Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanítsam meg a nagyobb...

Hogy tanítsam meg a nagyobb cicának hogy ne olyan durván játsszon a kisebbel?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kandúr macskám és pár napja került hozzám egy 2 hónapos kislány. Játszanak egymással de a nagy olyan durva vele a kicsi mindig sír mert fáj neki, meg van hogy el is bújik már előle.
2018. júl. 12. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elbújik? Nem csak bújócskázik? Nálam most ugyanez van hasonló korkülönbséggel. Először azt hittem a nagyobbik veri, aztán rájöttem, hogy ez játék, a nagy tanítja, és a kicsi abszolút nem bánja. Fel kellett vennem videóra egy akciójukat, és a visszanézésből jobban megtudtam figyelni a reakcióikat. A kicsi nem elbújik, hanem direkt húzza az agyát a másiknak. Hidd el nem lesz baja tőle, így játszanak az idősebbek a kicsikkel, így tanítják őket. Ez az ösztönszerű nevelés, még sosem halt bele egy cica sem.
2018. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagy milyen idősen került hozzád?Milyen idős koráig volt az anyjával?

Ha túl korán lett elszakítva az anyjától, tehát 12 hetes kora előtt, akkor azért játszik így a kicsivel, mert fogalma sincs róla, hogy kell játszani, mert nem volt ideje megtanulni az anyjától.

A 2 hónapos kislányt nem tudom hogy érted.Ha 8 hetest jelent, neki is korai volt elhozni anyjától.A legjobb időpont a 12 hetes kor, ez alatt a kiscica valamilyen téren károsodik lelki értelemben, de 10 hetes kor alaztt tilos lenne elszakítani az anyjától és alomtestvéreitől!

Sokan elhozzák már 6-8 hetesen, aztán írkálják, miért viselkedik így meg úgy a cica. Hát azért.Először utána kéne olvasni, mikor lehet legmegbízhatóbban elvenni az anyától!

Érdekes ez, mert most van internet, sok helyen olvasni erről, ott van az állatvédelmi törvény amiben benne van. Mégsincsenek vele sokan tisztában.

Régen mikor nem volt internet, se áll.v.törvény,senki nem hozta el 3 hónapos kor alatt, mindenki tudta, addig maradjon anyjával.

Tapasztalatból írom.Három pici cicát neveltem fel már úgy, hogy kettőt 1 naposan találtam kidobva, még köldökzsinór is rajtuk, egyet kb.1 hetesen.De volt már 5 hetes cicám is, talált cica.

Mindegyikre jellemző a mai napig, hogy a többi cicával normális módon nem tudnak játszani, agresszívabban, durvábban játszanak, a többi cica jelzéseit, reagálásait nem jól értelmezik, félreértik, emiatt folytonosan konfliktusba keverednek velük.

Sőt velünk is, ha simogatom hol túl durván megharap, rám támad, hol nagyon-nagyon ragaszkodóan hízeleg, szeret, de ezt is eltúlozva.Kiszámíthatatlanul.És mindegyik cumin nevelt ilyen, meg amelyik nagyon fiatalon lett kóbor cica.

A kicsit próbáld védeni, a nagyra rászólni ha durva vele, és ha nem tudod figyelni, a kicsit zárd el tőle.Akár egy túl durva harapással súlyosan megsértheti.

2018. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 voltam.

#2 ne ítélj míg nem tudod a körülményeket. Én az előzőt menhelyről mentettem kicsi korában, a mostani picúr meg talált cica. Én sem szakítanám el őket idő előtt.

2018. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 9 éves és 2 egyhónapos cicám, én úgy tanítottam meg, hogy amikor a nagy durva volt,akkor elhúztam, és csúnyán néztem rá
2018. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!