Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az baj ha a cicam csak a...

Az baj ha a cicam csak a szobamban fog elni?

Figyelt kérdés
Holnap hozzunk el egy kiscicat es a szobamban szeretnem tartani.Tudom hogy keves lenne neki ez a szoba csak de kiengedni az udvarra nem akkarom meg itt az egesz lakasban sajnos nem lehet apam miatt meg batyam miatt.Jo mondjuk ha elmegyek furdeni vagy mosdoba lattam h akkor kovetni fog.Csak az lenne a kerdesem h baj lenne ha a szobamban tartanam csak es nem az egesz lakasban?(ertelmes valaszokat kerek es a bunkozast mellozuk letszi😊
2018. júl. 10. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Ertelmes valasz: allatkinzas. Te mit ereznel, ha kizarolag a lakasban lehetnel egesz eletedben?
2018. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Javaslom, hogy szerezz be cicapórázt, és majd sétáltasd kint. Naponta ki kell vinni kicsit, úgy mint a szobakutyákat. Elvileg megszokja. A barátnőm macskájának is irányított rendszerben van az élete, mert társasházban lakik, és nem meri kiengedni. Többnyire a szobában pihenget, de megszokta, hogy délután rendszeresen le viszi a gazdi pórázon egy óra sétára. Ha kertes házban élsz, annyival nehezebb, hogy a cicák megérzik a kinti szabadság illatát, még akkor is ha sosem voltak előtte kint. Én Decemberben hoztam kiscicát, és tavaszig csak bent volt. Láttam rajta, hogy egyre jobban kívánkozik ki már tavasszal. Vettem pórázt, és egy ideig csak azzal vittem ki, megmutattam neki az udvart. Később többször kislisszant az ajtón olyankor a frász kerülgetett mire becsaltam. Végül meglett az ivartalanítás is, meg is szokta magát mellettem, és most már önálló, ki-be járós macska lett. Sosem megy el az udvarból, hallgat a nevére, tudja mikor van takarodó , mikor kell bejönni. Szóval vagy az az opció van, hogy szépen lassan megszokja, hogy jó időben kint is van, ha bent van,akkor meg becsukod a szobádba így apával sem lesz konfliktus. Vagy marad a sétáltatás.
2018. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Minden normális állatokkal foglalkozó oldalon írják, bár alapból kb. mindenki tudhatná, hogy nem veszünk magunkhoz úgy állatot, hogy nem fogadja el mindenki a házban, mert úgy csak szenvedni fog, örökre vita forrása lesz míg végül valaki megunja és ki lesz dobva szegény állat...

A macska nem marad meg egyetlen szobában, és ahogy kiveszem a szavaidból te még diák vagy. Mi lesz ha pár év múlva egyetemre mész, koleszos leszel? A macska a szobádba zárva fog éhen halni? Egy állat nem a nyárra szól.

2018. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar majd csak egy szobában, zárt ajtó mögött élni. Nyávogni fog, kaparja az ajtót és ha rájön, hogy a kilincsre ugorva nyílik az ajtó, nincs megállás. A sétáltatás jó lehetne, de nem biztos, hogy hajlandó lenne. Enyémek lefekszenek a hámmal-pórázzal és kész, nem hajlandók sétálni.
2018. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha szereted a cicákat, lemondasz arról, hogy macskát tarts. A csak benti tartás jó megoldás, de 1 szoba az édeskevés. És egy macska 15-20 évig él! Te meddig fogsz abban a szobában élni? Mi lesz vele később?

Valaki írta a sétáltatást, de az az igazság, hogy 10 macskából 9 gyűlöli a pórázt és utál így sétálni.

És mi lesz a költségekkel? Egyedül tudod finanszírozni az oltásokat, ivartalanítást, féreghajtást? Tudsz neki minőségi macskakaját venni, vagy még azzal is sanyargatni akarod, hogy maradékon tartod?

Kérlek, essen meg a szíved a cicán, és engedd, hogy jobb körülmények közé kerüljön!

2018. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

engedd ki az udvarra... nemlesz belőle macska depressziós lesz....

unokatesom járt így... a macskája csak a szobába élt.. nem engedte ki és az ablakba ült mindig mert ki vágyott...

aztán rábeszéltük hogy engedje ki az udvarra hagyja ugy az ajtót..

Azóta a macska minden nap kint van az udvaron és sokkal kedvesebb , nem depressziós, este ugyanugy bejár aludni de napközbe kint van és nem nem szökik el...bár kivan ivartalanitva, teis ezt tedd és akkor nem megy el ! + csepp+ nyakörv bolha ellen. így a normális.

illetve a szobádba az alom sem egészséges egész nap a bűzt szagolnád a macska azóta akiről besszélek kint végzi dolgát az alomra nincs is szüksége...

