Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt hat a beadott...

Mennyi idő alatt hat a beadott antibiotikum injekció?

Figyelt kérdés

Tegnap du. 5 óra felé kapott antibiotikum injekciót a 10 hetes kiscicám. Mikor kéne ennek hatnia? (A doki amúgy 1-2 napot mondott, de nem tudom, hogy látok-e javulást).


Már egy ideje furcsán viselkedett (sokszor gubbaszt, ritkán eszik, le is fogyott és néha híg a széklete, sőt egy hete 2x hányt is egymás után), de aztán időről-időre jobban lesz, akkor eszik és élénkebb is. Ez megy 1-2 hete. Most választja le őket az anyacica, így először azt gondoltam, hogy ez a baja.

Tegnap végül meguntam ezt a bizonytalanságot, és szóltam az orvosnak.

Kiderült, hogy lázas, így kapott 3 szurit, amelyikből az egyik antibiotikum volt. Este evett is, de most reggel megint nem, és megint gubbaszt.

Amúgy a doki elsőre macskanáthára és/vagy parvóra gondolt, a veséi szerencsére nem tapinthatók, de a belei vizesek.


Tudom, hogy türelmesnek kell lenni, de eddig a sokkal betegebbnek tűnő cicáim is egy-egy injekció után fél nappal már jobban voltak (jóllehet más volt a bajuk).

Nektek mennyi idő után hatott az antibiotikum?


2018. júl. 18. 08:10
 1/2 Kirle083 válasza:

2.nap után javulást kéne tapasztalni szerintem.Friss víz (igen, víz!!) mindig álljon rendelkezésére. Ilyen esetben szénsavmentes babavíz, de a csapvíz is megteszi.Próbálkozz az etetéssel fokozatosan. Az orvost kérdezd meg a vitaminkészítményeket illetően! Házimacskáról van szó?

Az etetést lassan, fokozatosan kell kezdeni. 10 hetes kortól már adhatók nekik neves gyártók junior tápjai.

Igen fontos a macskának (is)ilyen esetben a gyengéd törődés, de pihenni, regenerálódni is hagyni kell csendes, friss levegőjű helyen. Kérlek, jelezz vissza, jobban van-e a cicád.

2018. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszi a választ. Pontosan 2. napon lett jobban :)

Azóta rendesen eszik, es rengeteget játszik.

Azt figyeltem meg amúgy, hogy annak a cicanak az alapszemélyisége is mas mint a tobbi cicame. Tobbszor fekszik tavol az alomtol (messze a ket anyacicatol meg a testvereitol), jobban szeret inkabb egyedul jatszani, mint a tobbiekkel es nem szereti, ha mi emberek (anya vagy en) megfogjuk. Szoval valahogy picit mas, mint a tobbiek, de nem szomoru inkabb csak maganak valo:)


Azt még azért leirom, hatha masnak is segit kesobb, hogy a levalasztas okozhatott nala stresszt, de ennyire azert nem, hogy alig evett szerencsetlen, hasmenese volt es gubbasztott. Szoval azt mondta a doki, hogy ezt emiatt elobb is eszre lehet venni, hogy nem a levalasztas okozta, foleg mert mar 2 honapos es 2 hetes volt akkor :)

2018. júl. 23. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!