Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kopasz folt a nyaknál, vakarja...

Kopasz folt a nyaknál, vakarja nagyon, amitől tovább hullik a szőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tegnap este egy pici foltot véltem felfedezni, ahol teljesen kopasz lett. Mára sokkal nagyobb, körülötte csomós a szőr, de a bőre csak enyhén rózsaszínes pirosas a sok vakarózástól, nem sebes, gennyes. Mi lehet? Állatorvos csak szerdán lesz.


[link]


2018. júl. 16. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A fotó alapján fogalmam sincs. Benti cica vagy kijárós?

Külső élősködők elleni kezelést mikor kapott?

Bolhákat vagy más élősködőt látsz valahol a szőrén?

Először az élősködőket kell kizárni. Ha nem azok okozzák a bajt, akkor lehet gomba is vagy táplálékallergia.

2018. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elnézést, pontatlan voltam.


Csak benti cica, egyedüli, máshol nem vakarózik, nem látok rajta semmit. Múlt héten voltunk állatorvosnál microchipért és veszettség elleni oltásért utazáshoz. Féreghajtót rendszeresen adok neki, ivartalanított lány cica. Az étkezésében nem változtattam semmit az elmúlt 3 hónapban.

Most raktam rá gallért, így nem tudja kaparni és ki tudtam fésülni az összetapadt szőr, lemostam langyos vízzel illetve kisállatboltban vettem krémet. Csak reméltem kép alapján valakinek van ötlete.

2018. júl. 16. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!