól válassz.

Ha kiválasztottál pár fajtát, keress rá a tenyésztőkre, és beszélgess velük bátran.

2018. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Na,ez az oldal nagyon jól jött nekem! :D

Köszi!

2018. júl. 7. 12:49
 10/20 A kérdező kommentje:

Eddig a brit rövidszőrű a nyerő. Van Mo.-n tenyészet,jellemzően nem betegeskednek,bírják az egyedüllétet,lakásban is tartható.

De még csak az orosz kék cicáknál tartok a belinkelt oldalon... :D

Hülye kérés,de o betűtől addig jöhetnek az ajánlások. :DDD

2018. júl. 8. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!