Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak vajon van "ÉN" tudata?

Macskáknak vajon van "ÉN" tudata?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt hogy egy macska tisztában van vele hogy csak azért tartják mert jó őket szeretgetni, simizni,érezheti vajon hogy neki olyan nagy gazdasági haszna nincs.Mai macskának már egerésznie sem kell, mert ugye a korszerű lakásokban, házakban már nemigen vannak egerek.Talán valami mezőgazdasági telephelyeken.Eljut vajon a tudatáig, hogy a kutyával ellentétben,aki legalább jelez ha idegen jön,betanítható mentésre vakvezetésre,neki különösebb haszna nincs?Hogyan élheti ezt meg, hogy csak arra tartják hogy szeretgessék,simogassák?Félreértés ne essék nem macska ellenes vagyok, én vagyok aki már több macskás kérdést feltett,mert már nagyon szeretnék egy cicumicut!

2018. júl. 10. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
A macskát csak a saját kényelme érdekli, és ezért mindent megtesz: nagyon tud hízelegni, hogy elérje, amit akar. Amikor pedig megkapja, elégedett pofával "vigyorog", és mindenki le van ejtve.
2018. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Te, figyelj, vidéken eleve a fele macska kóbor, de a többi se látott még fűtött helyett. Ez az x millió macska eltartja magát vadászattal a mínusz húszban is. És egerésznie is kell.


Az éntudat, azt jelenti, hogy nem istenként ülsz egy képernyő előtt, ahol az egész életfilmet neked vetítik, hanem rájössz, hogy a szemed mögött ott vagy te, aki egy azon sok ugyanolyan közül, akiket az életfilmedben magad előtt látsz.


Mire való a macska? Hogy ne legyen egér a kamrában, a lisztben, a kekszesdobozban, stb. Különben lesz. Vidéken nem zárnak olyan jól az ajtók. Aztán ha nincs macska, hát beköltözik a tetőtérbe a menyétcsalád, elszemtelenednek a teraszon a tolvajszarkák, kieszik a varjak a vetőmagodat, mikor épp a ház másik oldalán vagy, kirágják a patkányok a lefolyót, összeszarják a galambok és a sündisznók a bejárati ajtót, megrágják a rókakölykök a teraszon a cipőket, a nyulak, pockok a veteményedet, a nyest az autó kábeleit... Régen azért tartottak az emberek macskát, mert a macska kordában tartja a többi kisállatot (nem tűr meg mást a territóriumán), és a sok kisállat közül a macska csinálja a legkevesebb kárt az ember szempontjából nézve. Amint megszűnik a macska, rögtön látható lesz a kertben a többi kisállat tevékenysége. Kezdve a padláson az egerekkel.

2018. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből az jön le hogy haszon állat kell neked amúgy meg hogy a kutya sem hasznos állat ilyen szempontból az hogy állandóan leviszem sétáltatni összeszeded az ürüléket utána néha játszol vele ugyanúgy a kutya is hízeleg És ha kell neki valami akkor Ugyanazt csinálja mint a macska de a macskával ellentétben a kutya állandóan a nyakadon van és nincsen saját ugy mond akarata..


A macska nagyon értelmes állat és nem csak egér fogásra kell tartani.

Legyen kutya vagy macska vagy bármilyen állatrol szó ha tied felelős vagy érte. És nevelned kell. Család tag. Ès a macskának kikel èrdemelned a szeretét.

2018. júl. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso kommentelo meg semmit nem tud a macskakrol

Ha nem tartod jol persze hogy nem fog veled foglalkozni-,-

Idiota sztereotipiak aminek nincs semmi valos alapja

2018. júl. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A macska gondolatai és a gazdasági haszon :D

Teljesen bizonyos vagyok benne, hogy egyetlen állat sem gondolkodik gazdasági hasznon (az emberen kívül, persze), sőt, bizonyos nem civilizált környezetben sok ember sem tenné. Élnek és kész.

S honnan tudná már egy macska, hogy a kutyának haszna van s betanítható vakvezetésre?


A macska különben is roppant énközpontú. Ez normális az állatoknál, de a macska egészen más szinten műveli ezt :) Még az sem érdekli, hogy mire tartod vagy tartod-e, a fő, hogy megkapja, ami neki kell és neki jólesik.


Az itteni macskák rengeteget egerésznek és pockásznak, de erősen kétlem, hogy megjelenne a fejükben, hogy ez az embernek vagy az ökoszintémának haszon. Ösztöne van, ügyes, megy és megfogja, megeszi és jóllakik. Nem gondolkodik hasznokon, ez tőle teljesen idegen. Kicsit tőlem is, nekem az állat az olyan, hogy pár fajt kivéve jó, ha van s nem kell, hogy "haszna" legyen, ami amúgyis roppant emberközpontú szó. Szinte minden állat hasznos, megvan a szerepe a világban. De ha csak úgy van, az is OK, akkor is joga van élni, csak akkor nem, ha élősködő, azokat rühellem és nem fogadom el, hogy lenne létjogosultságuk...

2018. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

#2: Azt nem láttam, hogy a varjakra és a seregélyekkel bármit csinálnának a macskák (a varjak amúgyis túl okosak), a nyestet nem tudom, a többi az úgy OK. Bár én imádnám, ha rókakölykök rágcsálnának a teraszon :D Jó helyen lakom, de ide csak felnőtt rókák jönnek be (macskáktól függetlenül) s el is mennek, az ember miatt.

Viszont ismertem egy macskát, aki a legnagyobb patkányokat is elkapta, belevaló kis harcos volt, kemény élettel (volt gazdája, de köszönet nem volt benne, meg kellett harcolnia az életért).

2018. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mást jelentett a haszon régen és mást ma. Más hasznos egy falusi és egy városi embernek. Van, ami anyagi értelemben hasznos, és van, aki érzelmi szempontból hasznos.


A csak benti cicát tartó városi embernek azért hasznos a macska, mert feltölti pozitív energiákkal, van kit szeretgetni, kényeztetni, a gyermekei a macskatartás által megtanulhatják, mi az a felelősség, hogyan lehet tisztelni a másik élőlényt.

2018. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!