2018. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A macskák utálják a bezártságot, mármint a zárt ajtókat. Az a szoba max 20 m2 lehet gondolom, szóval tényleg kínzás lenne. Sétálni egy macska nem úgy sétál, mint egy kutya, őket az nem izgatja. Nem fog menni.
2018. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na szóval leírom én is a tapasztalatomat:

Szobába tartom a macskám. Véletlen jött, bem volt tervbe, bár mindig is szerettem volna egyet.

Napközben , míg én dolgozom a szobámban van. Kaja, víz van előtte. Mikor haza érek átöltözök és megyünk sétálni. Ha megunja jelzi, leüll a földre és nem mozdul. Aztán én takarítok. Addig ő játszik az udvaron, fél szemmel figyelek rá. Ha szólok bejön. Az alom kérdés nekem is gond volt. Próbáltam illatosat de nem csomósodik úgy , végül a megoldást a szekrényemben láttam. Nagy ruhás szekrény, aminek fent és lent is van külön rekesze( szekrény része) az alsóba beleraktam az almot egyik szárnyát becsuktam a másikon pedig ki be jár. És így a szag se terjed. Naponta pedig kitisztítom. Szóval meglehet ezt oldani :D

És a macskám boldog, egészséges. Lassan pedig már úgyis itt az ideje hogy kirepüljek a családi fészekből ő pedig jön velem ^_^

2018. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na bar most nekem imad bent lenni es wcre meg a furdoszobaba is kovet soha nem nyavog h ki akar jonni mindig lefekszik valahova es ott var meg.Es biztos nem fogom setaltatni mint egy kutyat mert nem raadasul vigyem le a sok baci koze.Amugy meg a csaladom elfogadtam batyam se tuszog tole sot az o szobajaban is szoktunk lenni.Es meg h allatkinzas nevetseges igy tovabb fog elni mert szinte semmi baj nem erheti ne kap el betegsegeket nem uti el az auto nem mergezik meg nem veszik ossze mas macskakkal sokkal jobb elete van itt bent mint kint mondhatnam ugy is h kiralyi elete van.Egyszer sem panaszkodok hogy ne jo neki idebent.Mindig jatszik es elvan feltalalja magat.Most is itt fekszik a hatam mogott a parnan es jot alszik es mindig keresi a tarsasagomat ha nem vagyok kozvetlen mellette csak egy lepesre kepes csak azert felkelni a szundikalasbol hogy mellettem lehessen.Szoval akik ezeket irtak nem hiszem h tul sokat tudnatok egyaltalan arrol hogy hogy el egy benti cica
2018. júl. 16. 06:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha még is jobban tudod, akkor miért kérdezted meg? Számíthattál rá, hogy nem fog mindenki egyet érteni. A válaszolók zöme valószínűleg tapasztalatból ír, de leírom most én is a tapasztalatomat.

A nagyobbik cicám Télen került hozzám még kölyökként. mindenképp szándékomban állt kiszoktatni fokozatosan. Először hámmal vittem ki megismertetni vele az udvart. Eleinte nem kívánkozott ki, de ahogy megjött a tavasz már nem lehetett bírni vele. Az állatok természeti lények, ösztönből megérzik, hogy jó kint lenni a zárt ajtók mögül is. Érezte, hogy kint már jó az idő. Tavasszal meglett az ivartalanítás, és meg is szokott már engem, szóval nem megy el az udvarból semerre, és hallgat a nevére, bejön hívásra.

Most került hozzám megint egy picúr. Ő még bent van, de nagyon kívánkozik már kifelé. első két hétben teljesen jól elvolt bent, örült gondolom, hogy egyáltalán gazdira lelt, de most elkezdett egyre jobban kívánkozni kifelé. Fent ül az ablakban és tépi a rovarhálót. Megszakadt a szívem, és tegnap már kivittem, és hagytam kint játszani, de úgy hogy le sem vettem a szemem róla. Nagyon élvezte a fűszálakat, a faleveleket, mindent amit csak talált. Utána mikor bevittem lenyugodott, és aludt mint a bunda.Addig nem akarom teljesen kiszoktatni, míg nem kapja meg az oltásait, és nincs meg az ivartalanítás.

És akkor itt felelnék az utóbbi hozzászólásodra. A védőoltás azért van, hogy ne kapjon el kint betegségeket, az ivartalanítás meg azért is, hogy ne csatangoljon el. A kicsin kívül két ivartalanított macskám van, akik ki sem teszik a lábukat a kerítésen túl. Így nem verekednek senkivel, és nem üti el őket az autó. A szavaidból viszont azt veszem ki, hogy te nem terveztél védőoltást, és ivartalanítást, vagy pedig te nem értesz az egészhez, és nem tudod, hogy ezek miért szükségesek. És ez nem bunkózás, jó tanácsok! Ne bízd el magad, hogy most még jól elvan melletted.

2018. júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!