Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnam hozza szoktatni...

Hogyan tudnam hozza szoktatni a cicam a vizhez es a hajszaritohoz?

Figyelt kérdés

Egy kiscicam van 2 honapos mult.Egyszer mar megfurdetem tobb keves sikerrel.Meg a hajszarito elol is bujt el.Nincs erre valami jo trukk h megszeresse a vizet es hajszaritot?

(Letszi ne irjatok olyanokat h nem fogja ugyse erre nincs modszer stb.)


2018. júl. 16. 06:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vizet óvatosan csurgatva jobb, tehát nem bele állítani. Lábtól felfelé kell kezdeni. Így sem garantált, hogy imádni fogja.

A hajszárítóval nem mindegy hogyan közelítesz. Mi a férjemmel úgy csináltuk, hogy ő leült vele, fogta az ölében, és cirógatta. Akkor fogtam a kezembe a hajszárítót, majd bekacsoltam, de először magara fújtam, nézte hogy mit csinálok. Majd óvatosan kezdtem őfelé fordítani, először a popójára. Nem szabad túl közel tartani, és a szemébe fújni. Fürdésnél is, szárításnál is igaz, hogy mindig a végére hagyjuk a fejecskéjét. Sőt szárítani nem is annyira szükséges a fejét. Az is fontos továbbá, hogy minél kevésbé sejtse meg, hogy mire készülsz.

2018. júl. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen kizárt, hogy megszeresse, akármennyire nem tetszik a válasz.

A vizes, átázott macska a természetben kb. halott macska. Gyorsan kívül.

Azt gondolom tudod, hogy ha morog és fúj, az az agresszió jele. Szerinted hogy szeretne meg valamit, ami morog és fúj??


A macskafürdetés nem kötelező. Nincs rá szükség. Kényesek a bundájukra, tisztán tartják, a többire egy jó kefe is elég, és azt szeretik is.


A fürdetés se ördöngösség, csak azt kell tudni, hogy az ő kis teste melegebb, mint a tiéd, és a hőforrásokat szeretik. Tehát sokkal melegebb víz kell, mint ami neked kellemes lenne. A feje mindenképp látszódjon ki, (de elég, ha a teste harmadát ellepi) beleülteted, és lassú, simogató mozdulatokkal fürdeted. Rögtön átteszem egy lavór tiszta vízbe, hogy a cicasampon maradéka le legyen öblítve.

Aztán jól le kell törölni, és ha hősugárzó elé ülteted egy száraz törcsibe bugyolálva, akkor gyorsan megszárad, nem fázik meg, és nem fog pánikolni, mint a hajszárítótól.

2018. júl. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 valaszolonak koszonom majd kiprobalom😊
2018. júl. 16. 07:42
 4/10 anonim válasza:
47%
Szia nekünk 2 cicánk van 1 nagy és egy pár hónapos kölyök..a nagy mai napig nem bírja a fürdést csak ha párom csinálja.. A kicsi Szereti őt úgy szoktattam hozzá hogy először csak a mancsat tettem a vízbe majd mikor már nem zavarta fokozatosan bele engedtem és pár percig hagytam had szokja aztán lassan elkezdtem mosdatni. A nagyobbal ugyan így szoktuk csak nála készenlétben áll a törcsi hátha nem tetszik már nagyon akkor ki tudjam venni és mikor megnyugszik újra. Én nem szárítóm őket csak torolgetem amíg megnem szárad.
2018. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Macskát NEM fürdetünk speckó eseteket leszámítva (beteg, kórosan bolhás vagy belemászik valamibe).

Ha port vagy egyebet kell róla lemosni, akkor nedves mosdókesztyűvel vagy illatmentes törlőkendővel tudod megtenni, simogató mozdulatokkal. Olyan vizes ne legyen a macska így sem, hogy szárítani kelljen.

