Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes feljelentést tenni,...

Érdemes feljelentést tenni, ha mindkét macskámat megmérgezték?

Figyelt kérdés
Gyönyörű, ivartalanított, kinti-benti macskák voltak, 1 évesek. Tegnap mindkettő gubbasztott, nem evett, csak inni akart. Az állatorvos azt mondta, hogy fagyálló mérgezés, nem tud mit tenni. Reggelre mindkettő meghalt... Most biztos sokan azzal jönnek, hogy miért engedtem őket ki, de hatalmas kertünk van, biztonságos környéken lakunk, nincs nagy forgalom. Szerettek kint lenni, fára mászni, bogarászni.. Mélységesen le vagyok sújtva.

2018. júl. 9. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kimentek az utcára is?
2018. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Nos. Ha kimentek a macskáid a telkedről, jogilag te vagy a hibás. Telken belül pedig bárki olyan mérget tesz ki, amilyet csak akar. Mellesleg gondolom sokat átjártak hozzá, ő meg ezt nem tolerálta, megoldotta.

Ezért nem kell kiengedni a macskát. Nem ér ennyit a szabadság. Állatvédelmi törvény szerint pedig mindenki köteles a telken belül tartani az állatait. Más kérdés, hogy sz@rnak rá magasról, aztán sírnak, hogy a gonosz szomszéd megmergezte, meg a gonosz sofőr elütötte. De egy nyulat, hörcsögöt, görényt, lovat, akármit sem engedsz csak úgy csavarogni bármerre...

2018. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a macskákat, nagyon sajnálom ami az állataiddal történt. Részvétem emiatt. Sajnos hiába teszel feljelentést,semmit nem fogsz vele elérni valószínűleg. Tudom, ezt nem akarod hallani, de hivatalos helyen is ezt fogják neked tanácsolni,hogy legközelebb a saját telkeden tartsd az állataid,hogy ne essen bajuk. :(
2018. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Igen, én is ezért kérdeztem, hogy utcán is voltak-e. Hogy esetleg macskabiztos kerítéa volt-e.

De igen, ha kimentek az utcára, még meg is büntetnek, nemrég volt egy ilyen. Törvény szerint kötelesek vagyunk az állatainkat a saját telkünköm belül tartani. Aki nem teszi meg, az magára vessen, bár itt is két cica életébe került a felelőtlenség.

2018. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
soha nem mentek ki az utcára. Viszont a szomszédokhoz át tudtak menni a kerítésen keresztül.
2018. júl. 9. 10:13
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Kit akarsz feljelenteni? Milyen bizonyítékok alapján?

Annyi nem elég, hogy valaki, valahol, valamikor.

2018. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Még az se biztos hogy fagyálló mérgezés.Végzett komolyabb vizsgálatokat az állatorvos? Ránézésből hogy tudja ezt megállapítani?

Részvétem a cicáid miatt. Sajnos én is átéltem már a cicáim elvesztését.

Ha mégis fagyálló, szörnyű szenvedéssel meghalni borzasztó ilyen kis ártatlan lényeknek.Érthetetlen, értelmes ember hogy okozhat ekkora fájdalmat két aranyos állatnak, és a gazdinak.Ha baja van a cicákkal, miért nem szólt nektek inkább?Nem ember az ilyen.

Az én egyik cicámat a szomszéd kutyái ölték meg, átmászott hozzájuk, nem szólhattam semmit, nem a kutyák jöttek át.Másik cicámat elütötte egy kocsi, pedig kb.fél óránként hajt el előttünk egy kocsi, földes hepehupás utca, 30-al ha max.lehet menni a lyukak miatt.

Harmadik cicám elveszett, 3 napig kerestem egyfolytában, meglett de tiszta depressziós lett ő is, én is bele.

Ekkor elkezdtem nézni, hogy tartsam őket,hogy ne sirassam, temessem.Mindegyik oltott, ivartalanított családtagként szeretett cica.Saját kutyáinkkal jól együtt élnek.

