Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg lehet a kiscicánk?

Beteg lehet a kiscicánk?

Figyelt kérdés
Hétfőn hoztuk el egy kisebb menhelyről, bent volt tartva, előtte pedig utcáról lett mentve. Egyszer lett bolhaírtva, illetve féreghajtva. Láttuk, hogy a szeme könnyes, csipás, tegnap elvittük állatorvoshoz. Kapott szemcseppet, illetve még egy adag féreghajtót. Szerintem nagyon keveset iszik, eddig szinte nem láttam inni. Hiába van neki kitéve. Száraz tápot és nedveset is eszik. Almot használ. Ma kicsit folyékonyabb volt a széklete amit láttam, illetve sokat alszik. Az állatorvos nem nagyon mondott semmit, két hét múlva visszük az első kombinált oltására. Ma evés után olyan volt mintha köhögött vagy öklendezett volna kettőt egymás után. Lehetséges hogy mégis beteg? Vagy ez előfordul más cicáknál is? :( 7 hetes egyébként. Előre is köszönöm .

2018. júl. 11. 13:25
 1/3 anonim válasza:
Én nem értek ilyenekhez,de jobbulást a kicsinek.🐈🐈😺
2018. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baja. A macskák elég keveset isznak - ha aggódsz emiatt, akkor ne adj neki száraz tápot, csak nedveset, esetleg vegyél neki cicatejet (itt olvastam, hogy lehet már ilyet is kapni). Az emésztése rendbe fog jönni, ahogy kiheveri a férgeket és a (dupla) féreghajtózást, és megerősödik. Az normális, hogy sokat alszik, hiszen kiscica (még az egészséges felnőtt macskák is sokat alszanak ill. "lustálkodnak"). Ha felöklendezik egy falatot, mert túl nagy volt és/vagy túl mohón evett, azon nem kell aggódni, ez nem "köhögés". Később a szőrcsomóktól is így fog megszabadulni.

Nyugi, rendbe fog jönni hamarosan. Simogasd, dédelgesd minél többet, hiszen még nagyon picike.

2018. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy macskanáthás..
2018. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!