2018. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem is értem, feleslegesen miért akarod stresszelni? A cicák általában véve gyűlölik a vizet.Minden ilyen tortúra nekik egy szenvedés.Lehet hogy életében nagyon kevés alkalommal muszály megfürdetni, mert valamitől koszos, büdös lett, de ez nagyon ritka kell hogy legyen.A fenekét le lehet mosni, de az egész cicát felesleges.

Ez a fajta stressz számukra káros, mert utálják, le kell fogni, stb.Kb.mint egy állatorvosi kezelés. A stressz miatt, főleg ha ezt folyton ismétled, a szervezetének ellenállóképessége nagyon csökken, betegségekre lesz hajlamos, daganatra is.

No és tegyük hozzá, a bőrének a természetes védekezőképességét, a bőr hámfelületének védőrétegét folyton lemosod, tönkreteszed!A bőr a legnagyobb védőfelület a testünkön.Ne csodálkozz tehát, ha folyton orvoshoz kell hurcolnod majd, mert minden betegséget elkap, minden kórokozó megbetegíti.

A cicák a mosakodást maguk végzik! A 2 hónapos még nem mosdik annyira, de később fog!Rengeteget mosakodnak.Mert utálják ha koszosak.

Tehát nem értem, miért te akarod azt megcsinálni, amit neki kell, és amit ő szeret csinálni.

Fürdetés után szegény nem győzi majd lenyalogatni a sampont, ami mivel egy vegyszer/olvasd el mi van benne!/mind benyalja, és ez folyton szintén káros rá.

A hajszárító túl meleg neki, megégetheted vele a bőrét, érzékeny kis részeit.

Nem értem, minek neked cica, ha csak gyötörni akarod? Nem attól leszel jó cicatartó, ha olyanokat csinálsz vele ami neki rossz!

Akkor leszel jó cicatartó és akkor fogod igazán szeretni, ha minél kevesebb olyan dolgot csinálsz neki, amit ő nem szeret.Ha azt csinálsz vele, amit ő nem utál.

Pár fürdetés és téged utálni fog, az biztos, mert kellemetlen dolgot művelsz vele.És jogosan.

A kérdésed alapján még biztos gyerek vagy.Ez a létszi, meg egyéb.

Jobb ha beletörődsz, sose fogja a vizet megszeretni, hajszárítót még úgyse!

Ha olyan életet akarsz neki, ami félelemmel, kellemetlen dolgokkal teli, és hogy téged ne szeressen, sajnos megteheted, mert ő egy védtelen kis élőlény.

De gondolkozz azon, amiket írtam, és azon, miért is kell fürdetned? Miért ragaszkodsz hozzá?Játékszernek tekinted a kiscicát?Hát nem az, hanem egy élőlény, akinek fájdalmai vannak, félelmei, ki van neked szolgáltatva, és ezzel visszaélni ronda egy dolog.

Jobb lenne kutyát tartanod, bár azt se szabad folyton fürdetni a fent írtak miatt, de vannak kutyák akik szeretnek fürdeni, szeretik a vizet.

Nekem 11 cicám van és 9 kutyám, 30 éve van ilyen sok állatom, nem rosszindulatból írtam ezeket, hanem tapasztalatból. Saját és mások tapasztalata, és állatorvosi vélemény is.

2018. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám imádja a vizet. Kint nonstop beleugrál a locsolókannába és az itatóba. :D
2018. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egy évben egyszer fürdetem.
2018. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem félhosszú szőrű, fajtatiszta cicám van, de őt sem fürdetem soha.

Tökéletesen tisztántartja magát, jó illatú.

Sőt, a sampon tönkreteheti a bőre természetes védekezőrendszerét.

Miért szeretnéd rendszeresen fürdetni???

2018. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felesleges fürdetni, a macskák elég tiszta állatok.


Mi is csak akkor fürdettük a miénket, mikor pl. belefetrengett a trágyába, de az ritka alkalom volt, általában a kutyát követte a hülyeségbe :D

2018. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!