Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak a kiscicákkal?

Mit csinaljak a kiscicákkal?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, vettem egy házat nemrég. Miután elkezdtük felújítani, kitakarítani (az előző tulaj minden régi szentxart otthagyott) észrevettük, hogy lakik itt egy cica. Felhívtam az előző tulajt, hogy nem-e az övé a macska. Aztmondta tud a cicáról de neki nem kell zavarjuk el ha nekünk se kell... undorító alak :/

A cicus nagyon vad sajnos nem áll meg nekünk. Próbáltam szépen kedvesen közeledni hozzá de nem enged magához közel. Kaját azt elfogadja :)

Észrevettem aztán hogy egész nagy a pocakja... nem sokkal ezután eltűnt 2-3napig nem láttuk. Majd újra felbukkant de ekkor már nem volt nagy pocakja biztosra vettem hogy megfialt. Na jó eljezdtem követni és meglestem, 4kiscicája van neki, és egy régi bútor mögött vannak totál sötét helyen.

Na most, azóta már kb 2 hét eltelt. Úgy tudom hogy 10naposan nyílik a kiscicák szemd ki... Nem lesz bajuk abban a sötétben? Előmásznak majd maguktól ha eljön az ideje? Félek, hogyha kiszedem őket vagy csak megzavarom őket,az anyjuk elhurcolja őket :/

Mit tegyek? Hagyjam őket békèn s majd előbujnak maguktól?


A nagycicához is jöhetnek tanácsok... hogyan lehetne összebarátkozni vele?

Így ha nem áll meg abszolut, még ivartalanítattni sem tudom... Az állatorvos tudna vele mit kezdeni vajon?

Köszi előre is!


2018. júl. 8. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kicsik elő fognak jönni ha itt az idejük (látnak, úgy tudnak mozogni). :)

Sajnos mivel a mamával nincs túl jó kapcsolat, szerintem tuti elvinné őket.


Kapcsolatot úgy alakíthatsz vele, ha eteted, többet vagy a közelében. Szépen fokozatosan. Ne erőltesd a dolgot. Érezze hogy nem akarod bántani.


Amennyiben nem járható út élve fogó csapda... El tudod vinni dokihoz úgy.


A kicsiket próbáld kézhez szoktatni majd. Illetve a mama ha látja hogy a piciket sem bántud, lehet ő is megnyílik.

2018. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne zavard meg a búvóhelyükön őket , mert elhordja máshová az anya . Legyen fix helyeken friss hideg víz és jobb száraztáp a táplálása miatt . 10 hetesen kezdenek önállósodni , ezek után vidd ivartalanítani ha lehet . Facebookon hirdesd őket ...
2018. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Akkor megvárom míg előbújnak :))) aztán majd találok nekik gazdát! Az anyacica előtt mindig van kaja és víz is természetesen!

Próbálkozok akkor még a nagy cicával is hátha hajlandó lesz ő is közeledni :)

Szépen lassan csak megszokja a jelenlétünket és azt hogy nem bántjuk!

Remélem kialakul benne a bizalom, amúgy fiatal cica valószinűleg!

Ha nem sikerül akkor majd beszélek az állatorvossal hátha tud majd megoldást!

2018. júl. 8. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kapcsolatba lépni cicamentőkkel vagy valamilyen cicás szervezettel, ha van a közeletekben. A fb-on vannak különböző, településekhez kötődő cicás csoportok, ott érdeklődj.

Az lenne a legjobb, ha a kicsik 7-8 hetes kora körül ki tudnának menni, és befognák az egész családot. Az anyacicának már nem lehet örökbefogadót találni, mert vad. De a cicamentők ivartalanítanák és visszaengednék hozzád, ahol talán eléldegélhetne anélkül, hogy évente 2 almot odapakolna neked. A kiscicák pici korban még kézhez szoktathatók, így talán még lehetne nekik gazdisodni.

A másik lehetőség, hogy kérsz kölcsön vagy veszel egy cicahordozót, és minden nap abba teszed ki nekik a kaját. Aztán ha már megszokta, egy óvatlan pillanatban rácsukod az ajtót vagy előbb pokróccal odafogod. Ha megvan az anya, fel lehet pakolni a kicsiket is, és irány az állatorvos. Ha hordozóban viszed oda, onnantól már az állatorvos tud vele mit kezdeni. Ők tudják, hogy kell megfogni, kivenni, elaltatni.

2018. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!