Van olyan, hogy kerítés tetejére drótszálra húzni csövet, felugrik a cica, legördül.Vagy Lindab lemezt felszerelni,háztető alakban, erről is lecsúszik a cica.De ezek csak akkor érnek valamit, ha jó magas a kerítés, ha nem állsz ki-be kocsival, stb.Mert azokon a helyeken nehéz megoldani.

Mi azt csináltuk, hogy az udvar egy részét betonaljú erős drótú kerítéssel elkerítettük, úgy hogy bele lett foglalva egy jó nagy fűtött melléképület, egy nagy fa, és bokrok is.Cicaajtó bejárnak házba, fára másznak, fűben fekszenek.Természetesen magas az egész, teteje is drót.Nem volt olcsó, de így legalább teljes biztonságban vannak, kint is bent is.Rengeteg énekesmadát, 5 fecskefészek, galambok, verebek, és más kismadarak is vannak a kertben, etetem őket, így a cicák nem tudják elkapni, mert előfordult régen ilyen is.Ja és a bejárat hozzájuk egy zsilipszerű, dupla kapu, kiszökés ellen, és biztonsági zár.

Tudom ez már nem vigasztal, de muszály biztonságban tartani szeretett kisállatainkat, nekünk kell őket megvédeni, mert teljesen lecsökkent az életterük.

Hivatalban hiába jelented fel, nem törődnek vele, miért engedted ki, stb.

De jó állatvédő szervezetnél megpróbálhatnád, vagy állatvédelmi őrszolgálatnál, találsz sok címet neten, én addig hívogatnám őket, míg valamelyik nem foglalkozik a dologgal mert az is szörnyű, hogy az ilyen aljas mérgező ezt megteheti, következmények nélkül,sőt megteszi még ezután is mások állataival is.

Pár éve volt ilyen ügy a tv-ben, állatvédők nyomoztak, ki volt az illető, meg is találták, kapott is büntetést, és legalább az hogy kicsit meghurcolták, tudja róla a környék mire hajlamos, talán megállítja.Azért ne hagyjuk már magunkat, a cicáid emléke is kötelez arra, tegyél valamit.De ez az én véleményem.

2018. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha át tud menni a szomszédhoz, akkor kit és miért jelentenél fel??? Hogy a szomszéd nem szerette a SAJÁT telkén a macskákat???

Neked kellett volna a telkeden belül tartanod.


Az én kutyám kb 2 mp alatt nyírja ki a macskákat. Nem tudok ellene mit tenni. Amelyik bejön a kertbe, annak nem sok esélye van kimenni...


Fordított helyzetben, ha a szomszéd kutyája menne át hozzátok, az tök normális lenne? vagy ki lennél akadva??? Na látod. Attól, hogy macska, és nem kutya, még ugyanúgy nem szabadna kóborolnia. Vagy nem kell csodálkozni, ha nem megy haza, vagy megsebesül, vagy megmérgezik...

2018. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szomszédhoz átjárnak, már az is törvénybe ütközik. A saját telkükön ők oda raknak annyi mérget, amennyit akarnak. Esetleg ha sok a rágcsáló és azokat próbálják kiírtani, akkor még oda se kellett átmenniük, elég ha egy egér beleevett a méregbe, átment a te udvarodba, a macskáid pedig elkapták és megették.
2018. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, értem én, igazatok van. De akkor is... Ha annyira zavarja, csapja agyon, még az is kíméletesebb, mint fagyállóval megetetni egy állatot... A kutyát és a macskát összehasonlítani badarság. A macska keres egy csendes helyet és alszik, nem csinál kárt, főleg az 1 éves! Ha valahová odapiszkít elkaparja. De ha a szomszéd kutyája átjönne, nem tudnám bántani. Ha nagyon zavarna, szólnék neki, hogy szüntesse meg ezt a helyzetet. Ennyi.
2018. júl. 9. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!