Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogy álltok a kóbor macskák...

Ti hogy álltok a kóbor macskák etetéséhez?

Figyelt kérdés

Állítólag Békéscsabán betiltották a kóbor macskák etetését, ellátását, ez ihlette a kérdésem. Ti mit gondoltok a dologról? Nem konkrétan erről az esetről, általánosságban a kóborok ellátásáról.


Nekem erősen visszás érzéseim vannak az ilyesmivel kapcsolatban. Egyrészt tök jó, állatszeretők, gondoskodnak a kóborkákról, akik másképp nem élnének túl. Nekem is utcáról mentett (felnőtt) cicám van, és ő sem élhetne, ha nem lettek volna olyanok, akik odajártak volna etetni.

Ugyanakkor... ahol eddig éltünk albérletben, sok macska volt a szomszédban, fogyóeszköz, enni kapnak és cső. Rengeteg környékbeli nyanyus járt oda őket etetni, ami által persze odaszoktak más kóborok is, és tele volt a környék macskával. Betegek, oltatlanok, szabadon szaporodnak... és némelyik olyan agresszív, hogy a mi cicánk még az ablakba se fekhetett ki, mert megpróbálta magát áttépni kívülről a hálón hozzá. A sok etető meg telerakta a kerítésünket kajával, volt, hogy ott hevert napokig a rohadó belsőség a melegben a napon meg a ki tudja mi, mert a szomszédot nyilván nem érdekli, a "kedves" etetők meg letudták az irgalmas cselekedetet azzal, hogy kirakják a kaját, utána takarítani nem kell.

Ahol dolgozom, szintén van egy macska, még csak nem is kóbor, a szomszéd házban van a gazda, csak olyan mindenki macskája (télen nálunk kuckózik a biztiőröknél, mert ott van fűtés :D). Na, ez a cicc olyan kövér, hogy lassan járni se tud, igazi kis Garfield, de őt is etetik a kedves arra járók. Az udvarrészen, ahol napozni szokott, halomban állnak az üres tálcák, mert betuszkolják a kerítésen, hogy egyél cica, aztán nem takarítják el, mikor legközelebb jönnek.


Úgyhogy ezek miatt én baromi háklis vagyok a kóbor etetésre, és igeni szóltam a nyanyusnak nálunk is, hogy lesz szíves máshol etetni, mert én nem takarítok utána, plusz semmi szükség rá, hogy még több macskát odaszoktasson. Persze én voltam a szívtelen kis pica. De meg tudom érteni azt is, ha tiltják emiatt köztereken a dolgot (bár a fent említett konkrét példát nem ismerem, ha tiltakoznak az állatvédők, biztos van más is a háttérben).



2018. júl. 18. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, hog amúgy állatszeretetből csinálják, de nem megoldás. Ha valóban segíteni szeretne, akkor gyepi, menhely, vagy egyéb befogadói hely, és gazdát keresni nekik. Mert ha csak eteti, azzal felelősséget nem vállal, és ugyanúgy nincs gazdája a macskának, és biztonságos helyen sincs.
2018. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Ezt kéne elmagyarázni a sok "De hát Cilikének szülnie kell, hogy átélhesse az anyaság örömeit, ivartalanítani meg különben is természetellenes, sőt, csonkítás!" emberkének, akik miatt tele vannak az utcák kóbor macskákkal.


"Minden kicsi jó gazdihoz fog kerülni", aha.

2018. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is etetek a "kóbor" cicát. Igazából nem kóbor, mert egy irodához tartozik szerintem, ott lakik a hátsó udvarban. Én mindig tápot viszek neki meg vizet, így nem hagyok ott műanyag tálcákat, meg rothadó húst. Múltkor volt benne egy hatalmas, szőlőszem nagyságú kullancs. Megsajnáltam, vettem neki bolhanyakörvet. Szóval igazából van neki helye, valamennyit enni is kaphat, de elég soványka, ezért etetem. Ha dagadt lenne nem etetném :D


Egyébként, aki akarja, úgyis megoldja az etetésüket.

2018. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam, a régi macskám kóbor kölykét etetni. Ha idejön az udvarba kap kaját, utána ELTAKARÍTOM mert az én macskáimnak nem kell fertőzést kapni.
2018. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!